مبارزه با استرس مزمنمبارزه با استرس مزمن | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت مبارزه با استرس مزمن را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با مبارزه با استرس مزمن را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

مبارزه با استرس مزمن | مشاوره :

مبارزه با استرس مزمن


مبارزه با استرس مزمن : برای بسیاری از ما، انتقال رشد یک نوع استرس زا قابل کنترل است: پس از مدتی، یاد می گیریم که خود را با موقعیت جدید وفق دهیم.

با چه نوع استرس زا مواجه هستید؟ ۳۳ با این حال، برای برخی از افراد، کمبود منابع، پشتیبانی، مهارت یا قابلیت کنترل استرس‌زای انتقال رشد را تشدید می‌کند.

مبارزه با استرس مزمن : در بخش بعدی، ما در مورد نوعی از عوامل استرس زا بحث خواهیم کرد که شامل تغییر زندگی نیز می شود، اما فاقد جنبه های بالقوه مثبت و تکمیل کننده گذارهای رشدی است.

رویدادهای مهم زندگی اگرچه اکثر مردم مهارت‌هایی را برای کنار آمدن با تحولات رشدی توسعه می‌دهند، دسته دیگری از رویدادهای استرس‌زای زندگی شامل شکست، تهدید یا از دست دادن وجود دارد که ممکن است چالش‌برانگیزتر باشد.

مبارزه با استرس مزمن : این رویدادهای مهم زندگی شامل از دست دادن شغل، طلاق، بیماری جدی و ناباروری و همچنین اعتیاد، رابطه جنسی، بیماری یا مرگ یکی از عزیزان است.

رویدادهای مهم راههای مقابله با اضطراب کودکان زندگی عموماً باعث آشفتگی، برانگیختن خشم، ترس یا اندوه می‌شوند و از شما می‌خواهند که زمان و هزینه خود را برای مقابله با آنها اختصاص دهید.

مبارزه با استرس مزمن : رویدادهای برای مقابله با استرس چه بخوریم مهم زندگی اغلب شامل از دست دادن چیزی ملموس مانند پول، دارایی، موقعیت، موقعیت یا فرصت است.

علاوه بر این، روابط شما، روال‌های روزمره یا سلامت شما ممکن است آسیب ببیند. در یک سطح انتزاعی تر، ممکن است احساس اطمینان در مورد آینده، یک راه حل مقابله با استرس هدف یا رویای گرامی، احساس امنیت و امنیت، اعتماد به خود یا اعتماد به دیگران را از دست بدهید.

مبارزه با استرس مزمن : ممکن است مجبور شوید با شوک شنیدن راه های مقابله با استرس در محیط کار اخبار بد، انتظار مضطرب از اتفاقات بعدی، درمان‌های پزشکی ناخوشایند یا مراحل قانونی، یا تغییرات سخت در شیوه زندگی مقابله کنید.

تعداد رویدادهای مهم زندگی که اخیراً تجربه کرده اید می تواند بر مقاومت مقابله با استرس فرزندان شما در برابر بیماری تأثیر بگذارد و شما را در برابر سرماخوردگی و آنفولانزا آسیب پذیر کند.

مبارزه با استرس مزمن : رویدادهای مهم زندگی بر سلامت روان شما نیز تأثیر می گذارد. هر چه بیشتر در معرض رویدادهای مهم زندگی باشید.

احتمال اینکه تشخیص داده شود افسردگی یا اختلال اضطراب دارید بیشتر است. رویدادهای مهم زندگی نیز ممکن است شما را نسبت به استرس های روزمره واکنش نشان دهند.

مبارزه با استرس مزمن : یک عامل استرس زا مانند بیکاری، طلاق یا مرگ یکی از عزیزان ممکن است آمیگدال شما را حساس کند و شما را نسبت به مشکلات روزمره مانند ترافیک و خانه نامرتب واکنش نشان دهد.

همانطور که گفته شد، بسیاری از مردم قادرند با رویدادهای مهم زندگی کنار بیایند بدون اینکه اثرات منفی طولانی مدتی را تجربه کنند.

مبارزه با استرس مزمن : مغز مقاوم در برابر استرس در بخش بعدی، انواع خاصی از رویدادهای مهم زندگی مانند از دست دادن شغل و قطع رابطه را مورد بحث قرار خواهیم داد.

ممکن است به نظر برسد که این رویدادها نشان دهنده شکست یا موانعی برای پیشرفت در یک نقش مهم زندگی هستند.

مبارزه با استرس مزمن : آنها ممکن است ترس و عدم اطمینان ایجاد کنند، یا ممکن است شما را به چالش بکشند تا رویاهای خاصی را رها کنید و مسیر خود را تغییر دهید.

هر چه وقایع حل نشده و/یا جدیدتر باشند، استرس بیشتری ایجاد می کنند. اکنون لحظه ای وقت بگذارید و ارزیابی کنید که چند رویداد مهم زندگی را تجربه کرده اید.

مبارزه با استرس مزمن : تمرین: ارزیابی رویدادهای مهم زندگی خود یک علامت را در کنار همه رویدادهایی که احساس نمی‌کنید به طور کامل برای شما حل شده است قرار دهید.

اگر در طول سال گذشته رخ داده است، دوباره بررسی کنید. مرگ یکی از عزیزان یا حیوان خانگی، حاملگی ناخواسته یا سقط جنین، ناباروری، سقط جنین، یا مرده زایی (شما یا همسرتان) اخراج شدن از شغل یا تجربه افت تحصیلی بیکاری که به دلیل ارتقاء، موقعیت یا برنامه رد شده است (شما یا همسرتان یکی از اعضای خانواده) با تشخیص یک مشکل جدی یا مزمن سلامتی شریک شما دارای رابطه فیزیکی یا عاطفی است.

مبارزه با استرس مزمن : از هم پاشیدگی یک رابطه عاشقانه، درگیری با یک همکار، سرپرست، یا دوست نزدیک یکی از اعضای سالخورده خانواده که نیاز به مراقبت دارد.

شما روبرو هستید؟ ۳۵ مشکل جدی مالی یا حقوقی یک تصادف اتومبیل یا دوچرخه، دیگر رویداد مهم زندگی (توضیح دهید): TOTAL: در مرحله بعد، با انواع خاصی از رویدادهای مهم زندگی و واکنش های معمول به آنها آشنا خواهید شد.

مبارزه با استرس مزمن : البته شرایط خاص زندگی شما؛ ویژگی های شخصی، خلق و خوی و منابع مالی شما؛ و سطح حمایت اجتماعی شما بر میزان استرس زا بودن این رویدادها برای شما تأثیر می گذارد.

بیکاری یا از دست دادن شغل نقش کارگر جنبه مهمی از هویت و موقعیت در جامعه ما است و از دست دادن شغل یا پیدا نکردن شغل می تواند به احساس هویت و ارزش خود آسیب برساند.

مبارزه با استرس مزمن : علاوه بر این، کشمکش‌های مالی ناشی از آن می‌تواند همچنان آمیگدال شما را تحریک کند و یک پاسخ طولانی‌مدت «جنگ، گریز، یا انجماد» ایجاد کند.

تأثیر مالی و روانی بیکاری بر کل خانواده تأثیر می گذارد. استرس رابطه زمانی رایج است که یکی از شرکا بیکار باشد.

مبارزه با استرس مزمن : عدم اطمینان، مشکلات مالی مداوم، و نیاز به حمایت از شریک استرس زا یا افسرده می تواند برای شریک دیگر نیز استرس مزمن ایجاد کند.

امروزه، بیش از ۲۰ درصد از آمریکایی‌هایی که در پنج سال گذشته بیکار شده‌اند، هنوز بیکار هستند و همین امر باعث ایجاد استرس مالی و روانی می‌شود.

مبارزه با استرس مزمن : دو گروه به ویژه در برابر استرس بیکاری آسیب پذیر هستند، هزاره هایی که به دنبال اولین شغل بعد از دانشگاه هستند و کارگران بالای پنجاه سال.

اگر بیکار هستید، تضاد بین چیزی که انتظار داشتید زندگی به شما ارائه دهد و آنچه اکنون دارید ممکن است باعث شود مغز شما به جنگ، فرار یا یخ بزند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *