مقابله با استرس موقع امتحانمقابله با استرس موقع امتحان | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت مقابله با استرس موقع امتحان را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با مقابله با استرس موقع امتحان را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

مقابله با استرس موقع امتحان | مشاوره :

مقابله با استرس موقع امتحان


مقابله با استرس موقع امتحان : دلیل سومی که چرا دردسرهای روزانه می تواند به استرس بزرگ تبدیل شود این است که وقتی قبلاً به دلیل یک رویداد مهم زندگی استرس دارید.

منابع کمتری برای مقابله با چیزهای غیرمنتظره یا آشفتگی های روزمره زندگی دارید. بسیاری از مدیران با عملکرد بالا به طرز ماهرانه‌ای با بحران‌های بزرگ در محل کار کنار می‌آیند.

مقابله با استرس موقع امتحان : اما با عصبانیت یا عدم همکاری، همسرشان را تحت فشار قرار می‌دهند. گویی وقتی بر روی تقاضاهای کاری انباشته می شود.

مشکلات مستمر روزانه و تدارکات خانواده آنها را به حاشیه می برد. دسته دیگری از عوامل استرس زا که می تواند تأثیر زیادی بر سلامت شما داشته باشد.

مقابله با استرس موقع امتحان : رویدادهای نامطلوب دوران کودکی (ACEs) است. اگرچه این رویدادها مدت‌ها پیش اتفاق افتاده‌اند.

اما ممکن است مغز شما را طوری شکل دهند که نسبت به استرس‌های فعلی واکنش‌پذیرتر باشد. رویدادهای نامطلوب دوران کودکی (ACEs) خاطره وقایع آسیب زا از دوران کودکی شما می تواند شما را از نظر فیزیولوژیکی و روانی نسبت به رویدادهای استرس زا فعلی واکنش نشان دهد.

مقابله با استرس موقع امتحان : این به این دلیل است که رویدادهای آسیب زا می توانند بر نحوه تفسیر معنای رویدادهای استرس زا و اینکه چگونه به راحتی احساس درماندگی، ناامنی یا بی کفایتی می کنید، تأثیر می گذارد.

درک و احترام به حساسیت های خود در مورد استرس بسیار مهم است تا خود را به خاطر واکنش بیش از حد سرزنش نکنید.

مقابله با استرس موقع امتحان : مشتریان اغلب به من می‌گویند: «به نظر می‌رسد که بقیه به این کار ادامه می‌دهند.

در حالی که من احساس می‌کنم فلج شده‌ام و می‌ترسم هر اقدامی که انجام می‌دهم اوضاع را بدتر کند». این مراجعین ممکن است از آسیب های گذشته آموخته باشند.

مقابله با استرس موقع امتحان : که هیچ راه فراری از یک موقعیت بد وجود ندارد. مغز آنها ممکن است یاد گرفته باشد که با انجماد به استرس پاسخ دهد.

زیرا تلاش های گذشته آنها برای مبارزه یا فرار تنبیه شده یا نادیده گرفته شده است. یکی از بزرگترین مطالعات در مورد روابط بین ترومای دوران کودکی و عملکرد بزرگسالان (فلیتی و همکاران ۱۹۹۸؛ براون و همکاران ۲۰۰۹) از آزمون های فیزیکی و پرسشنامه های روانشناختی برای ارزیابی هفده هزار شرکت کننده استفاده کرد.

مقابله با استرس موقع امتحان : تقریباً دو سوم از شرکت کنندگان گزارش کردند که حداقل یک ACE را تجربه کرده اند. بیش از یک نفر از هر پنج شرکت کننده گزارش کردند که سه یا بیشتر ACE را تجربه کرده اند. هرچه شرکت کنندگان ACE بیشتر گزارش دهند، سلامت آنها بدتر می شود.

کسانی که می گفتند ACE های بیشتری را تجربه کرده اند، احتمال بیشتری دارد که به بیماری قلبی یا کبدی، سیگار کشیدن، اعتیاد به الکل، قربانی خشونت خانگی یا تشخیص افسردگی اساسی مبتلا شوند.

مقابله با استرس موقع امتحان : از این مطالعه، به نظر می رسد که استرس ناشی از تجربه چندین ACE می تواند سلامت افراد را چندین دهه بعد تحت تاثیر قرار دهد.

به همین دلیل است که ابزارهای قدرتمند مدیریت استرس در این کتاب بسیار مهم هستند. اکنون برای ارزیابی ACE های خود کمی وقت بگذارید.

مقابله با استرس موقع امتحان : با چه نوع استرس حدیث در مورد مقابله با استرس زا مواجه هستید؟ ۴۷ تمرین: ارزیابی ACE های خود در کنار همه رویدادهایی که قبل از هجده سالگی در معرض آنها بوده اید علامت بزنید.

آزار جسمی سوء استفاده جنسی آزار عاطفی یا یک راه های مقابله با استرس سر جلسه امتحان والدین خودشیفته بی توجهی جسمی یا عاطفی والدینی که مشکل سلامت روانی یا سوء مصرف مواد دارند.

مقابله با استرس موقع امتحان : جدایی والدین یا طلاق یکی از اعضای خانواده به شدت بیمار یا آسیب دیده به فرزندخواندگی شاهد خشونت خانوادگی مرگ یکی مقابله با استرس وظیفه کدام غده است از اعضای خانواده یا دوست نزدیک بی خانمانی یا فقر مورد آزار و اذیت (تهدید، تحقیر، طرد عمدی، و غیره)

اگر مجموع شما سه علامت چک یا بیشتر است، بسیار مهم است که یاد بگیرید استرس خود را مدیریت کنید.

مقابله با استرس موقع امتحان : دسته بعدی رویدادهایی که در مورد آن بحث خواهیم کرد، تروما است. کلمات “تروما” و “PTSD” اغلب با نبرد نظامی مرتبط هستند.

اما انواع مختلفی از تروما وجود دارد، همانطور که در زیر خواهید دید. ۴۸ ضربه مغزی ضد استرس تروما رویدادی است که تهدیدی برای زندگی یا آسیب فیزیکی به شما یا عزیزانتان دارد.

مقابله با استرس موقع امتحان : این شامل بسیاری از ACEها و همچنین انواع دیگری از قربانی شدن است، مانند تجاوز جنسی، مورد حمله قرار گرفتن، تصادف شدید، داشتن یک بیماری تهدید کننده زندگی، خدمت در نبرد نظامی، یا زندگی در یک بلای طبیعی.

مقابله با استرس موقع امتحان : پس از یک ضربه، حدود ۱۵ درصد از افراد دچار اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) می شوند و بسیاری دیگر علائم مداوم را تجربه می کنند.

علائم PTSD عبارتند از: • اضطراب زیاد • طغیان مبارزه با استرس در عرض دو دقیقه عصبانیت • جدایی یا «بازبینی ذهنی» در هنگام استرس • زنده کردن رویداد آسیب زا • مشکل در به خاطر سپردن قسمت هایی از رویداد • اعتقاد به اینکه دنیا ناامن است.

مقابله با استرس موقع امتحان : مشکلات صمیمیت • کابوس راهکار مقابله با استرس کنکور برخی افراد مبتلا به PTSD نسبت به افراد بدون PTSD سطح کورتیزول در حالت استراحت کمتری دارد.

در افراد سالم، کورتیزول در صبح بالاترین میزان است. در افراد مبتلا به PTSD، سطح کورتیزول در طول روز ثابت تر است. سیستم عصبی خودمختار آن‌ها سفت‌تر می‌شود.

مقابله با استرس موقع امتحان : بنابراین هنگام غروب به سختی می‌پیچند. افراد مبتلا به PTSD نیز بیشتر سیگار می کشند.

بیشتر در معرض خطر حمله قلبی هستند و احتمال بیشتری برای تجربه درد مزمن دارند. اگر فکر می کنید ممکن است دچار PTSD باشید.

مقابله با استرس موقع امتحان : برای ارزیابی با یک متخصص سلامت روان مشورت کنید. اکنون کمی وقت بگذارید و سطح قرار گرفتن خود در معرض تروما را در بزرگسالی ارزیابی کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *