مقابله با استرس اتاق عملمقابله با استرس اتاق عمل | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت مقابله با استرس اتاق عمل را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با مقابله با استرس اتاق عمل را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

مقابله با استرس اتاق عمل | مشاوره :

مقابله با استرس اتاق عمل


مقابله با استرس اتاق عمل : در این فصل، شما یاد خواهید گرفت که چگونه بر استرس های زندگی خود کنترل بیشتری داشته باشید.

حتی اگر نتوانید همه عوامل استرس زا را کنترل کنید، یاد خواهید گرفت که بر روی قسمت هایی که می توانید کنترل کنید تمرکز کنید.

مقابله با استرس اتاق عمل : شما از قشر جلوی مغز خود برای ارزیابی مجدد شرایط استرس زا یا توانایی های مقابله ای خود استفاده می کنید و سپس اطلاعات را به آمیگدال خود برگردانید تا آن را آرام کنید.

چرا کنترل مهم است انسان ها ترجیح زیادی برای شرایط قابل کنترل دارند. برای اجداد ما، غیرقابل پیش بینی بودن، عدم اطمینان و عدم کنترل خطرناک بود.

مقابله با استرس اتاق عمل : آنها باید بدانند که شکارچیان چه زمانی احتمالاً خواب هستند یا دور هستند تا بتوانند سفرهای خود را برای تهیه غذا و آب در امنیت برنامه ریزی کنند.

آنها نیاز داشتند بهترین زمان برای کاشت و برداشت محصولات خود را بدانند تا بتوانند غذا و مواد لازم را برای دوام در زمستان ۱۰۲ مغز ضد استرس ذخیره کنند.

مقابله با استرس اتاق عمل : اگر همه چیز در جای خود قرار نداشت یا آنطور که انتظار می رفت نبود، می توانست به معنای خطر جدی باشد.

در طول هزاران سال، نیاز به احساس کنترل در مغز انسان‌ها جا افتاده است. آمیگدال های ما طوری طراحی شده اند.

مقابله با استرس اتاق عمل : که عدم کنترل و غیرقابل پیش بینی بودن را تهدیدی برای بقا بدانند و با تحریک پاسخ استرس واکنش نشان دهند.

متأسفانه، تغییر و عدم اطمینان واقعیت های زندگی در دنیای مدرن است. تروریست‌ها، فروپاشی اقتصادی، زلزله‌ها و قتل‌ها در صفحه‌های تلویزیون ما چشمک می‌زنند و دائماً آمیگدال ما را در حالت آماده‌باش قرار می‌دهند.

مقابله با استرس اتاق عمل : انسان ها تنها موجوداتی نیستند که اگر کنترل نداشته باشند استرس بیشتری می گیرند.

همانطور که در این فصل خواهید آموخت، تحقیقات با جوندگان، سگ ها، میمون ها و سایر حیوانات به وضوح نشان می دهد.

مقابله با استرس اتاق عمل : که استرس غیرقابل کنترل برای مغز، بدن و رفتار بسیاری از گونه ها سمی تر از استرس قابل کنترل است.

در مطالعه کلاسیک «درماندگی آموخته‌شده» (سلیگمن و مایر ۱۹۶۷)، سگ‌ها یا در معرض شوک‌های الکتریکی قرار گرفتند.

مقابله با استرس اتاق عمل : که می‌توانستند با فشار دادن یک اهرم خاتمه دهند (شرایط شوک قابل کنترل) یا در معرض شوک‌های الکتریکی که مستقل از رفتار سگ‌ها شروع و پایان می‌یابند (غیرقابل کنترل).

وضعیت شوک). اگرچه هر دو گروه میزان کلی شوک یکسانی دریافت کردند، سگ هایی که در معرض شوک غیرقابل کنترلی قرار گرفتند، مضطرب تر عمل کردند.

مقابله با استرس اتاق عمل : حتی نگران‌کننده‌تر، زمانی که سگ‌ها بعداً در یک جعبه شاتل قرار گرفتند که در آن می‌توانستند با پریدن از روی مانع از شوک در امان بمانند.

فقط آنهایی که قبلاً در معرض شوک قابل کنترل قرار گرفته بودند با موفقیت پاسخ فرار را آموختند. سگ هایی که قبلاً در معرض شوک غیرقابل کنترلی قرار گرفته بودند.

مقابله با استرس اتاق عمل : یاد نگرفتند که از این شوک فرار کنند. محققان این نظریه را مطرح کردند که سگ‌هایی که در شرایط شوک غیرقابل کنترل قرار داشتند.

قبلاً متوجه شده بودند که رفتار آنها نمی‌تواند از عواقب بد جلوگیری کند، بنابراین از تلاش دست کشیدند. بنابراین، آنها هرگز متوجه نشدند.

مقابله با استرس اتاق عمل : که شرایط تغییر کرده است و اکنون فرار در دسترس است. پروفسور سلیگمن معتقد بود که این مشکلات در یادگیری و انگیزه مشابه مشکلاتی است.

که در افراد مبتلا به افسردگی دیده می شود. او پیشنهاد کرد که افسردگی نوعی “درماندگی آموخته شده” است که در اثر استرس غیرقابل کنترل در اوایل زندگی ایجاد می شود.

مقابله با استرس اتاق عمل : کنترل استرس ۱۰۳ مطالعات جوندگان همچنین قویاً نشان می‌دهد که استرس غیرقابل کنترل هم استرس‌زاتر است و هم اثرات سمی‌تری نسبت به استرس قابل کنترل دارد.

جوندگانی که در معرض شوک غیرقابل کنترلی قرار گرفتند، نقص‌های بیشتری در یادگیری و تغییرات مرتبط با استرس در انتقال‌دهنده‌های عصبی مغز نسبت به جوندگان نشان دادند.

مقابله با استرس اتاق عمل : که فرصتی برای پایان دادن به شوک با فشار دادن یک اهرم و کنترل های بدون شوک داشتند جوندگانی که در فواصل زمانی تصادفی شوکه شده بودند.

نسبت به جوندگانی که در فواصل زمانی منظم و قابل پیش بینی شوکه شده بودند، استرس بیشتری داشتند و اثرات سمی بیشتری از خود نشان دادند.

مقابله با استرس اتاق عمل : دانستن اینکه چه زمانی شوک وارد می‌شود، به آن‌ها اجازه می‌دهد یک دوره ایمنی نسبی را بین شوک‌ها بهبود بخشند.

به نظر می رسد استرس غیرقابل کنترل انگیزه طبیعی ما برای جستجوی تجربیات جدید و جالب را مختل می کند.

مقابله با استرس اتاق عمل : بچه میمون‌هایی که در محیط‌هایی پرورش می‌یابند که می‌توانند دسترسی به غذا، آب و خوراکی‌ها را کنترل کنند.

در مقایسه با میمون‌هایی که در محیط‌های غیرقابل کنترل حل مسئله مقابله با استرس پرورش می‌یابند، ترس کمتر و رفتار اکتشافی بیشتری را در موقعیت‌های ناآشنا نشان می‌دهند.

مقابله با استرس اتاق عمل : همانطور که قبلاً آموختید، در مقابله با استرس وظیفه کدام غده است انسان، استرس غیرقابل کنترل در دوران کودکی می تواند به توانایی قشر جلوی مغز در تعدیل پاسخ استرس آمیگدال آسیب برساند.

افرادی که در دوران کودکی در معرض استرس مزمن و غیرقابل برای مقابله با استرس چه بخوریم کنترل بوده اند، ممکن است منفعل تر و کمتر انگیزه داشته باشند.

مقابله با استرس اتاق عمل : تا روش های جدیدی از تفکر راه های مقابله با استرس و وسواس فکری و رفتار را امتحان کنند که می تواند به آنها کمک کند تا با شرایط استرس زا سازگار شوند.

یکی از زمینه هایی که ممکن است استرس غیر قابل کنترلی مقابله با استرس خواستگاری را تجربه کنید، محل کار است. اکثر کارگران نمی توانند خواسته های کاری، حقوق، نحوه برخورد رئیس با آنها، تکالیفی که دریافت می کنند.

یا زمانی که باید کار کنند را کنترل کنند. مطالعات Whitehall در بریتانیا (که در فصل ۲ ذکر شد؛ Marmot و همکاران ۱۹۹۱) رابطه بین درجه شغلی، کنترل درک شده و سلامت طولانی مدت را در بیش از ده هزار کارمند دولتی بریتانیا (کارمندان دولت) بررسی کرد.

مقابله با استرس اتاق عمل : کسانی که در درجات شغلی بالاتری هستند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *