مقابله با استرس بیماریمقابله با استرس بیماری | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت مقابله با استرس بیماری را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با مقابله با استرس بیماری را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

مقابله با استرس بیماری | مشاوره :

مقابله با استرس بیماری


مقابله با استرس بیماری : این فصل روشی متفاوت برای ایجاد انگیزه در مواجهه با استرس به شما نشان می دهد. به جای سرزنش و محروم کردن خود، می توانید با شفقت به خود واکنش نشان دهید.

با صبور بودن، مهربانی و شفقت بیشتر با خود، می توانید آمیگدال خود را آرام کنید و احساس وحشت خود را خاموش کنید.

مقابله با استرس بیماری : شما همچنان برای انجام کارهای مهم انگیزه خواهید داشت، اما احتمالاً در حین انجام آنها شادتر و کمتر مضطرب خواهید بود.

زمانی که تحت استرس هستیم به خود فشار می آوریم وقتی با یک عامل استرس زا با عواقب مهم روبرو می شوید، آمیگدال شما بیش از حد فشار می آورد تا مطمئن شود که کار را انجام داده اید.

مقابله با استرس بیماری : ۱۲۲ مغز ضد استرس اگرچه این ممکن است چیز خوبی به نظر برسد، سختگیری بیش از حد نسبت به خود می تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

هنگامی که اجداد ما در جنگل بودند، پس از فرار از تهدید، به پختن غذای خود، جمع آوری انواع توت ها، استراحت یا یافتن جفت بازگشتند.

مقابله با استرس بیماری : از نظر فیزیولوژیکی، سطح کورتیزول آنها زمانی که استرس حاد بود افزایش یافت، سپس دوباره به سرعت پایین آمد. امروز ما با واقعیت دیگری روبرو هستیم.

بیشتر استرس هایی که ما با آن مواجه هستیم موقعیت های پیچیده و مزمنی هستند که می توانند سال ها یا حتی دهه ها ادامه داشته باشند.

مقابله با استرس بیماری : کار کردن و نگرانی همیشه شما را فرسوده می کند، اگر برای پر کردن مجدد وقت هم صرف نکنید. سرزنش مداوم خود برای انجام ندادن کار کافی فقط استرس شما را بیشتر می کند.

اگرچه ممکن است کارهای بیشتری انجام دهید، اما از سلامتی و عزت نفس خود مالیات می گیرید. بیشتر عوامل استرس زای زندگی بیشتر شبیه به ماراتن هستند تا دوی سرعت. اگر در اولین مایل همه چیزهایی را که داریم به آن بدهیم.

مقابله با استرس بیماری : چگونه از بیست و پنج مایل دیگر عبور خواهیم کرد؟ در دنیای امروز، حتی زمانی که سعی می کنیم راه خود را در یک موقعیت مزمن پیدا کنیم.

با استرس های جدیدی روبرو هستیم. ممکن است زمانی که یک موقعیت اضطراری در محل کار پیش می آید، با یک نوزاد تازه وارد سر و کار داشته باشید.

مقابله با استرس بیماری : یا وقتی می‌خواهید بفهمید چگونه قبض‌ها را بپردازید، با شریک زندگی‌تان دعوا می‌کنید. یا وقتی در حال تعمیر خانه هستید متوجه می شوید که یکی از عزیزانتان سرطان دارد.

بنابراین منطقی نیست که تمام انرژی خود را برای مقابله با یک نوع استرس صرف کنید – باید برای بحران غیرمنتظره ای که ناگزیر سر آن را بالا می برد، ذخیره داشته باشید.

مقابله با استرس بیماری : از نظر فیزیولوژیکی، وقتی عوامل استرس زا بدون زمان برای بهبودی روی یکدیگر قرار می گیرند.

پاسخ کورتیزول بدن شما می تواند از بین برود و شما را در برابر سرماخوردگی و آنفولانزا، فشار خون بالا و پاسخ های التهابی آسیب پذیرتر کند.

مقابله با استرس بیماری : پس یک قدم به عقب بردارید، به خود استراحت دهید و به خودتان اجازه دهید که مهم‌ترین کار را انجام دهید و زمانی را برای استراحت در نظر بگیرید.

نه اینکه همیشه سعی کنید همه چیز را انجام دهید. هزینه های ناامید نشدن حالت «جنگ، پرواز، یا انجماد» یکی از دلایل اصلی فشار دادن و انتقاد به خود در هنگام استرس است.

مقابله با استرس بیماری : آمیگدال شما مانند یک زنگ خطر آتش سوزی یادگیری شفقت به خود ۱۲۳ است که خاموش نمی شود.

وقتی شروع به زنگ زدن می کند، آدرنالین و کورتیزول حاصله آنقدر فعال می شود که تمرکز و استراتژیک بودن برای نزدیک شدن به استرس دشوار است.

مقابله با استرس بیماری : ممکن است احساس کنید مجبور هستید سخت تر کار کنید، کارهای بیشتری انجام دهید، با غذا و خواب کمتر زندگی کنید.

زمان کمتری را با خانواده و دوستان خود بگذرانید، و ورزش و استراحت کمتری داشته باشید. اما حقیقت این است که بدن و مغز ما به گونه‌ای ساخته نشده است که مانند ماشین‌ها رانده شود.

مقابله با استرس بیماری : و شما در نهایت بهای گزافی را از نظر سلامتی، خوشبختی و کیفیت روابط خود خواهید پرداخت.

در عمل بالینی‌ام، زوج‌های زیادی را می‌بینم که سعی می‌کنند بچه‌های خردسال و مشاغل پرقدرت را فریب دهند، اغلب بدون کمک زیادی چون خانواده‌هایشان در دوردست‌ها زندگی می‌کنند.

مقابله با استرس بیماری : آنها عمدتاً برای زوج درمانی مراجعه می کنند زیرا استرس تأثیر زیادی بر روابط آنها گذاشته است.

داستان زیر نمونه خوبی از اتفاقاتی است که زمانی که ما تحت استرس بیش از حد به خودمان سخت می گیریم.

مقابله با استرس بیماری : اتفاق می افتد. گرگ و استیسی در اواخر سی سالگی خود بودند. آنها چهار سال ازدواج کردند و یک دختر نه ماهه و یک پسر سه ساله داشتند و در خانه ای زندگی می کردند که مشغول بازسازی آن بودند.

خانواده‌های آن‌ها دورتر زندگی می‌کردند، و بنابراین اگر می‌خواستند از بچه‌ها دور باشند، مجبور بودند به پرستار بچه‌ها پول بدهند یا با دوستانشان عوض کنند.

مقابله با استرس بیماری : پول کمیاب بود، زیرا آنها برای مقابله با استرس چه کنیم وام مسکن بزرگی داشتند. گرگ برای یک استارت آپ بیوتکنولوژی کار می کرد که با کمبود نیرو و کمبود بودجه مواجه بود.

بنابراین او کار سه نفر را انجام می داد و تحت فشار شدید تغذیه مناسب برای مقابله با استرس بود. استیسی کسب و کار مشاوره خود را داشت و از بچه ها مراقبت می کرد.

مقابله با استرس بیماری : دعواهای زوج و عدم صمیمیت باعث شد آنها به دنبال درمان بروند. در اولین جلسه خود، هر دو به درمانگر گفتند که استرس مداوم حدیث در مورد مقابله با استرس برای آنها یک واقعیت زندگی است.

برای استیسی یک مسکن تجویز شده بود زیرا از اضطراب مزمن رنج می برد. او همچنین از خوردن احساسی برای آرامش خود استفاده می کرد.

مقابله با استرس بیماری : گرگ پنجاه دقیقه راه حل برای مقابله با استرس رفت و آمد به محل کار داشت – اگر تصادفی در اتوبان رخ می داد، طولانی تر. او گفت که به سختی می‌خوابد و بعد از اینکه استیسی شبانه برای شیر دادن به نوزاد بیدار شد.

دیگر نمی‌توانست بخوابد. ۱۲۴ مغز ضد استرس همانطور که جلسه برای مقابله با استرس چه بخوریم ادامه داشت، درمانگر متوجه شد که گرگ و استیسی چقدر به خودشان سخت می‌گیرند.

مقابله با استرس بیماری : استیسی همیشه احساس گناه می کرد زیرا فکر نمی کرد زمان کافی را با بچه ها می گذراند، اگرچه در حقیقت تقریباً هر لحظه بیداری را با آنها سپری می کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *