افسردگی و تغییرات هورمونی🟢 لطفا میزان اهمیت افسردگی و تغییرات هورمونی را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با افسردگی و تغییرات هورمونی را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

افسردگی و تغییرات هورمونی | مشاوره :

افسردگی و تغییرات هورمونی


افسردگی و تغییرات هورمونی : به عنوان غده اصلی، مغز می تواند چیزی استرس زا را تجربه کند یا به آن فکر کند و اجزای پاسخ به استرس را به صورت هورمونی فعال کند.

برخی از پیوندهای هیپوتالاموس-هیپوفیز-غده محیطی در هنگام استرس فعال می شوند و برخی مهار می شوند.

افسردگی و تغییرات هورمونی : همانطور که قبلا ذکر شد دو هورمون حیاتی برای پاسخ به استرس، اپی نفرین و نوراپی نفرین هستند که توسط سیستم عصبی سمپاتیک ترشح می شوند.

دسته مهم دیگری از هورمون ها در پاسخ به استرس، گلوکوکورتیکوئیدها نام دارند. در پایان این کتاب شما به طرز شگفت انگیزی در مورد چیزهای بی اهمیت گلوکوکورتیکوئید مطلع خواهید شد.

  راههای درمان افسردگی زنان خانه دار

افسردگی و تغییرات هورمونی : زیرا من عاشق این هورمون ها هستم. گلوکوکورتیکوئیدها هورمون های استروئیدی هستند.

استروئید برای توصیف ساختار شیمیایی کلی پنج دسته از هورمون ها استفاده می شود: آندروژن ها – استروئیدهای “آنابولیک” معروف مانند تستوسترون که شما را از بازی های المپیک دور می کنند.

افسردگی و تغییرات هورمونی : استروژن ها، پروژستین ها، مینرالوکورتیکوئیدها و گلوکوکورتیکوئیدها. ترشح شده توسط غده فوق کلیوی آنها اغلب، همانطور که خواهیم دید.

  افسرده اختلال شخصیت

به روش هایی مشابه اپی نفرین عمل می کنند. اپی نفرین در عرض چند ثانیه عمل می کند. گلوکوکورتیکوئید ها این فعالیت را در طی چند دقیقه یا چند ساعت تقویت می کنند.

افسردگی و تغییرات هورمونی : طرح کلی کنترل ترشح گلوکوکورتیکوئید یک عامل استرس زا در مغز حس می شود یا پیش بینی می شود.

که باعث آزاد شدن CRH (و هورمون های مرتبط) توسط هیپوتالاموس می شود. این هورمون ها وارد سیستم گردش خون خصوصی می شوند که هیپوتالاموس و هیپوفیز قدامی را به هم متصل می کند.

  افسردگی پس از زایمان در مردان

افسردگی و تغییرات هورمونی : باعث آزاد شدن ACTH توسط هیپوفیز قدامی می شود. ACTH وارد گردش خون عمومی می شود و باعث آزاد شدن گلوکوکورتیکوئیدها توسط غده فوق کلیوی می شود.

از آنجایی که غده آدرنال اساساً بی هوش است، ترشح گلوکوکورتیکوئید باید در نهایت تحت کنترل هورمون های مغز باشد. وقتی چیزی استرس زا اتفاق می افتد.

افسردگی و تغییرات هورمونی : یا فکر استرس زا می کنید، هیپوتالاموس مجموعه ای از هورمون های آزاد کننده را در سیستم گردش خون هیپوتالاموس-هیپوفیز ترشح می کند.

  علائم افسردگی حین بارداری

که توپ را به چرخش در می آورد. این آزاد کننده اصلی CRH (هورمون آزاد کننده کورتیکوتروپین) نامیده می شود.

افسردگی و تغییرات هورمونی : در حالی که تعدادی از بازیگران کوچکتر با CRH هم افزایی می کنند. * در عرض پانزده ثانیه یا بیشتر، CRH هیپوفیز را تحریک می کند تا هورمون ACTH (همچنین به عنوان کورتیکوتروپین شناخته می شود) ترشح کند.

  افسردگی شدید علائم

پس از آزاد شدن ACTH در جریان خون، به غده فوق کلیوی می رسد و در عرض چند دقیقه باعث ترشح گلوکوکورتیکوئید می شود.

افسردگی و تغییرات هورمونی : با هم، گلوکوکورتیکوئیدها و ترشحات سیستم عصبی سمپاتیک (اپی نفرین و نوراپی نفرین) درصد زیادی از آنچه در بدن شما در طول استرس اتفاق می افتد را تشکیل می دهند.

اینها نیروی کار واکنش به استرس هستند. علاوه بر این، در مواقع استرس لوزالمعده شما برای ترشح هورمونی به نام گلوکاگون تحریک می شود.

  افسردگی شدید در کودکان

افسردگی و تغییرات هورمونی : گلوکوکورتیکوئیدها، گلوکاگون و سیستم عصبی سمپاتیک سطح گلوکز قند در گردش را افزایش می دهند.

همانطور که خواهیم دید، این هورمون ها برای بسیج انرژی در هنگام استرس ضروری هستند. سایر هورمون ها نیز فعال می شوند.

افسردگی و تغییرات هورمونی : هیپوفیز پرولاکتین ترشح می کند که در کنار سایر اثرات، در سرکوب تولید مثل در هنگام استرس نقش دارد.

هم هیپوفیز و هم مغز دسته ای از مواد شبه مورفین درون زا به نام اندورفین ها و انکفالین ها ترشح می کنند که از جمله به کاهش درک درد کمک می کنند.

  افسردگی بعد زایمان گرفتم چیکار کنم

افسردگی و تغییرات هورمونی : در نهایت، هیپوفیز همچنین وازوپرسین ترشح می کند که به هورمون ضد ادرار نیز معروف است.

که در پاسخ به استرس قلبی عروقی نقش دارد. همانطور که برخی از غدد در پاسخ به استرس فعال می شوند، سیستم های هورمونی مختلف نیز در هنگام استرس مهار می شوند.

افسردگی و تغییرات هورمونی : ترشح هورمون های تولید مثلی مختلف مانند استروژن، پروژسترون و تستوسترون مهار می شود.

  درمان افسردگی همسرم

هورمون های مرتبط با رشد (مانند هورمون رشد) نیز مهار می شوند، مانند ترشح انسولین، یک هورمون پانکراس که به طور معمول به بدن شما می گوید.

افسردگی و تغییرات هورمونی : انرژی را برای استفاده بعدی ذخیره کند. (آیا تحت تأثیر این اصطلاحات غرق شده اید و می ترسید.

به این فکر می کنید که آیا باید به جای آن کتاب خودیاری دیپاک چوپرا می خرید؟ لطفاً، حتی خواب هم نداشته باشید که این نام های هورمون ها را به خاطر بسپارید.

  افسردگی بعد از زایمان در مردان

افسردگی و تغییرات هورمونی : موارد مهم قرار است به طور مرتب در فهرست ظاهر شوند. صفحات آتی که به زودی آنها را به راحتی و با دقت در مکالمات روزمره و کارت های تولد برای پسر عموهای مورد علاقه خود قرار خواهید داد.

خبری مبنی بر اینکه اتفاق وحشتناکی در حال رخ دادن است. کانن اولین کسی بود که نقش اپی نفرین، نوراپی نفرین و سیستم عصبی سمپاتیک را تشخیص داد.

افسردگی و تغییرات هورمونی : همانطور که در فصل قبل اشاره شد، او عبارت «جنگ یا گریز» را ابداع کرد، که راهی برای مفهوم‌سازی پاسخ استرس به عنوان آماده‌سازی بدن برای آن انفجار ناگهانی نیازهای انرژی است.

  افسردگی در زنان متاهل

پیشگام جزء گلوکوکورتیکوئیدی داستان بود. از آن زمان به بعد نقش سایر هورمون ها و سیستم های عصبی شناخته شده است.

افسردگی و تغییرات هورمونی : در ده‌ها سالی که از اولین انتشار این کتاب می‌گذرد، بازیگران هورمونی جزئی مختلفی به تصویر اضافه شده‌اند.

و بدون شک، موارد بیشتری هنوز کشف نشده‌اند. در مجموع، این تغییرات در ترشح و فعال سازی پاسخ استرس اولیه را تشکیل می دهند.

نظر( والایی )
سلام من هفته پیش رزو کردم و دیروز اقدام به کاشت مو انجام شد و هم پرسنل بسیار مودب و خوش برخورد بودن و هم از کاشت مو که انجام شده راضیم واقعا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *