علت افسردگی در دوران پریودی🟢 لطفا میزان اهمیت علت افسردگی در دوران پریودی را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با علت افسردگی در دوران پریودی را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

علت افسردگی در دوران پریودی | مشاوره :

علت افسردگی در دوران پریودی


علت افسردگی در دوران پریودی : چگونه ممکن است که افزایش سطح گلوکوکورتیکوئیدها کمی (در طول استرس های متوسط) یک کار را انجام دهد (تقویت ارتباط بین نورون ها را تقویت می کند).

در حالی که افزایش سطح گلوکوکورتیکوئیدها برعکس است؟ در اواسط دهه ۱۹۸۰، رون دو کلوت از دانشگاه اوترخت در هلند پاسخ بسیار ظریفی را کشف کرد.

علت افسردگی در دوران پریودی : معلوم شد که هیپوکامپ دارای مقادیر زیادی از دو نوع مختلف گیرنده برای گلوکوکورتیکوئیدها است.

به طور بحرانی، این هورمون در اتصال به یکی از گیرنده ها (بنابراین گیرنده “با میل ترکیبی” نامیده می شود) حدود ده برابر بهتر از دیگری است.

  خط تولید با 1 میلیارد

علت افسردگی در دوران پریودی : این بدان معناست که اگر سطح گلوکوکورتیکوئید فقط کمی افزایش یابد، بیشتر اثر هورمون در هیپوکامپ توسط آن گیرنده با میل ترکیبی بالا واسطه می شود.

در مقابل، تا زمانی که با یک عامل استرس‌زای اصلی روبرو نشده‌اید، هورمون بسیاری از گیرنده‌های “کم میل ترکیبی” را فعال می‌کند. و منطقاً معلوم می‌شود.

علت افسردگی در دوران پریودی : که فعال‌سازی گیرنده‌های وابستگی زیاد، تقویت طولانی‌مدت را افزایش می‌دهد، در حالی که فعال‌سازی گیرنده کم میل برعکس عمل می‌کند.

  افسردگی و معافیت از سربازی

این اساس خاصیت “inverse-U” ذکر شده در بالا است. نورون های هیپوکامپ موش صحرایی. در سمت چپ، نورون های سالم.

علت افسردگی در دوران پریودی : در سمت راست، نورون‌ها با برجستگی‌هایشان در اثر استرس پایدار آتروفی می‌شوند.

در بخش قبل، اشاره کردم که ناحیه مغزی به نام آمیگدال نقش اصلی را در انواع خاطرات عاطفی دخیل در اضطراب بازی می کند.

علت افسردگی در دوران پریودی : اما آمیگدال در اینجا نیز مرتبط است. آمیگدال در طی عوامل استرس زا به شدت فعال می شود و یک برجستگی عصبی بزرگ و تاثیرگذار را به هیپوکامپ می فرستد.

  اختلال دوقطبی و وسواس فکری

به نظر می رسد فعال شدن این مسیر پیش نیاز استرس برای اختلال در عملکرد هیپوکامپ باشد. آمیگدال موش را از بین ببرید، یا ارتباط آن را با هیپوکامپ قطع کنید.

علت افسردگی در دوران پریودی : و استرس دیگر به نوع حافظه ای که هیپوکامپ واسطه آن است، آسیب نمی رساند، حتی در میان سطوح معمول گلوکوکورتیکوئیدها.

این یافته‌ای را توضیح می‌دهد که به موضوع استرس «امضا» بازمی‌گردد، و همچنین نشان می‌دهد که برخی از فعالیت‌ها می‌توانند.

  افسردگی شدید در نوجوانان

علت افسردگی در دوران پریودی : چالشی برای آلوستاز فیزیکی بدون اینکه از نظر روانی تنفر داشته باشند، نشان دهند.

به عنوان مثال، رابطه جنسی باعث افزایش سطح گلوکوکورتیکوئید در موش صحرایی نر می شود – بدون اینکه آمیگدال را فعال کند.

علت افسردگی در دوران پریودی : عملکرد هیپوکامپ را مختل کند. دوم، شبکه های عصبی قطع می شوند. اگر به نمودار “نرون امپرسیونیسم” نگاهی بیاندازید.

خواهید دید که نمادهایی وجود دارد که نشان می دهد چگونه یک نورون با دیگری صحبت می کند و با آن “پروژه” می کند. همانطور که چند پاراگراف بعد از آن ذکر شد.

  افسردگی در یائسگی

علت افسردگی در دوران پریودی : این پیش بینی ها کاملاً تحت اللفظی هستند – کابل های چند شاخه ای طولانی که از نورون ها خارج می شوند.

با کابل های چند شاخه ای نورون های دیگر سیناپس ها را تشکیل می دهند. این کابل ها (معروف به آکسون ها و دندریت ها) آشکارا در قلب ارتباطات عصبی و شبکه های عصبی قرار دارند.

علت افسردگی در دوران پریودی : بروس مک ایون نشان داده است که در موش‌های صحرایی، پس از چند هفته استرس یا قرار گرفتن در معرض گلوکوکورتیکوئیدهای بیش از حد، این کابل‌ها شروع به چروک شدن، آتروفی شدن و کمی جمع شدن می‌کنند.

  افسردگی و کنکور

علاوه بر این، همین امر می تواند در مغز نخستی ها نیز رخ دهد. وقتی این اتفاق می افتد، اتصالات سیناپسی از هم جدا می شوند و پیچیدگی شبکه های عصبی شما کاهش می یابد.

علت افسردگی در دوران پریودی : خوشبختانه، به نظر می رسد که در پایان دوره استرس زا، نورون ها می توانند گرد و غبار خود را از بین ببرند و این اتصالات را دوباره رشد دهند.

  افسردگی و اختلال شخصیتی

این آتروفی گذرا فرآیندهای عصبی احتمالاً یک ویژگی مشخصه مشکلات حافظه در طول استرس مزمن را توضیح می دهد. پس از یک سکته مغزی شدید.

علت افسردگی در دوران پریودی : یا بیماری آلزایمر در مرحله پایانی پایانی، هکتارهای وسیع نورون را در هیپوکامپ از بین ببرید و حافظه عمیقاً دچار اختلال می شود.

خاطرات ممکن است کاملاً از بین بروند و این افراد دیگر هرگز چیزی به اندازه نام همسرشان را به یاد نمی آورند. “تضعیف” یک شبکه عصبی در طول یک دوره استرس مزمن با جمع کردن.

  افسردگی بعد از ظهر

علت افسردگی در دوران پریودی : برخی از شاخه های پیچیده در آن درختان عصبی، و خاطرات نام تولوز-لوترک هنوز وجود دارد.

شما به سادگی باید از نشانه های ارتباطی بیشتر و بیشتری استفاده کنید تا آن را بیرون بیاورید، زیرا هر شبکه معینی در انجام کار خود مؤثرتر است.

علت افسردگی در دوران پریودی : خاطرات از بین نمی روند، فقط دسترسی به آن سخت تر است. سوم، تولد نورون های جدید مهار می شود.

  افسردگی و لرزش بدن

اگر در هزار سال گذشته عصب‌شناسی مقدماتی خود را آموخته باشید، حقیقتی که بارها و بارها مورد بررسی قرار می‌گیرد این است که مغز بزرگسالان نورون‌های جدیدی نمی‌سازد.

علت افسردگی در دوران پریودی : در دهه گذشته مشخص شده است که این کاملا اشتباه است. * در نتیجه، مطالعه “عصب زایی بزرگسالان” اکنون، مسلماً داغ ترین موضوع در علوم اعصاب است.

دو ویژگی در مورد چنین نوروژنز بسیار مرتبط با این فصل است. اول، هیپوکامپ یکی از تنها دو مکان در مغز است که این نورون های جدید از آنجا منشا می گیرند.

  افسردگی یک قطبی و دوقطبی

علت افسردگی در دوران پریودی : دوم، سرعت نوروژنز را می توان تنظیم کرد. یادگیری، یک محیط غنی، ورزش یا قرار گرفتن در معرض استروژن، همگی سرعت نوروژنز را افزایش می‌دهند.

در حالی که قوی‌ترین مهارکننده‌هایی که تا به امروز شناسایی شده‌اند، استرس و گلوکوکورتیکوئیدها هستند – به اندازه چند ساعت در موش صحرایی.

علت افسردگی در دوران پریودی : دو سوال کلیدی مطرح می شود. اول، وقتی استرس متوقف می شود، آیا نوروژنز بهبود می یابد و اگر چنین است، با چه سرعتی؟

نظر( والایی )
سلام من هفته پیش رزو کردم و دیروز اقدام به کاشت مو انجام شد و هم پرسنل بسیار مودب و خوش برخورد بودن و هم از کاشت مو که انجام شده راضیم واقعا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *