مقابله با استرس محیط کارمقابله با استرس محیط کار | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت مقابله با استرس محیط کار را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با مقابله با استرس محیط کار را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

مقابله با استرس محیط کار | مشاوره :

مقابله با استرس محیط کار


مقابله با استرس محیط کار : کورتیزول اشتهای شما را افزایش می دهد، زیرا غذا برای “نبرد” آینده به شما انرژی می دهد. کورتیزول همچنین با خواب تداخل می کند.

و شما وقتی خسته هستید ۲۵ غذای ناسالم دیگر را می خورید. در طول دوره های طولانی، استرس مزمن می تواند قند خون شما را افزایش دهد.

مقابله با استرس محیط کار : باعث شود بدن شما به چربی اضافی، به خصوص چربی شکم وابسته شود. اگرچه این تأثیر استرس ممکن است به اجداد ما کمک کرده باشد.

از اندام های خود در برابر آسیب در جنگ محافظت کنند (Epel et al. 2000)، اما برای سلامتی شما مضر است.

مقابله با استرس محیط کار : در واقع، بدن «سیبی شکل» با نسبت دور کمر به باسن بالا، صرف نظر از وزن شما، یک عامل خطر برای بیماری قلبی است.

بنابراین، اگر شما از آن دسته افرادی هستید که نمی‌توانید «غذاهای احساسی» را متوقف کنید، یا به نظر نمی‌رسد که حتی زمانی که کالری چگونه با استرس کودکان مقابله کنیم ؟ دریافتی خود را کاهش می‌دهید.

مقابله با استرس محیط کار : نمی‌توانید از فلات وزن عبور کنید، استرس مزمن می‌تواند دلیل آن باشد. در این صورت، راهبردهای کاهش استرس در این کتاب ممکن است به شما کمک کند.

چربی شکم را به طور طبیعی از بین ببرید (بدون رژیم غذایی!). استرس راهکار مقابله با استرس کنکور و سیستم ایمنی شما اولین مطالعات استرس و سیستم ایمنی بدن، در اوایل دهه ۱۹۹۰، بر دانشجویان پزشکی که در امتحانات شرکت می کردند، متمرکز بود.

مقابله با استرس محیط کار : مشخص شد که در طول دوره‌های برای مقابله با استرس چه بخوریم امتحانی کوتاه سه روزه، دانش‌آموزان کاهش سلول‌های ایمنی را که با تومورها و عفونت‌های ویروسی مبارزه می‌کنند.

تجربه کردند (Glaser et al. 1993). صدها مطالعه بعدی در زمینه راههای مقابله با استرس بچه ها سایکونوروایمونولوژی الگوهای روشنی یافتند.

مقابله با استرس محیط کار : استرس افراد برای چند دقیقه در چگونه با استرس خود مقابله کنیم آزمایشگاه (از طریق انجام صحبت در جمع یا محاسبات ذهنی) منجر به افزایش یک نوع ایمنی همراه با علائم دیگر شد.

تضعیف سیستم ایمنی با این حال، به نظر می رسد استرس مزمن که از چند روز تا چند ماه یا سال طول می کشد، سیستم ایمنی را تضعیف می کند (Glaser and Kiecolt-Glaser 2005).

مقابله با استرس محیط کار : محققان دانشگاه کارنگی ملون سطح استرس آزمودنی‌ها را اندازه‌گیری کردند و سپس آنها را در اتاق‌های هتل (برای به حداقل رساندن تأثیرات بیرونی) جدا کردند و در معرض سرماخوردگی قرار دادند.

کسانی که تحت استرس بیشتری بودند، بیشتر در معرض سرماخوردگی بودند (کوهن، تیرل و اسمیت ۱۹۹۱). هنگامی که سیستم ایمنی شما با یک ویروس یا باکتری مضر (پاتوژن) مواجه می شود.

مقابله با استرس محیط کار : مواد شیمیایی به نام سیتوکین های التهابی را آزاد می کند تا با ۲۶ مغز ضد استرس از مهاجم مبارزه کند.

این پاسخ که به عنوان التهاب شناخته می شود، یک فرآیند طبیعی است که شما را سالم نگه می دارد. در شرایط غیر استرس زا، پس از شکست پاتوژن، یک حلقه بازخورد شامل کورتیزول (که قبلا ذکر شد) پاسخ التهابی را کاهش می دهد.

مقابله با استرس محیط کار : به نظر می رسد استرس بیش از حد باعث می شود که سیستم ایمنی شما نسبت به عملکرد سیگنالینگ کورتیزول حساس نباشد.

این ممکن است شما را در برابر آلرژی و آسم یا بیماری های التهابی مانند دیابت و بیماری قلبی آسیب پذیرتر کند.

مقابله با استرس محیط کار : استرس و پیری سلولی در مطالعه‌ای در مورد اثرات استرس مزمن بر پیری سلولی، محققان دانشگاه کالیفرنیا مادرانی را که از کودکان مبتلا به اوتیسم و بیماری‌های مزمن مراقبت می‌کردند، بررسی کردند.

محققان تلومرها را اندازه گیری کردند، بخشی از DNA (ماده ژنتیکی شما) که پیری سلولی را کنترل می کند. یکی از راه‌های تصویر کردن تلومرها این است که کروموزوم (رشته‌ای از ژن‌ها) را به عنوان بند کفش در نظر بگیرید.

مقابله با استرس محیط کار : تلومر نوک پلاستیکی است که از DNA در برابر آسیب محافظت می کند. تلومرها به طور طبیعی با افزایش سن نازک می شوند و DNA را در برابر ساییدگی آسیب پذیر می کنند.

مشخص شده است که تلومرها به استرس مزمن بسیار حساس هستند. مادرانی که گزارش دادند استرس بیشتری داشتند تلومرهای کوتاه تری داشتند – معادل حداقل ده سال پیری بیشتر (Epel et al. 2004). با این حال، مادرانی که زندگی خود را بسیار استرس زا نمی دانستند.

مقابله با استرس محیط کار : حتی اگر فرزندی با ناتوانی مزمن داشتند، اثر کوتاه کنندگی تلومر را از خود نشان ندادند. به عبارت دیگر، نحوه نگاه شما به استرس اهمیت دارد! اگر بتوانید راهی بیابید که از نظر روانی بار خود را کم کنید.

مغز و بدن شما در برابر استرس مقاوم‌تر می‌شوند و عوامل استرس‌زا آنقدرها «زیر پوستتان» نمی‌شوند. این کتاب مجموعه‌ای از ابزارهای روان‌شناختی را برای مدیریت استرس در اختیار شما قرار می‌دهد.

مقابله با استرس محیط کار : همانطور که در فصل‌های بعدی خواهید دید. اما ابتدا، بیایید نگاهی بیندازیم که چقدر استرس دارید.

بیایید لحظاتی را صرف ارزیابی «استرس درک شده» یا میزان استرسی که دارید، صرف نظر از دلیل آن، بسنجیم.

مقابله با استرس محیط کار : وقتی نوبت به پیش‌بینی اینکه چگونه استرس بر سلامت بلندمدت شما تأثیر می‌گذارد.

احساس استرس و خارج از کنترل بودن شما به اندازه استرس‌های واقعی که با آن روبرو هستید مهم است. این خبر خوبی است.

مقابله با استرس محیط کار : زیرا شما همیشه نمی توانید انتخاب کنید که در زندگی با چه چیزی روبرو شوید، اما می توانید احساس خود را تغییر دهید و در مورد استرس فکر کنید.

تمرین: اندازه گیری سطح استرس برای هر مورد، عددی را که به بهترین شکل پاسخ شما را نشان می دهد، دایره کنید، که در آن ۰ = هرگز، ۱ = گاهی اوقات یا تقریباً هرگز، ۲ = گاهی اوقات، ۳ = نسبتاً اغلب، و ۴ = اغلب اوقات.

مقابله با استرس محیط کار : در ماه گذشته، چند بار به دلیل یک رویداد غیر منتظره یا ناامیدی ناراحت شدید؟ ۰ ۱ ۲ ۳ ۴ باور کردید که نمی توانید نتایج مهم زندگی را کنترل کنید؟

۰ ۱ ۲ ۳ ۴ احساس “در لبه” و “استرس” دارید؟ ۰ ۱ ۲ ۳ ۴ باور کردید که اوضاع بر وفق مراد شما نیست؟ ۰ ۱ ۲ ۳ ۴ فکر می‌کردید بیشتر از آنچه که می‌توانید با آن کنار بیایید دارید؟


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *