مقابله با استرس کنکورمقابله با استرس کنکور | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت مقابله با استرس کنکور را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با مقابله با استرس کنکور را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

مقابله با استرس کنکور | مشاوره :

مقابله با استرس کنکور


مقابله با استرس کنکور : سو جانسون (۲۰۰۸)، نویسنده کتاب مرا محکم نگه دار: هفت مکالمه برای یک عمر عشق، موفق ترین شکل زوج درمانی را تا به امروز پایه گذاری کرد: درمان متمرکز بر عاطفه (EFT). EFT پیوندهای روابط را از بسیاری جهات تقویت می کند.

اما یکی از جنبه های کلیدی آن کمک به شرکا است تا از پشت احساسات “سخت تر” خود مانند خشم بیرون بیایند و در عوض در مورد احساسات ملایم تر خود مانند آسیب دیدگی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

مقابله با استرس کنکور : همانطور که ممکن است در زندگی خود متوجه شده باشید، خشم دیگران را در حالت تدافعی قرار می دهد و آنها را دورتر می کند.

اما ابراز آسیب و سایر احساسات ملایم دیگران را به شما نزدیک می کند. در مورد پاسخ های خود به این جملات فکر کنید: روابط ۱۵۹ • “من خیلی از دست شما عصبانی هستم!” • “من واقعاً از آنچه در حال حاضر با ما اتفاق می افتد احساس ناراحتی می کنم.” شنیدن کدام جمله راحت تر است؟

مقابله با استرس کنکور : کدام یک باعث می شود که مراقب خود باشید و کدام یک به شما اجازه می دهد ذهنی باز داشته باشید و به گوش دادن ادامه دهید؟

به احتمال زیاد، بیانیه دوم بیشتر شما را برای ارتباط و نزدیکی باز می گذارد. در ادامه فهرستی از احساسات سخت و نرم است. اگر با خود صادق باشید.

مقابله با استرس کنکور : خواهید دید که در زیر احساسات سخت شما احساسات ملایم تری قرار دارند. ممکن است فکر کنید که فقط عصبانی هستید.

اما جایی در آنجا ترس، خجالت یا صدمه خواهید دید. احساسات سخت احساسات نرم عصبانیت تلخی تدافعی حسادت سرخوردگی خصومت تحریک حسادت خشم خجالت ترس دل درد آسیب ناکافی ناامنی طرد غم شرم آسیب پذیری صحبت کردن با کسی که به او اهمیت می دهید.

مقابله با استرس کنکور : به اشتراک گذاشتن احساس بی کفایتی شما باعث می شود احساس بی کفایتی، شرم و انزجار شما متفاوت شود.

روابط • بی کفایتی: «گاهی می ترسم به اندازه کافی برای شما خوب نباشم. حسادت می کنم چون می ترسم ترک کنی.” • شرم: «می دانم وقتی در مورد کارهایی که در زمان استفاده انجام می دادم صحبت می کنیم صدایم را بلند می کنم.

مقابله با استرس کنکور : حقیقت این است که من گاهی خیلی خجالت می کشم و نمی دانم چگونه مسائل را اصلاح کنم.» • آزار و طرد شدن: «وقتی به جای من با دوستانت بیرون می روی، دلم برایت تنگ می شود. من شروع به فکر می کنم.

که شما دوست ندارید با من وقت بگذرانید و این مرا واقعاً تنها می کند. شکی نیست که این کار گاهی اوقات سخت است!

مقابله با استرس کنکور : احتمالاً هنگام بیرون آمدن از اتاق، درمان بی‌صدا، دوری از شخص یا حتی فریاد زدن در بالای کتاب کتاب ذهن آگاهی برای اعتیاد ۱۶۰ احساس امنیت بیشتری نسبت به صحبت کردن از صمیم قلب دارید.

ترسناک است که خودتان را بیرون بگذارید. ممکن است مطمئن نباشید که چه پاسخی دریافت خواهید کرد، و اگر حتی بیشتر به آن آسیب بزند، چه؟

مقابله با استرس کنکور : اما این انتخاب شماست. داشتن صمیمیت واقعی مستلزم ریسک است. بیرون آمدن از منطقه راحتی، فضایی را برای روابط بهتر، سالم‌تر و رضایت‌بخش‌تر ایجاد می‌کند.

تمرین های ارزشی خود را در فصل ۳ به خاطر دارید؟ شما فهمیدید که برای چه چیزی در دنیا ارزش بیشتری دارید.

مقابله با استرس کنکور : آیا ارزش آن را ندارد که احساسات دشواری را که در حین دنبال کردن چیزهایی که خیلی برایتان ارزش قائل هستید به وجود می‌آیند؟

چند نفس عمیق بکشید، تمرین‌های تمرکز حواس خود را تمرین کنید و از ترسی که سعی می‌کند شما را از دستیابی باز دارد عبور کنید.

مقابله با استرس کنکور : چیزهای زیادی برای به دست آوردن وجود دارد! اگر متوجه شدید که این نوع ارتباط برای شما سخت است، بهتر است برای مشاوره به یک درمانگر آموزش دیده EFT مراجعه کنید.

برای اطلاعات بیشتر به بخش “وب سایت های مفید” از بخش منابع در پشت این کتاب کار مراجعه کنید. گوش دادن مهم است شما ممکن است در بیان خود بسیار ماهر باشید.

مقابله با استرس کنکور : اما این تنها نیمی از گفتگو است! برای داشتن ارتباط سالم در روابط شخصی خود، باید نحوه گوش دادن را یاد بگیرید.

گوش دادن به این معنا نیست که تکه‌هایی از صحبت‌های دیگران را انتخاب کنید و در حین صحبت کردن، استدلال مخالف خود را تنظیم کنید!

مقابله با استرس کنکور : وظیفه شما به عنوان یک شنونده این است که تمام تلاش خود را بکنید تا بفهمید دیگران از کجا می آیند و چه احساسی دارند.

وظیفه شما تفسیر یا نتیجه گیری سریع نیست، بلکه این است که واقعاً آنچه را که شخص می گوید بشنوید. یک راه عالی برای تمرین این کار، خلاصه کردن آنچه شنیده‌اید و تکرار آن برای شخصی است که با شما صحبت کرده است.

مقابله با استرس کنکور : این به آن شخص اجازه می دهد راه حل های مقابله با استرس بداند که شما به آن گوش می دهید. گام بعدی این است که اعتباربخش و حمایت کننده باشید و سپس سؤالات بعدی را بپرسید تا به فرد بفهمانید که برای شما مهم است.

اینجوری میاد: طرف مقابل: فکر کنم امروز صبح بابت تعویض حدیث در مورد مقابله با استرس روغنم هزینه زیادی از من گرفتند. من نمی توانم آن را باور کنم! من از پاره شدن متنفرم خیلی ناامید کننده است درست زمانی که فکر می کنید می توانید به کسی اعتماد کنید!

مقابله با استرس کنکور : و اکنون نمی دانم که آیا باید خوراکی های مقابله با استرس برگردم و با آنها روبرو شوم. اگر اشتباه کنم خیلی احساس بدی خواهم داشت.

اوه شما: پس فکر می کنید ممکن است از شما پول زیادی گرفته باشند و واقعاً به آنها اعتماد کرده اید [به طرف مقابل بفهمانید که با جمع بندی کوتاه صحبت های او مقابله با استرس وظیفه کدام غده است را شنیده اید]!

مقابله با استرس کنکور : این باعث ناراحتی من نیز می شود [اعتبار]. اما شما ۱۰۰ درصد مطمئن نیستید [دوباره خلاصه کنم]؛ قطعاً [تأیید] سخت است!

فکر می‌کنید [سوال بعدی برای نشان دادن علاقه و نگرانی] چه راه های مقابله با استرس برای کنکور خواهید کرد؟ همانطور که می بینید نقش شما در این گفتگو نقش یک شنونده حامی و توجه بود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *