مقابله با استرس مدرسهمقابله با استرس مدرسه | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت مقابله با استرس مدرسه را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با مقابله با استرس مدرسه را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

مقابله با استرس مدرسه | مشاوره :

مقابله با استرس مدرسه


مقابله با استرس مدرسه : تروما و ACE ها می توانند پاسخ شیمیایی مغز شما به استرس را مختل کنند. وقتی این اتفاق می افتد، قشر جلوی مغز شما نمی تواند.

به درستی تهدید را ارزیابی کند و بازخورد دقیقی برای تنظیم آمیگدال شما ارائه دهد. آمیگدال شما حساس می شود.

مقابله با استرس مدرسه : مستعد برچسب زدن به رویدادهای غیرمنتظره، ۵۰ مغز ضد استرس، اغلب حسی (مانند صداهای بلند)، به عنوان تهدید می شود.

که اغلب واکنش استرس شما را تحریک می کند. رویدادها ممکن است جنبه‌های پردازش نشده آسیب‌های گذشته را تحریک کنند.

مقابله با استرس مدرسه : ممکن است بدون اینکه دلیل آن را بدانید احساس ناراحتی بدنی کنید، یا ممکن است عصبانیت یا اضطرابی را تجربه کنید که به نظر می‌رسد نامتناسب با موقعیت است.

اگر در برابر این اثرات آسیب پذیر هستید، روان درمانی یا تمرین تمرکز حواس و سایر تمرینات در این کتاب می تواند به شما کمک کند مغز خود را آموزش دهید.

مقابله با استرس مدرسه : تا با آرامش بیشتری به استرس روزانه پاسخ دهد. اگر در مواجهه با استرس یا رویدادهای مهم زندگی احساس می‌کنید تحت فشار قرار گرفته‌اید.

از نظر عاطفی غرق شده‌اید، نمی‌توانید به وضوح فکر کنید، یا از انجام دادن می‌ترسین، این لزوماً تقصیر شما یا نشانه‌ای از این نیست که مشکلی در شما وجود دارد.

مقابله با استرس مدرسه : این احتمال وجود دارد که پاسخ استرس مغز شما تحت تاثیر ضربه یا ACE های متعدد قرار گرفته باشد. باید مدام به خود یادآوری کنید که تقصیر شما نیست.

و می توانید مغز خود را طوری آموزش دهید که در برابر استرس مقاوم تر شود. این کتاب به شما کمک می‌کند تا پاسخی سالم‌تر و منظم‌تر به استرس داشته باشید.

مقابله با استرس مدرسه : شما یاد خواهید گرفت که ارزیابی خودکار مغز شما از تهدید ممکن است دقیق نباشد.

این فقط به این دلیل که احساس می کنید تحت فشار هستید یا یخ زده اید به این معنی نیست که نمی توانید آرام باشید و موقعیت را به طور موثر مدیریت کنید.

مقابله با استرس مدرسه : تمرین بعدی به شما کمک می کند تا بینش خود را در مورد اینکه چگونه ترومای گذشته یا رویدادهای مهم زندگی ممکن است بر واکنش شما به استرس های فعلی تأثیر بگذارد.

به دست آورید. تمرین: مشاهده نحوه اتصال عوامل استرس زا در یک مجله یا روی یک تکه کاغذ جداگانه، عوامل استرس زا را که در حال حاضر با آن مواجه هستید، توصیف کنید.

مقابله با استرس مدرسه : سپس سوالات زیر را بخوانید و پاسخ های خود را بنویسید. • ممکن است عوامل استرس زای گذشته یا ضربه روحی شما بر ارزیابی یا پاسخ شما به وضعیت فعلی شما تأثیر بگذارد؟

آیا شباهتی بین این رویدادها می بینید؟ آیا تفاوت هایی می بینید؟ آیا اکنون انتخاب هایی وجود دارد که در آن زمان نداشتید؟ با چه نوع استرس زا مواجه هستید؟

مقابله با استرس مدرسه : آیا وضعیت فعلی یک باور منفی طولانی مدت را فعال می کند، مانند اتفاقات بد همیشه برای من؟ اگر چنین است.

در حال حاضر چه مدرکی وجود دارد که این باور درست یا نادرست است؟ • آیا از رفتارها یا قوانینی استفاده می کنید (مانند «کمک نخواهید» و «احساسات خود را نشان نده») که در نتیجه رویدادهای استرس زا در گذشته ایجاد کرده اید؟

مقابله با استرس مدرسه : این راه‌ها برای واکنش به استرس‌های فعلی چقدر مفید هستند؟ اگر آنها مفید نیستند، چه استراتژی های جایگزینی را می توانید امتحان کنید؟

آیا مجبور شده اید با یک سری استرس های زندگی کنار بیایید؟ این چه تاثیری بر واکنش شما به وضعیت فعلی دارد؟

مقابله با استرس مدرسه : هر بینش جدیدی که در مورد چگونگی تأثیر رویدادهای گذشته بر واکنش های فعلی شما به استرس دارید را شرح دهید.

آیا در حال حاضر تغییراتی وجود دارد که بتوانید به شما کمک کند واکنش کمتری داشته باشید یا به طور مؤثرتری با آن کنار بیایید؟

مقابله با استرس مدرسه : در این فصل، شما با انواع مختلفی از عوامل استرس زا آشنا شده اید. بخش بعدی به شما کمک می‌کند.

تصمیم بگیرید کدام یک از استراتژی‌هایی که در فصل‌های دیگر مورد بحث قرار می‌دهیم ممکن است برای شما مفیدتر باشد.

مقابله با استرس مدرسه : برخورد با عامل استرس زا انواع مختلف عوامل استرس زا ممکن است به استراتژی های مقابله ای متفاوتی نیاز داشته باشند.

اگر تروما یا چندین ACE را تجربه کرده‌اید، استراتژی‌های بخش ۲ این کتاب، «آرام کردن آمیگدال شما» احتمالاً بسیار مفید خواهد بود.

مقابله با استرس مدرسه : ذهن آگاهی، رویارویی برای مقابله با استرس چه کنیم با احساسات خود و پذیرش آن، شفقت به خود و درک جنبه هایی از موقعیتی که می توانید کنترل کنید می تواند به شما کمک کند.

تا با پیامدهای عاطفی این رویدادها مقابله کنید. مقابله با استرس قبل از مسابقه اگر با پیامدهای یک رویداد مهم زندگی (مانند طلاق یا مرگ یکی از عزیزان)، یک موقعیت استرس‌زای مزمن، یا انباشته شدن دردسرهای روزانه روبرو هستید.

مقابله با استرس مدرسه : استراتژی‌های هر دو بخش حدیث در مورد مقابله با استرس و بخش ۳، «حرکت با قشر جلوی مغز خود ادامه دهید، احتمالاً برای ۵۲ مغز ضد استرس شما مفید خواهد بود.

علاوه بر درک و آرام کردن احساسات خود، باید دوباره مقابله با اضطراب جدایی کودکان بسازید. دیدن عامل استرس زا به عنوان یک چالش، غلبه بر تفکر منفی، ایجاد حالات ذهنی مثبت و سخاوتمند بودن به شما کمک می کند تا به جلو بروید. با ایجاد روتین های سالم، می توانید پایه ای برای مقاومت در برابر استرس ایجاد کنید.

مقابله با استرس مدرسه : اگر عوامل استرس زای شما عمدتاً مقابله با استرس موقع امتحان انتقالات رشدی هستند، پس شما خوش شانس هستید.

زیرا آنها موقتی تر و قابل کنترل هستند و جنبه های مثبت بیشتری دارند. انسان ها ظرفیت شگفت انگیزی برای انطباق با موقعیت های جدید دارند و آنچه اکنون استرس زا است ممکن است وقتی مهارت های جدید را یاد بگیرید یا زمانی برای عادت کردن به «عادی جدید» داشته باشید.

مقابله با استرس مدرسه : دیگر استرس زا نباشد. راهبردهای هر دو بخش ۲ و ۳ احتمالاً برای شما مفید خواهند بود، به همان دلایلی که در بالا ذکر شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *