مقابله با استرس مزمنمقابله با استرس مزمن | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت مقابله با استرس مزمن را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با مقابله با استرس مزمن را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

مقابله با استرس مزمن | مشاوره :

مقابله با استرس مزمن


مقابله با استرس مزمن : بسیاری از مطالعات نشان می دهد که این جمعیت تحت استرس مزمن مستعد ابتلا به نقص ایمنی و التهاب هستند.

با این حال، دیدن نقش شما به عنوان معنادار یا انتخاب شده می تواند یک عامل محافظتی باشد. به عنوان مثال، انتخاب مراقبت از شخصی به دلیل عشق به آن شخص یا به دلیل اینکه وفاداری و شفقت برای شما ارزش های مهمی هستند.

مقابله با استرس مزمن : می تواند شما را در برابر احساس استرس محافظت کند. ازدواج یا رابطه ناخوشایند داشتن یک ازدواج ناخوشایند مزمن یا رابطه اولیه نیز می تواند باعث استرس مزمن آسیب رسان شود.

در یک مطالعه (تروکسل و همکاران ۲۰۰۵)، زنان میانسالی که در دو نوبت جداگانه (با فاصله حدود یازده سال) از ازدواج خود ناراضی بودند.

مقابله با استرس مزمن : سه برابر بیشتر در معرض ابتلا به سندرم متابولیک (سندرمی شامل فشار خون بالا) بودند.

قند خون بالا، چربی اضافی دور کمر و کلسترول بالا که همگی از عوامل خطر بیماری مزمن هستند) به عنوان کسانی که فقط در یکی از آن موقعیت ها ناراضی بودند یا در هر دو مورد راضی بودند.

مقابله با استرس مزمن : رجالب اینجاست که آن دسته از همسرانی که تنها در یکی از دو مورد استرس داشتند، در معرض افزایش خطر سندرم متابولیک نبودند.

که نشان می دهد استرس مزمن، به جای استرس حاد، عامل تعیین کننده است. به عبارت دیگر، اگر در ازدواج خود اوقات خوشی و همچنین ناخوشایندی را تجربه می کنید.

مقابله با استرس مزمن : یا اگر تعارضات زناشویی راه های مقابله با استرس در محیط کار خود را به موقع ترمیم و حل کنید، ممکن است شما را از اثرات مخرب استرس محافظت کند.

مقابله با استرس مزمن : ۴۰ کار مغزی ضد استرس استرس کار می تواند منبع رضایت از زندگی و عزت نفس باشد، اما همچنین می تواند منبع استرس زیادی باشد.

بسیاری از کارگران گزارش می دهند که روزها دوازده ساعت مقابله با اضطراب در کودکان و نوجوانان کار می کنند، برای ناهار استراحت نمی کنند، گردن یا کمر درد ناشی از کار دارند.

مقابله با استرس مزمن : یا به دلیل مشکلات سلامتی مرتبط با استرس مریض می شوند. مطالعه Whitehall II (Marmot et al. 1991)، یک مطالعه کلاسیک مبارزه با استرس در عرض دو دقیقه در مقیاس بزرگ بر روی هزاران کارمند دولتی بریتانیایی، نشان داد که کارگران با درجه های شغلی پایین (با وضعیت، تحصیلات و حقوق کمتر) استرس شغلی بیشتری نسبت به کارگران در مشاغل بالاتر دارند.

مقابله با استرس مزمن : نمرات و در معرض خطر بیشتری برای چاقی، سیگار مقابله با استرس مالی کشیدن، فشار خون بالا و بیماری قلبی بودند.

بنابراین، این رئیس دفتر مرکزی نیست که بیشترین استرس را احساس راههای مقابله با استرس و فشار روانی می‌کند، بلکه کارگر است که باید بدون کنترل بر برنامه‌ها یا خواسته‌ها، مهلت‌ها یا سهمیه‌ها را انجام دهد و به آن عمل کند.

مقابله با استرس مزمن : مشاغل بسیار پرتقاضا که در آن کارگر کنترل کمی بر تصمیم گیری یا تخصیص منابع دارد، بیشترین استرس را دارند.

استرس شغلی به تناسب کارگر با موقعیت شغلی نیز بستگی دارد. برخی از افراد در یک محیط پر استرس و پرمشغله رشد می کنند.

مقابله با استرس مزمن : در حالی که برخی دیگر احساس خستگی می کنند. با این حال، برخی موقعیت‌ها تقریباً برای هر کسی استرس‌زا هستند.

مانند احساس اینکه شغل شما در معرض خطر است یا اینکه نمی‌توانید به روسای و همکاران خود اعتماد کنید.

مقابله با استرس مزمن : تمرین زیر به شما کمک می کند استرس شغلی خود را ارزیابی کنید. تمرین: شغل شما چقدر استرس زا است؟

موارد زیر برخی از رایج ترین انواع استرس شغلی را شرح می دهد. برای هر نوع استرسی که در حال حاضر تجربه می کنید.

مقابله با استرس مزمن : یک عدد از ۱ (اصلاً استرس زا نیست) تا ۷ (بسیار استرس زا) بنویسید که به بهترین وجه نشان می دهد که این جنبه از شغل شما چقدر برای شما استرس زا است.

تقاضاهای بالا برای بهره وری/عملکرد زمان، تجهیزات و/یا افراد ناکافی برای انجام کار، اختیار یا کنترل کافی بر تصمیم گیری ها ندارند. با چه نوع عامل استرس زا مواجه هستید؟

مقابله با استرس مزمن : ۴۱ افراد دشوار یا خواستار که باید دائماً “در حال انجام وظیفه” باشند، بدون وقفه، فقدان معنا در شغل شما یا کار ماموریت شرکت که در زندگی خانوادگی تداخل دارد.

آموزش کافی یا حمایت ناکافی برای انجام کار شما، رئیس متخاصم یا غیرمنطقی، عدم قدردانی یا قدردانی پاداش برای کار خود عدم حمایت از سوی همکاران ناامنی شغلی یکنواخت یا خسته کننده، عدم احساس رفتار منصفانه یا جبران احساس فرسودگی یا فرسودگی به مواردی که نمره ۶ یا ۷ داده اید.

مقابله با استرس مزمن : توجه ویژه ای داشته باشید. بدن، و ممکن است زمان ارزیابی گزینه های خود باشد. بسته به شرایط خود، ممکن است بخواهید صحبت کنید.

منابع یا آموزش بیشتری بخواهید، نگرش بهتری ایجاد کنید، وظایف بیشتری را محول کنید، برخی چیزها را رها کنید، یا به دنبال شغل دیگری باشید.

مقابله با استرس مزمن : احساس تنهایی برای ذهن و بدن شما استرس زا است. اجداد ما در قبایل زندگی می کردند.

برای شکار یا جمع آوری غذا، پرورش بچه های خود و مبارزه با شکارچیان به دیگران متکی بودند. مغز شما برای برقراری ارتباط با افراد دیگر طراحی شده است.

مقابله با استرس مزمن : تنهایی را به عنوان یک استرس مزمن تعبیر می کند که واکنش «جنگ، فرار، یا انجماد» شما را تحریک می کند.

مغز ضد استرس شما می توانید حتی در یک اتاق شلوغ تنها باشید اگر احساس نکنید به شما اهمیت می دهد یا اینکه نیازهای شما برای دیگران مهم است.

مقابله با استرس مزمن : بنابراین، تنهایی را می‌توان بر حسب انزوای اجتماعی و یا اینکه چقدر احساس تنهایی می‌کنید ارزیابی کرد.

به نظر می رسد هر دو نوع تنهایی به سلامتی شما آسیب می زند، اما احساس تنهایی ممکن است حتی بدتر باشد.

مقابله با استرس مزمن : تمرینی در پایان این بخش به شما کمک می کند تا احساس تنهایی خود را ارزیابی کنید.

محققان با استفاده از ابزارهای زیست‌شناسی مولکولی، تأثیرات تنهایی بر ژن‌های افراد را مطالعه کرده‌اند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *