مقابله با استرس در محل کارمقابله با استرس در محل کار | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت مقابله با استرس در محل کار را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با مقابله با استرس در محل کار را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

مقابله با استرس در محل کار | مشاوره :

مقابله با استرس در محل کار


مقابله با استرس در محل کار : حتی عوامل استرس‌زای شدید می‌توانند در سه حوزه زندگی منتج شوند: (۱) تصویر از خود، (۲) روابط، و (۳) توسعه شخصی و اولویت‌بندی.

در یک مطالعه بر روی افرادی که متحمل از دست دادن یکی از عزیزانشان شده بودند، ۷۳ درصد از شرکت کنندگان گزارش کردند که حداقل معنای مثبتی را در فقدان شش ماه پس از آن یافته اند (دیویس، نولن هوکسما، و لارسون ۱۹۹۸).

مقابله با استرس در محل کار : تجربه عوامل استرس زا باعث می شود که بیشتر به حمایت اعضای خانواده و دوستان اعتماد کنید و ارتباطات خود را با آنها تقویت کنید.

یک رویداد استرس زا در زندگی همچنین می تواند زنگ بیدارباشی باشد و شما را تحریک کند که مسیر زندگی خود را تغییر دهید یا اولویت های خود را دوباره تنظیم کنید.

مقابله با استرس در محل کار : عوامل استرس زا مغزی ضد استرس می توانند جهان بینی شما را از طرق مختلفی تغییر دهند.

ممکن است کمتر روی چیزهای مادی تمرکز کنید و بیشتر روی روابط یا معنویات تمرکز کنید. ممکن است مسئولیت پذیرتر شوید و رفتارهای اعتیادآور را کنار بگذارید.

مقابله با استرس در محل کار : ممکن است زمان خود را ارزشمندتر بدانید و آن را عاقلانه تر صرف کنید. ممکن است.

با آموزش دادن به دیگران در مورد آن یا برقراری ارتباط با افرادی که چیزهای مشابهی را تجربه کرده اند، در عامل استرس زا معنا پیدا کنید.

مقابله با استرس در محل کار : حتی ممکن است با انتخاب شغلی متفاوت، داوطلب شدن یا مشارکت در حمایت، هویت جدیدی ایجاد کنید.

یافتن فواید یا معنای مثبت در عامل استرس زا ممکن است به محافظت از سلامت شما کمک کند. در یک مطالعه روی مردانی که اخیراً اولین حمله قلبی خود را تجربه کرده بودند (افلک و همکاران ۱۹۸۷)، بیش از نیمی از مردان مزایای این تجربه را گزارش کردند.

مقابله با استرس در محل کار : اینها شامل اتخاذ یک سبک زندگی سالم تر، داشتن زندگی لذت بخش تر، و تغییر در اولویت ها، ارزش ها و شیوه های دیدن جهان است.

کسانی که مزایایی را درک کرده بودند، کمتر احتمال داشت که دچار حمله قلبی دوم شوند و هشت سال بعد بیشتر زنده بمانند!

مقابله با استرس در محل کار : مطالعه روی بیماران سرطان سینه در مراحل اولیه (Stanton et al. 2002) همچنین نشان داد که یافتن فواید در عامل استرس زا می تواند به محافظت از سلامت شما کمک کند.

در این مطالعه به شرکت کنندگان تمرین نوشتن داده شد. به برخی از شرکت کنندگان دستور داده شد که افکار و احساسات مثبت مربوط به تجربه سرطان خود را بنویسند.

مقابله با استرس در محل کار : به دیگران دستور داده شد تا عمیق ترین افکار و احساسات خود را در مورد سرطان سینه بنویسند.

شرکت‌کنندگان در هر دو گروه در سه ماه پس از مطالعه کمتر به پزشک برای مشکلات مرتبط با سرطان مراجعه کردند تا در گروه کنترل که به آنها دستور داده شد.

مقابله با استرس در محل کار : حقایق تجربه سرطان سینه خود را بدون ذکر احساسات بنویسند. به عبارت دیگر، یافتن فواید در استرس ناشی از سرطان یا ابراز عمدی احساسات عمیق در مورد آن منجر به بهبود سلامت در طول زمان شد.

حتی اگر یک عامل استرس زا مرتبط با سلامتی، مانند سرطان یا خطر بالای حمله قلبی نداشته باشید، دیدن برخی از فواید در عامل استرس زا احتمالاً اثرات منفی آن را کاهش می دهد.

مقابله با استرس در محل کار : اگر با مشکل مالی مواجه هستید، این ممکن است فرصتی برای تغییر رابطه خود با پول یا تغییر اولویت هایتان باشد.

اگر با ایجاد تعادل بین شغل خود با Finding the Right Mind-Set 183 در زندگی خانگی خود احساس استرس می کنید، این ممکن است فرصتی برای شما باشد تا حد و مرزی تعیین کنید.

مقابله با استرس در محل کار : اگر تحت تأثیر نقش رهبری در کار هستید، این می تواند فرصتی برای شما باشد تا مهارت های خود را افزایش دهید و تفاوت ایجاد کنید.

اگر به خاطر مسئولیت های والدینی تحت فشار هستید، می توانید سعی کنید این مسئولیت ها را معنادار و مهم بدانید.

مقابله با استرس در محل کار : نکته مهم این است که شما عامل استرس زا را به نوعی زندگی شما را بهبود می بخشد، به عنوان یک فرصت یادگیری.

تمرین: نگاه کردن به عامل استرس‌زا به‌عنوان دارای فواید در مورد یک عامل استرس‌زای خاصی که با آن مواجه هستید فکر کنید.

مقابله با استرس در محل کار : و در یک مجله یا روی یک کاغذ جداگانه، پاسخ‌های خود را به سؤالات زیر بنویسید: آیا این عامل استرس‌زا فرصتی برای کشش و کشش خود فراهم می‌کند.

مهارت‌های جدیدی را بیاموزید – به عنوان مثال، مهارت‌های کاری، مهارت‌های ابراز وجود، مهارت‌های ارتباطی، مدیریت زمان، یا خودکنترلی؟

مقابله با استرس در محل کار : توضیح. آیا این عامل استرس زا این پتانسیل را دارد که شما را به فردی قوی تر، عاقل تر یا بهتر تبدیل کند؟

توضیح دهید که چگونه ممکن است این اتفاق بیفتد. آیا این عامل استرس زا فرصتی را برای تعمیق رابطه (های) خود به نحوی فراهم می کند.

مقابله با استرس در محل کار : مانند مراجعه به دیگران راههای مقابله با استرس خواستگاری برای کمک؟ کمک به دیگران؛ همکاری با یکدیگر؛ تبدیل شدن به یک رهبر، شریک یا والدین بهتر؛ یا مهربان تر و همدل تر شدن؟

توضیح. چگونه می توانید از این عامل استرس زا به عنوان فرصتی برای بهبود سلامت و سبک زندگی خود یا مراقبت بهتر از خود استفاده کنید؟

مقابله با استرس در محل کار : چگونه ممکن است این عامل مقابله با استرس کنکور استرس زا به شما کمک کند اولویت های خود را در زندگی روشن کنید یا تغییر دهید تا بتوانید شادتر و سالم تر باشید؟

آیا این عامل استرس زا می تواند به رشد شخصی یا معنوی شما راه مقابله با استرس کاری کمک کند؟ توضیح. ممکن است به سختی بتوان از تجربه یک ضربه روانی، مانند سوء استفاده جنسی یا از دست دادن کودک، سودی به دست آورد..

مقابله با استرس در محل کار : و شما نباید مجبور به انجام این کار شوید. اگر برای مبارزه با استرس چه باید کرد عامل استرس زای شما تأثیرات منفی جدی روی شما دارد.

۱۸۴ مغز ضد استرس احساس نمی کند که باید درگیر انکار شوید یا اهمیت آن را به حداقل برسانید. داشتن احساسات منفی و همچنین احساسات مثبت در مورد عوامل راهکار مقابله با استرس کنکور استرس زا طبیعی است.

مقابله با استرس در محل کار : اگر از عامل استرس زا خود احساس ناراحتی می کنید، نیازی نیست خودتان را به خاطر مثبت نگری بیشتر سرزنش کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *