مقابله با استرس مالیمقابله با استرس مالی | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت مقابله با استرس مالی را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با مقابله با استرس مالی را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

مقابله با استرس مالی | مشاوره :

مقابله با استرس مالی


مقابله با استرس مالی : قشر جلوی مغز شما همچنین به آمیگدال و هیپوتالاموس شما متصل می شود تا به تنظیم پاسخ عاطفی شما به استرس کمک کند.

این بخش از مغز شما می تواند به شما کمک کند تا واکنش های ترس یا عصبانیت خودکار را در موقعیت های استرس زا سرکوب کنید تا بتوانید آگاهانه تر و موثرتر پاسخ دهید.

مقابله با استرس مالی : قشر جلوی مغز شما درگیر پاسخ‌هایی مانند شفقت، شرم و گناه است که واکنش‌پذیری مبتنی بر آمیگدال شما را به استرس تغییر می‌دهد.

وقتی با استرس سخنرانی در جمع مواجه می شوید، قشر جلوی مغز به شما یادآوری می کند که چقدر نسبت به موضوعی که در مورد آن صحبت می کنید احساس اشتیاق دارید.

مقابله با استرس مالی : و هنگامی که شریک زندگی شما از شما انتقاد می کند، قشر جلوی مغز شما ممکن است به شما یادآوری کند که شریک زندگی شما برای شما مهم است.

این امر آمیگدال شما را آرام می کند و پاسخ استرس شما را کاهش می دهد تا بتوانید به طور موثرتری با عامل استرس زا مقابله کنید.

مقابله با استرس مالی : اکنون که در مورد ساختارهای مغز درگیر در پاسخ به استرس می دانید، گام بعدی این است.

که بفهمید چگونه مغز شما پاسخ استرس فیزیولوژیکی را آغاز می کند تا بدن شما را برای جنگ یا فرار آماده کند.

مقابله با استرس مالی : پاسخ فیزیولوژیکی شما به استرس پاسخ استرس شما شامل مجموعه‌ای از مواد شیمیایی است.

که به سرعت در بدن شما حرکت می‌کنند و پیام‌هایی را به اندام‌ها و غدد شما می‌فرستند. در این بخش، می‌آموزید که واکنش استرس شما چگونه آشکار می‌شود.

مقابله با استرس مالی : که با ترشح هورمون‌های اپی نفرین و نوراپی نفرین توسط غدد فوق کلیوی شروع می‌شود و با ترشح کورتیزول ادامه می‌یابد.

شما همچنین خواهید آموخت که چگونه شاخه های سمپاتیک و پاراسمپاتیک سیستم عصبی شما پاسخ استرس فیزیولوژیکی شما را تنظیم می کنند.

مقابله با استرس مالی : زمانی که مغز شما احساس می کند تهدید دیگر وجود ندارد، آن را خاموش می کند. در نهایت، یاد خواهید گرفت که چگونه سیستم عصبی پاراسمپاتیک شما به استرس‌هایی که شدید.

غیرقابل کنترل می‌دانید، واکنش «انجمادی» ایجاد می‌کند. استرس و غدد آدرنال شما هنگامی که آمیگدال شما برای اولین بار متوجه یک عامل استرس زا می شود.

مقابله با استرس مالی : به هیپوتالاموس شما سیگنال می دهد که یک واکنش شیمیایی سریع رعد و برق را آغاز کند. هیپوتالاموس شما به غدد فوق کلیوی شما که در بالای کلیه ها قرار دارد.

سیگنال می دهد تا هورمون های اپی نفرین (آدرنالین) و نوراپی نفرین را در جریان خون آزاد کنند تا بدن شما را برای جنگ یا فرار آماده کند.

مقابله با استرس مالی : اپی نفرین به سرعت ضربان قلب شما را افزایش می دهد و خون را به عضلات شما می رساند.

راه‌های هوایی را در ریه‌ها باز می‌کند تا اکسیژن دریافت کند و به سرعت آن را برای افزایش هوشیاری به مغز ارسال کند.

مقابله با استرس مالی : همچنین با افزایش تولید گلوکز در کبد، سطح قند خون شما را افزایش می دهد. افزایش گلوکز انرژی اضافی به مغز و بدن شما می‌دهد.

نوراپی نفرین باعث باریک شدن آموزش مهارت مقابله با استرس به کودکان رگ های خونی شما و در نتیجه افزایش فشار خون می شود. آیا آن تبلیغ قدیمی شرکت بنزینی Esso (اکنون اکسون موبیل) را به خاطر دارید که به خود می بالید.

مقابله با استرس مالی : که سوخت خود را “ببر در باک شما” گذاشته اهمیت و ضرورت مقابله با استرس است و به ماشین شما تزریق سوخت و عملکرد را افزایش می دهد؟

آن تبلیغ (که اکنون در شعار تبلیغاتی تالار مشاهیر قرار دارد) پاسخ استرس راه های مقابله با استرس و وسواس فکری آدرنال شما را کاملاً توصیف می کند! مخزن شما (یعنی مغز و بدن شما) یک موج فوق العاده آدرنالین و گلوکز دریافت می کند.

مقابله با استرس مالی : قلب شما تندتر می‌زند، مغزتان هوشیارتر مقابله با اضطراب در کودکان و نوجوانان می‌شود و آماده هستید که «برو، برو، برو».

پاسخ استرس مغز شما ۱۹ پاسخ استرس غدد فوق کلیوی شما راهی سریع و کارآمد برای آماده شدن برای اقدام در مواجهه با یک تهدید فوری است.

مقابله با استرس مالی : با این حال، اگر برای مدت طولانی راه های مقابله با استرس در فوتبال ادامه یابد، می تواند برای بدن شما سمی باشد: افزایش مداوم اپی نفرین می تواند.

شما را در برابر فشار خون بالا، بیماری های قلبی عروقی و حمله قلبی آسیب پذیر کند. خوشبختانه، این کتاب ابزارهایی برای مدیریت استرس در اختیار شما قرار می دهد تا از وقوع آن چیزها جلوگیری کنید.

مقابله با استرس مالی : در مرحله بعد، بیایید به نقش کورتیزول در پاسخ به استرس شما نگاه کنیم. استرس و کورتیزول اگر یک عامل استرس زا برای بیش از چند دقیقه باقی بماند.

هیپوتالاموس به غده هیپوفیز شما سیگنال می دهد که هورمون آدرنوکورتیکوتروپیک (ACTH) ترشح کند. ACTH به غدد فوق کلیوی شما سیگنال می دهد تا کورتیزول ترشح کنند.

مقابله با استرس مالی : کورتیزول قند خون شما را بالا می برد و کبد شما را برای تولید گلوکز تحریک می کند که توسط مغز برای حمایت از توجه و هوشیاری استفاده می شود.

اندام های شما را برای مقاومت در برابر استرس، درد یا آسیب آماده می کند. کورتیزول همچنین عملکردهای غیر اضطراری مربوط به هضم، تولید مثل، رشد و مقاومت در برابر بیماری ها را سرکوب می کند.

مقابله با استرس مالی : اگر کورتیزول برای مدت طولانی باقی بماند، سرکوب سیستم ایمنی بدن شما را در برابر عفونت آسیب‌پذیرتر می‌کند.

به همین دلیل است که اگر به طور مزمن استرس داشته باشید، بیشتر احتمال دارد که بیمار شوید. همانطور که سطح کورتیزول در گردش شما افزایش می یابد.

مقابله با استرس مالی : سیگنالی به بدن شما می فرستد که تولید کورتیزول بیشتر را متوقف کند، بنابراین این فرآیند خود تنظیم می شود.

با این حال، استرس مزمن، تروما، یا یک سری از عوامل استرس زا حاد می تواند این روند را مختل کند. عدم تعادل در سطوح کورتیزول و سایر هورمون های استرس می تواند.

مقابله با استرس مالی : باعث ساییدگی و پارگی فیزیولوژیکی شود که به عنوان بار آلوستاتیک شناخته می شود.

بار آلوستاتیک بیش از حد خطر بیماری قلبی، دیابت، چاقی، سرماخوردگی و آنفولانزا، افسردگی و اضطراب را افزایش می دهد.

مقابله با استرس مالی : در برخی شرایط، بدن شما ممکن است در پاسخ به استرس کورتیزول کمتری تولید کند. این می تواند در سندرم خستگی مزمن رخ دهد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *