مشاوره انگیزشی چیست🟢 لطفا میزان اهمیت مشاوره انگیزشی چیست را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با مشاوره انگیزشی چیست را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

مشاوره انگیزشی چیست | مشاوره :

مشاوره انگیزشی چیست


مشاوره انگیزشی چیست : افسردگی ایجاد کند. حتی وارد شدن به خلق و خوی بد می تواند خاطراتی از دیگر خلق و خوی بد مشابه و موقعیت هایی را که آنها را احاطه کرده است، ایجاد کند (ویلیامز، تیزدیل، سگال و کابات زین، ۲۰۰۷). به این فکر کنید که وقتی قبلاً از شریک یا فرزندتان ناراحت هستید.

چقدر آسان است که به یاد بیاورید چند بار دیگر آن شخص شما را عصبانی کرده است. این کاری است که شبکه های عصبی برای شما انجام می دهند! تعادل مهم است مغز دوست دارد همه چیز در تعادل باشد. همه چیزهایی را که در بدن شما می گذرد.

  افسردگی تنهایی

مشاوره انگیزشی چیست : نظارت می کند و سعی می کند بدن شما را در تعادل نگه دارد. به این فکر کنید که وقتی ورزش می کنید چه اتفاقی می افتد. شما تقاضا برای اکسیژن را افزایش می دهید و وقتی شروع به تمام شدن می کنید.

تنفس شما افزایش می یابد و ضربان قلب شما برای ارسال آن به اطراف افزایش می یابد. همچنین می توانید نفس خود را عمداً کنترل کنید. شما می توانید هنگام تمرین هنرهای رزمی یا وزنه برداری یا آواز خواندن، تنفس خود را به همان شکلی که ممکن است هدایت کنید.

  درمان افسردگی در بارداری

مشاوره انگیزشی چیست : اما حتی بدون کنترل آگاهانه شما، مغز شما مطمئن می شود که مقدار مناسبی از اکسیژن دریافت می کنید. به طور مشابه، مغز شما انتقال دهنده های عصبی را از طریق حلقه های بازخوردی که نحوه عملکرد آنها را نشان می دهد، در تعادل نگه می دارد.

درست مانند اکسیژن ناکافی به صورت تنگی نفس یا سرگیجه، مقادیر ناکافی یا بیش از حد انتقال دهنده های عصبی به صورت مشکلات خلقی، رفتاری یا فکری ظاهر می شود. اگر عدم تعادل رخ دهد، مغز فعالیتی را برای دستیابی به تعادل آغاز می کند – فرآیندی که “هموستاز” نامیده می شود.

  بهترین شغل با سرمایه 1 میلیارد

مشاوره انگیزشی چیست : تکنیک های ارائه شده در این کتاب می تواند به مغز برای رسیدن به تعادل کمک کند. زمانی که به دلیل مریض بودن، درست غذا خوردن، عدم خوابیدن، استرس بیش از حد یا بیماری جسمی به تعادل نمی رسید.

احتمالاً مجبور خواهید بود در غذا خوردن، خواب یا سبک زندگی خود تغییراتی ایجاد کنید یا از کمک پزشکی استفاده کنید. انتقال‌دهنده‌های عصبی خاص و فعالیت‌های آن‌ها انتقال‌دهنده‌های عصبی که بیشترین علاقه را در درک افسردگی دارند عبارتند از: گلوتامات GABA (گاما آمینوبوتیریک اسید) سروتونین نوراپی نفرین دوپامین به طور خلاصه، عملکرد هر یک از انتقال‌دهنده‌های عصبی به شرح زیر است: گلوتامات. به گلوتامات به عنوان «رفتن» مغز فکر کنید.

  افسردگی دو قطبی درمان

مشاوره انگیزشی چیست : علامت. گلوتامات به نورون ها سیگنال می دهد (تحریک می کند) – یعنی انتقال دهنده های عصبی خود را به بیرون ارسال می کنند.این در سراسر مغز توزیع می شود، زیرا همه نورون ها برای شلیک به سیگنال نیاز دارند.

وقتی تحت استرس هستید گلوتامات بسیار شلیک می شود و یک ایده در مورد اینکه چرا استرس مزمن باعث افسردگی می شود این است که تحریک بیش از حد سلول های مغز در نهایت به آنها آسیب می رساند. عملکرد گلوتامات در تعادل با GABA.

  علل هورمونی افسردگی

مشاوره انگیزشی چیست : گابا هر سیگنال «برو» به سیگنال «ایست» نیاز دارد. GABA سیگنال توقف است. شلیک نورون ها را کند و متوقف می کند. GABA همچنین در سراسر مغز یافت می شود. اگر GABA به طور موثر دریافت نشود، یا اگر گلوتامات بیش از حد وجود داشته باشد.

بنابراین تعادل آن از بین برود، ممکن است تحریک و نشخوار فکری (تفکر منفی تکراری) رخ دهد – دو مشکل بزرگ در افسردگی. سروتونین اگرچه تعداد نورون‌های سروتونین در مقایسه با GABA و گلوتامات کم است، اما انتقال‌دهنده‌های عصبی خود را در سراسر مغز رسوب می‌کنند و به این ترتیب اثرات متفاوتی دارند.

  افسردگی در مردان میانسال

مشاوره انگیزشی چیست : سروتونین بر خلق و خو، اشتها، خواب، میل جنسی و عملکرد ذهنی شما مانند کنترل تکانه، دریافت حسی، پاسخ استرس، پاسخ درد، ادراک و حافظه تأثیر می گذارد. سروتونین به شما کمک می کند رضایت را نیز تشخیص دهید.

می‌توانید ببینید که چرا، اگر سروتونین کاهش یابد یا به خوبی دریافت نشود، می‌توانید مشکلات مختلفی را با افسردگی داشته باشید. نوراپی نفرین اگر مغز شما یک اسم حیوان دست اموز انرجایزر داشت، نوراپی نفرین همان خرگوش بود. نوراپی نفرین شما را از نظر ذهنی و فیزیکی هوشیار و پرانرژی نگه می دارد.

  افسردگی در سالمندان درمان

مشاوره انگیزشی چیست : فشار خون شما را متعادل نگه می دارد و زمانی که تحت استرس هستید به بسیج انرژی شما کمک می کند. وقتی نوراپی نفرین کم دارید، ممکن است احساس تنبلی کنید و در یافتن انرژی ذهنی برای مبارزه با افکار منفی مشکل داشته باشید.

دوپامین. پیام دوپامین بستگی زیادی به بخشی از مغز دارد که آن را دریافت می کند. در بخشی از مغز شما دوپامین معادل “مممم خوب” است، در حالی که در بخش فکری مغز شما به شما کمک می کند توجه کنید.

مشاوره انگیزشی چیست : اگر افسرده هستید، دوپامین مهم است زیرا بدون پیام «من احساس خوبی دارم» انگیزه ای برای انجام کارها نخواهید داشت – حتی کارهایی که قبلاً به آنها علاقه داشتید. تمرکز ضعیف ممکن است یکی از ویژگی های نوراپی نفرین ناکافی یا دوپامین یا هر دو باشد.

  خرید خانه با 3 میلیارد

دو عامل دیگر: BDNF و NO دو ماده ای که توسط مغز آزاد می شود در دسته انتقال دهنده های عصبی قرار نمی گیرند اما همچنان بر سلامت مغز شما تأثیر می گذارند. اولین مورد BDNF (یا “عامل نوروتروفیک مشتق از مغز”) است.

مشاوره انگیزشی چیست : مغز شما می تواند BDNF را برای تحریک سلول های مغزی جدید برای رشد آزاد کند. ممکن است زمانی که افسرده هستید، مغز شما آنقدر سریع رشد نمی کند و تغییر نمی کند تا به شما کمک کند با شرایط جدید سازگار شوید.

  راه مقابله با اضطراب کودکان

بنابراین بیشتر احساس استرس می کنید یا در حل مشکلات خود دچار مشکل می شوید. NO (اکسید نیتریک) گازی است که در سراسر بدن و همچنین در مغز آزاد می شود. کارکردهای آن بسیار زیاد است و هنوز در حال درک است، اما نقش خاصی را ایفا می کند که در درک افسردگی جالب است.

مشاوره انگیزشی چیست : NO نورون ها را به هم متصل می کند. ظاهراً سلولی که باید پیامی را دریافت کند، NO را آزاد می کند تا به انتقال دهنده عصبی کمک کند روی آن قفل شود. اگر می‌خواهید خلاق‌تر و حلال‌کننده بهتر مشکل باشید، هر کاری که می‌توانید برای تشویق آزادسازی NO انجام دهید.

  اضطراب شدید دارم چیکار کنم

این نوع فعالیت جدید را در مغز تقویت می‌کند (به بنسون و پروکتور، ۲۰۰۳ مراجعه کنید). ساختارهای مغز و افسردگی بسیاری از علائم افسردگی را می توان با عملکرد انتقال دهنده های عصبی که در قسمت های مختلف مغز دریافت می شوند توضیح داد.

مشاوره انگیزشی چیست : مغز شما ساختارهای مختلف زیادی در درون خود دارد و برخی از آنها در سیستم ها یا مدارها با هم کار می کنند تا کار را انجام دهند.

نظر( والایی )
سلام من هفته پیش رزو کردم و دیروز اقدام به کاشت مو انجام شد و هم پرسنل بسیار مودب و خوش برخورد بودن و هم از کاشت مو که انجام شده راضیم واقعا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *