افسردگی فصلی پاییز🟢 لطفا میزان اهمیت افسردگی فصلی پاییز را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با افسردگی فصلی پاییز را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

افسردگی فصلی پاییز | مشاوره :

افسردگی فصلی پاییز


افسردگی فصلی پاییز : نسخه ساده شده غدد درون ریز تولید مثل زنان. هیپوتالاموس LHRH را در سیستم گردش خون خصوصی که با هیپوفیز قدامی مشترک است آزاد می کند.

باعث ترشح LH و FSH توسط هیپوفیز می شود که به نوبه خود باعث تخمک گذاری و ترشح هورمون از تخمدان ها می شود.

افسردگی فصلی پاییز : اولین راهی که در آن استرس تولید مثل زنان را مختل می کند، مربوط به جنبه ای شگفت انگیز از سیستم است.

مقدار کمی هورمون جنسی مردانه در جریان خون زنان، حتی زنان غیر کفتار وجود دارد. در انسان، این از تخمدان ها (مانند کفتارها) نیست.

  علت افسردگی شبانه

افسردگی فصلی پاییز : بلکه از غده فوق کلیوی می آید. مقدار این «آندروژن‌های آدرنال» تنها حدود ۵ درصد از آن در مردان است.

اما برای ایجاد مشکل کافی است. * آنزیمی در سلول های چربی زنان معمولاً این آندروژن ها را با تبدیل آنها به استروژن از بین می برد.

افسردگی فصلی پاییز : مشکل حل شد. اما اگر به دلیل شکست محصولات کشاورزی امسال گرسنه باشید، چه؟ وزن بدن کاهش می یابد.

  اختلال افسردگی یک قطبی

ذخایر چربی تخلیه می شود و ناگهان چربی کافی در اطراف برای تبدیل تمام آندروژن به استروژن وجود ندارد. بنابراین استروژن کمتری تولید می شود.

افسردگی فصلی پاییز : مهمتر از آن، غلظت آندروژن ایجاد می شود، که مراحل متعددی را در سیستم تولید مثل مهار می کند (لازم به ذکر است که این تنها یکی از مکانیسم هایی است که با آن گرسنگی تولید مثل را مهار می کند).

اگر داوطلبانه از گرسنگی بمیرید، تولید مثل به همین ترتیب مهار می شود. یکی از نشانه های بی اشتهایی عصبی، اختلال در تولید مثل در زنان جوان (معمولاً) است که خودشان از گرسنگی می میرند.

  مقابله با استرس و ترس

افسردگی فصلی پاییز : توقف تولید مثل فقط کاهش وزن است، زیرا دوچرخه سواری در زنان با بازیابی مجدد وزن از سر گرفته نمی شود.

مگر اینکه استرس های روانی اولیه برطرف شده باشند. اما کاهش وزن همچنان نقش آغازین و حیاتی ایفا می کند.

افسردگی فصلی پاییز : و از دست دادن چربی بدن که منجر به تجمع آندروژن می شود یکی از مکانیسم هایی است که تولید مثل در زنانی که از نظر فیزیکی بسیار فعال هستند مختل می شود.

  افسردگی در ماه دوم بارداری

همانطور که در بالا ذکر شد، این به بهترین وجه در دختران جوانی که رقصنده یا دونده جدی هستند، که بلوغ در آنها می‌تواند سال‌ها به تعویق بیفتد.

افسردگی فصلی پاییز : و در زنانی که مقادیر زیادی ورزش می‌کنند، که سیکل‌ها ممکن است نامنظم شوند یا به طور کامل متوقف شوند، ثبت شده است.

به طور کلی، این یک مکانیسم منطقی است. در انسان، یک بارداری به طور متوسط تقریباً ۵۰۰۰۰ کالری هزینه دارد و هزینه شیردهی حدود هزار کالری در روز است.

  افسردگی اختلالات روانی

افسردگی فصلی پاییز : همچنین چیزی نیست که باید بدون برداشتن مقدار معقول چربی انجام شود. استرس همچنین می تواند تولید مثل را به روش هایی غیر از کوچک شدن سلول های چربی مهار کند.

بسیاری از مکانیسم های مشابه در مردان اعمال می شود. اندورفین ها و انکفالین ها آزادسازی LHRH را مهار می کنند (همانطور که بحث شد، این امر در ورزشکاران زن به همان راحتی در مردان رخ می دهد).

  حدیث در مورد مقابله با استرس

افسردگی فصلی پاییز : پرولاکتین و گلوکوکورتیکوئیدها حساسیت هیپوفیز به LHRH را مسدود می کنند. و گلوکوکورتیکوئیدها نیز بر تخمدان‌ها تأثیر می‌گذارند.

باعث می‌شوند کمتر به LH پاسخ دهند. نتیجه خالص کاهش ترشح LH، FSH و استروژن است که احتمال تخمک گذاری را کاهش می دهد.

افسردگی فصلی پاییز : در نتیجه، مرحله فولیکولی گسترش می یابد و کل چرخه طولانی تر و منظم تر می شود. در نهایت، کل دستگاه تخمک گذاری نه تنها به تأخیر می افتد.

بلکه خاموش می شود، وضعیتی که به آن آمنوره بدون تخمک گذاری می گویند. استرس همچنین می تواند باعث سایر مشکلات تولید مثل شود.

  مقابله با استرس روزانه

افسردگی فصلی پاییز : سطح پروژسترون اغلب مهار می شود که بلوغ دیواره های رحم را مختل می کند. آزاد شدن پرولاکتین در هنگام استرس به این اثر می افزاید.

در فعالیت پروژسترون اختلال ایجاد می کند. بنابراین، حتی اگر در طول دوره فولیکولی هنوز فعالیت هورمونی کافی برای ایجاد تخمک گذاری وجود داشته باشد و تخمک بارور شده باشد.

افسردگی فصلی پاییز : اکنون احتمال لانه گزینی به طور طبیعی بسیار کمتر است. از دست دادن استروژن با استرس مداوم عواقبی فراتر از حوزه تولید مثل دارد.

  راههای درمان افسردگی زنان خانه دار

به عنوان مثال، در میان بحث‌هایی که در فصل ۳ در مورد اینکه آیا استروژن از بیماری‌های قلبی عروقی محافظت می‌کند.

افسردگی فصلی پاییز : بحث شد، کاملاً واضح است که از پوکی استخوان محافظت می‌کند و کاهش سطح استروژن ناشی از استرس تأثیرات بدی بر استحکام استخوان دارد.

از بین تمام هورمون هایی که در هنگام استرس سیستم تولید مثل را مهار می کنند، احتمالاً پرولاکتین جالب ترین است. بسیار قدرتمند و همه کاره است.

  درمان افسردگی در مادران باردار

افسردگی فصلی پاییز : اگر نمی خواهید تخمک گذاری کنید، این هورمونی است که مقدار زیادی در جریان خون شما وجود دارد.

این نه تنها نقش مهمی در سرکوب تولید مثل در هنگام استرس و ورزش ایفا می کند، بلکه دلیل اصلی این است که شیردهی یک روش موثر پیشگیری از بارداری است.

افسردگی فصلی پاییز : آه، تو از نادانی این نویسنده با آن کروموزوم Y با خودپسندی سرت را تکان می دهی. این داستان همسران پیر است.

  درمان افسردگی دوران یائسگی

پرستاری یک روش پیشگیری موثر نیست. برعکس، پرستاری فوق العاده کار می کند. احتمالاً بیشتر از هر نوع دیگر پیشگیری از بارداری از بارداری جلوگیری می کند.

افسردگی فصلی پاییز : تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را به درستی انجام دهید. تغذیه با شیر مادر باعث ترشح پرولاکتین می شود.

یک حلقه رفلکس وجود دارد که مستقیماً از نوک سینه ها به هیپوتالاموس می رود. اگر به هر دلیلی نوک پستان تحریک شود (در مردان و زنان)، هیپوتالاموس به هیپوفیز سیگنال می دهد تا پرولاکتین ترشح کند.

نظر( والایی )
سلام من هفته پیش رزو کردم و دیروز اقدام به کاشت مو انجام شد و هم پرسنل بسیار مودب و خوش برخورد بودن و هم از کاشت مو که انجام شده راضیم واقعا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *