راههای مقابله با استرس زایمان🟢 لطفا میزان اهمیت راههای مقابله با استرس زایمان را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با راههای مقابله با استرس زایمان را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

راههای مقابله با استرس زایمان | مشاوره :

راههای مقابله با استرس زایمان


راههای مقابله با استرس زایمان : مطالعات علمی در مورد استرس نشان داده است که سه ویژگی شخصیتی پتانسیل ایجاد پاسخ استرس در انسان را دارند.

این ویژگی ها خصومت، اضطراب و اعتماد به نفس پایین است. در سال ۱۸۹۲، جراح و محقق کانادایی، سر ویلیام اسلر، مقاله ای نوشت که در آن گزارش داد اکثر بیمارانی که او برای ناراحتی های قلبی تحت درمان قرار می داد.

راههای مقابله با استرس زایمان : شخصیت های مشابهی داشتند: او آنها را بی رحم و جاه طلب می دانست. این موضوع دوباره در دهه ۱۹۵۰ توسط دو پزشک به نام‌های مایر فریدمن و ری روزنمن مطرح شد.

  علائم افسردگی اختلال شخصیت

که تأیید کردند بیمارانی که برای اختلالات کرونری تحت درمان قرار می‌دهند، همگی مجموعه‌ای از واکنش‌های عاطفی را به اشتراک می‌گذارند.

راههای مقابله با استرس زایمان : که آن‌ها را شخصیت نوع A می‌نامند. به گفته دکتر فریدمن و روزنمن، افرادی با شخصیت تیپ A با جاه طلبی شدید.

روحیه شدید رقابتی، خصومت نسبت به دیگران، مشغله دائمی با ضرب الاجل ها و احساس فوریت مرتبط با زمان مشخص می شوند.

راههای مقابله با استرس زایمان : این محققان هر فردی را که ویژگی های شخصیتی نوع A را نشان نمی داد به عنوان تیپ B انتخاب کردند.

  راههای مقابله با استرس شدید

بر اساس این مطالعات، محققان به این نتیجه رسیدند که افراد دارای شخصیت نوع A بیشترین احتمال ابتلا به اختلالات عروق کرونر را دارند.

راههای مقابله با استرس زایمان : این نتیجه گیری در میان روانشناسان که مفاهیم تیپ A و تیپ B را پذیرفتند (بعدها انواع دیگر شخصیت را اضافه کردند) به شدت مورد پسند قرار گرفت و آنها را به نمرات پرسشنامه های روانشناختی مانند پرسشنامه هایی که با رویدادهای زندگی یا مشکلات روزمره سر و کار دارند مرتبط کردند.

  افسردگی شدید دارم کمکم کنید

در مجموع، نتایج این مطالعات ارتباط معنی‌داری را بین شخصیت‌های تیپ A و B و نمرات پرسشنامه استرس نشان داد.

راههای مقابله با استرس زایمان : اگر برای یک شرکت متوسط یا بزرگ کار می کنید، به احتمال زیاد مشاوری که توسط شرکت شما استخدام شده است.

یک بار پرسشنامه ای را برای تعیین اینکه آیا شما دارای شخصیت نوع A هستید یا خیر وجود دارد. حکم چه بود؟

راههای مقابله با استرس زایمان : در مورد خودم، همانطور که قبلاً به طور عمومی اشاره کردم، من یک شخصیت Type Double A دارم.

  اختلال دوقطبی و معافیت سربازی

بر اساس مطالعات روانشناختی از دهه ۱۹۷۰، بنابراین من باید افزایش خطر ابتلا به اختلالات کرونری را نشان دهم.

راههای مقابله با استرس زایمان : اما در اوایل دهه ۱۹۹۰، برخی از محققان شروع به ابراز تردید کردند که آیا همه ویژگی های مرتبط با شخصیت نوع A می توانند اختلالات کرونری را به روشی مشابه و با شدت یکسان پیش بینی کنند.

آنها مشکوک بودند که برخی از ویژگی های شخصیت نوع A می توانند اختلالات عروق کرونر را به تنهایی پیش بینی کنند.

  افسردگی خدمت سربازی

راههای مقابله با استرس زایمان : سپس تصمیم گرفتند ارزش پیش بینی هر یک از ویژگی ها را در شخصیت تیپ A برای خطر ابتلا به اختلالات کرونری آزمایش کنند.

آنها دریافتند که تنها ویژگی شخصیت تیپ A که این اختلالات را پیش بینی می کند، خصومت است. این به تدریج منجر به کاهش تحقیقات بیولوژیکی در مورد شخصیت نوع A و ظهور مطالعات جدید با هدف روشن کردن نقش خصومت در پاسخ به استرس شد.

راههای مقابله با استرس زایمان : تاکنون مطالعات نشان داده است که دو نوع خصومت وجود دارد که خطر ابتلا به اختلالات عروق کرونر را افزایش می دهد.

  افسردگی و اضطراب شدید

نوع اول خصومت بدبینانه است. این نوع خصومت به عنوان تمایل فرد به تفسیر همه رویدادها با ترکیبی از خصومت و بدبینی تعریف می شود.

راههای مقابله با استرس زایمان : او از آن دسته افرادی است که هنگام ناهار به همکار خود می گوید: «مگر نمی دانی که جان ترفیع گرفت!

او همیشه به رئیس نزدیک می‌شود و کباب‌های آخر هفته‌اش را با گروه برگزار می‌کند تا او را دوست داشته باشند. همیشه همان باند!» آیا خودتان را می شناسید؟

  مقابله با استرس درسی

راههای مقابله با استرس زایمان : اگر این کار را انجام دهید، احتمال زیادی وجود دارد که ویژگی خصومت بدبینانه را نشان دهید.

مطالعات خصومت بدبینانه نشان داده است که افراد دارای این ویژگی شخصیتی در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به اختلالات عروق کرونر و تولید دوز بالایی از هورمون های استرس (کورتیزول و آدرنالین) در شرایط استرس هستند.

راههای مقابله با استرس زایمان : خصومت بدبینانه فقط در محل کار خود را نشان نمی دهد. مطالعات انجام شده در دهه ۱۹۹۰ اثرات خصومت بدبینانه را در بین زوج ها مورد آزمایش قرار دادند.

  افسردگی در زنان مطلقه

دکتر Janice Kiecolt-Glaser از دانشگاه ایالتی اوهایو پیشگام در این مطالعه است که چگونه خصومت بر تولید هورمون استرس در زوج ها تأثیر می گذارد.

راههای مقابله با استرس زایمان : او در یکی از مطالعات خود، هورمون های استرس را در ۹۰ زوج تازه ازدواج کرده که در معرض موقعیت هایی قرار گرفتند.

که می تواند بین آنها درگیری ایجاد کند، اندازه گیری کرد. چگونه این محققان باعث ایجاد تعارض «در صورت تقاضا» در بین زوج‌ها شدند؟ آسان.

  افسردگی بارداری

راههای مقابله با استرس زایمان : آنها از هر یک از اعضای یک زوج خواستند تا چند دقیقه در مورد موضوعی که معمولاً در مورد آن اختلاف نظر دارند صحبت کنند.

یک روز از یک همکار در ونکوور، دکتر نورم اورورک، متخصص در این زمینه تحقیقاتی، خواستم که به من بگوید که کدام موضوع اختلاف بیشتر توسط زوج ها مورد بحث قرار می گیرد.

راههای مقابله با استرس زایمان : او بلافاصله پاسخ داد: پول! محققان با هدف بررسی واکنش زوج ها در موقعیت های تعارض، زوج ها را به دو گروه تقسیم کردند.

  علائم افسردگی در کودکان ابتدایی

زوج هایی که از یک طرف یک یا هر دو نفر در هنگام درگیری خصومت بدبینانه نشان می دادند و از طرف دیگر زوج هایی که در زمان تعارض خصومت بدبینانه نشان نمی دادند.

راههای مقابله با استرس زایمان : نتایج نشان داد که با وجود اینکه تازه ازدواج کرده‌ها می‌گویند همه از روابط خود بسیار راضی هستند.

اما همسران در زوج‌هایی که یکی از زوج‌ها خصومت بدبینانه نشان می‌دهد، افزایش قابل‌توجهی در هورمون استرس آدرنالین در موقعیت‌های درگیری در مقایسه با همسرانشان داشتند.

نظر( والایی )
سلام من هفته پیش رزو کردم و دیروز اقدام به کاشت مو انجام شد و هم پرسنل بسیار مودب و خوش برخورد بودن و هم از کاشت مو که انجام شده راضیم واقعا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *