افسردگی دوران بارداری و درمان🟢 لطفا میزان اهمیت افسردگی دوران بارداری و درمان را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با افسردگی دوران بارداری و درمان را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

افسردگی دوران بارداری و درمان | مشاوره :

افسردگی دوران بارداری و درمان


افسردگی دوران بارداری و درمان : مقایسه اجتماعی در روابط بین برادران و خواهران و سایر اعضای خانواده بسیار زیاد است. اگر بچه دارید.

می‌دانید که آنها همیشه در تلاش هستند که اگر شما (به عنوان والدین) یکی از برادران یا خواهرانشان را ترجیح می‌دهید، تلاش کنند.

افسردگی دوران بارداری و درمان : چند بار شنیده اید: “اما به کن یا سو اجازه می دهید بیدار بمانند و تلویزیون تماشا کنند – چرا نمی توانید به من اجازه دهید؟” “تو گفتی خوب است کن یا سو بروند و دوستانشان را ببینند – چرا نمی‌توانی اجازه بدهی بروم؟” گاهی اوقات افراد افسرده مشکلات حل نشده زیادی در مورد این روابط اولیه دارند.

  افسردگی در زمان پریودی

آنها ممکن است احساس کنند که همیشه در سایه یک خواهر یا برادر زندگی کرده اند – کمتر درخشان، کمتر جذاب و غیره بوده اند.

افسردگی دوران بارداری و درمان : جیم به دانشگاه رفت و خوب کار کرد، اما برادرش تام فردی عملی تر بود و برای زندگی آکادمیک کوتاهی نمی کرد.

با این حال، تام به جای اینکه از خودش راضی باشد، مدام خود را با جیم مقایسه کرد و احساس شکست کرد. او می‌گفت: “چرا من نمی‌توانستم آن دانا باشم؟” این نوع مشکلات به حسادت مربوط می شود که اگر علیه خود قرار گیرد می تواند بسیار مخرب باشد.

  با 3 میلیارد چه ماشینی بخرم

افسردگی دوران بارداری و درمان : برای مثال، ممکن است به کسانی که جوایز می‌برند یا پول زیادی به دست می‌آورند حسادت می‌کنید.

اما اگر به خودتان بگویید شکست خورده‌اید و احساس می‌کنید فریب خورده‌اید، مگر اینکه آن چیزها را به دست آورید، با مشکل مواجه خواهید شد.

افسردگی دوران بارداری و درمان : در مثال بالا، تام بسیار بر این ایده متمرکز بود که زندگی نسبت به او ناعادلانه بوده است.

مقایسه اجتماعی یکی از دلایلی است که باعث می شود افرادی که به نظر می رسد موقعیت های کاملاً معتبری در جامعه دارند افسرده شوند.

  برای مقابله با استرس چه بخوریم

افسردگی دوران بارداری و درمان : مدتی پیش، من با دکتری کار کردم که در طول دوره آموزشی خود عملکرد بسیار خوبی داشت، اما وقتی واجد شرایط شدم.

کار را استرس زا دید. او فکر می کرد که خیلی بدتر از همکارانش عمل می کند. در مقایسه با آنها، او احساس اعتماد به نفس یا هم سطح نداشت.

افسردگی دوران بارداری و درمان : بنابراین باز هم، اهداف مقایسه‌های اجتماعی ما – کسانی که خود را با آنها مقایسه می‌کنیم – مهم هستند.

  مشاوره انگیزشی

اگرچه اجتناب از انجام مقایسه‌های اجتماعی می‌تواند بسیار دشوار باشد، اما مواردی وجود دارد که می‌توانیم برای به چالش کشیدن افکار منفی ناشی از آنها انجام دهیم.

افسردگی دوران بارداری و درمان : هدفی را انتخاب کنید تا خودتان را با افرادی که بیشتر شبیه شما هستند مقایسه کنید.

به عبارت دیگر، از مقایسه خود با کسانی که از جهات خاصی بسیار بهتر هستند، خودداری کنید. • هنگامی که افراد غیر افسرده خود را با دیگران مقایسه می کنند و متوجه می شوند.

افسردگی دوران بارداری و درمان : که آنقدرها خوب عمل نمی کنند، معمولاً مقایسه ها را نادیده می گیرند. با این حال، افراد افسرده از چنین مقایسه‌هایی بی‌توجهی نمی‌کنند.

  با ۵۰ میلیارد چه کنیم

بلکه روی آن‌ها تمرکز می‌کنند. بنابراین اگر مقایسه بدی از آب درآمد، دلایل و شواهدی را در نظر بگیرید که چرا این مقایسه ممکن است برای شما مناسب نباشد.

افسردگی دوران بارداری و درمان : اگر مقایسه های خاصی شما را ناراضی می کند، مزایا و معایب انجام چنین مقایسه هایی را بنویسید.

اگر مقایسه W غلبه بر افسردگی برای شما مفید است، از نگاه تحقیر آمیز به دیگران خودداری کنید. اما اگر فقط احساس بد و ناامیدی در شما ایجاد می‌کند (و خودتان را تحقیر می‌بینید)، مضرات آن بیشتر از مزایا است.

  علائم ظاهری افسردگی شدید

افسردگی دوران بارداری و درمان : اگر مقایسه می کنید و احساس ناراحتی می کنید، از حمله به خود اجتناب کنید.

سعی کنید به یاد داشته باشید که در همه چیز، کسانی هستند که در انجام برخی کارها بهتر هستند یا کارهای بیشتری دارند.

افسردگی دوران بارداری و درمان : اما این شما را به یک شکست یا ناکافی تبدیل نمی کند زیرا نمی توانید این کارها را انجام دهید یا به اندازه کافی ندارید.

سعی کنید زندگی خود را به عنوان سفر منحصر به فرد خود، با فراز و نشیب ها و چالش های منحصر به فرد خود در نظر بگیرید. اگرچه ممکن است بخواهید زندگی شخص دیگری را داشته باشید.

  راه حل مقابله با استرس

افسردگی دوران بارداری و درمان : اما این امکان پذیر نیست. در مقایسه با دیگران، به جای خودت، روی خودت تمرکز کن. • به جای اینکه به نظر می رسد دیگران بهتر انجام می دهند.

روی کارهایی که می توانید انجام دهید تمرکز کنید. نکات مثبت را در عملکرد خود رد صلاحیت نکنید. • اگر افسرده هستید.

سعی کنید از زدن برچسب ناکافی به خود اجتناب کنید زیرا فکر می کنید دیگران افسرده نمی شوند. متأسفانه بسیاری از مردم افسرده و مضطرب می شوند.

  افسردگی هنگام درس خواندن

افسردگی دوران بارداری و درمان : قلدر درونی همه این افکار منفی و خودگردان، اشکالی از قلدری هستند، بنابراین من از آنها به عنوان “قلدر درونی” یاد خواهم کرد.

قلدر درونی خود را مشاهده می کند و از انتقاد ملایم گرفته تا نفرت قضاوت می کند. از کجا می آید نامشخص است، اما اغلب از اوایل کودکی به وجود می آید (همچنین به فصل ۱۷ مراجعه کنید).

افسردگی دوران بارداری و درمان : اگر از مردم بپرسید که قلدر درونی آنها بیشتر شبیه چه کسی است، گاهی اوقات یکی از والدین آنها یا هر دو آنها هستند.

  افسردگی کودکان ابتدایی

در موقعیت‌های سرخوردگی و ناامیدی از خودمان – زمانی که کارهای خاصی را انجام نمی‌دهیم یا در رسیدن به استانداردهای معینی شکست می‌خوریم، زندگی می‌کند.

افسردگی دوران بارداری و درمان : همانطور که قبلاً اشاره کردم، برخی از مردم فکر می کنند که اگر خودشان را قلدری نمی کردند و خود را تشویق به عمل نمی کردند.

هرگز کاری از دستشان بر نمی آمد. اما می‌توانیم ببینیم که اگر قلدر درونی بیش از حد از کنترل خارج شود، می‌تواند آسیب‌های داخلی بزرگی به بار آورد.

  درمان افسردگی در نوجوان پسر

افسردگی دوران بارداری و درمان : آن و غذای بیش از حد پخته شده را دوباره در نظر بگیرید (صفحه ۱۳۳). وقتی غذا را به اندازه کافی درست نکرد.

با خود گفت که کل عصر را به هم ریخته و شکست خورده است. اما توجه داشته باشید که افکار او چقدر مخرب هستند.

افسردگی دوران بارداری و درمان : فرض کنید شما چنین گفته اید ۱۵۲ وقتی با یک قلدر درونی روبرو می شوید، همیشه ارزش گفتن این جمله را دارد: ببینید، من آنقدر که فکر می کنم تنبل/بد/ناکافی نیستم.

نظر( والایی )
سلام من هفته پیش رزو کردم و دیروز اقدام به کاشت مو انجام شد و هم پرسنل بسیار مودب و خوش برخورد بودن و هم از کاشت مو که انجام شده راضیم واقعا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *