مقابله با استرس شبانهمقابله با استرس شبانه | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت مقابله با استرس شبانه را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با مقابله با استرس شبانه را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

مقابله با استرس شبانه | مشاوره :

مقابله با استرس شبانه


مقابله با استرس شبانه : در قسمت ۲ این کتاب، شما راهکارهایی را برای آرام کردن واکنش سریع خودکار آمیگدال «جنگ، پرواز، یا انجماد» به یک عامل استرس زا آموختید.

در ادامه کتاب، استراتژی‌های کاهش استرس را بر اساس ظرفیت‌های تفکر منطقی قشر پیشانی مغز خود خواهید آموخت.

مقابله با استرس شبانه : قشر جلوی مغز شما اطلاعاتی را از تجربیات گذشته ادغام می کند تا درک آمیگدال شما از تهدید را اصلاح کند.

همچنین به شما کمک می کند تا از واکنش های مخرب مانند تمایلات اعتیاد آور یا تهاجمی جلوگیری کنید. قشر جلوی مغز به شما کمک می کند.

مقابله با استرس شبانه : از یادگیری گذشته بهره مند شوید، به طوری که می توانید در طول زمان در مدیریت عوامل استرس زا بهتر شوید.

اگر تجربیات و محیط گذشته شما راهنمایی و پشتیبانی کافی برای آموزش نحوه مقابله موثر با عوامل استرس زا را به شما ارائه دهد.

مقابله با استرس شبانه : این سیستم به خوبی کار می کند. با این حال، شاید والدینتان پاسخ‌های غیرمفید به استرس را الگوبرداری کرده یا به شما یاد داده‌اند.

مانند نگرانی دائم، کار زیاد، نوشیدن بیش از حد الکل، تظاهر به اینکه عامل استرس‌زا اتفاق نمی‌افتد، یا خصومت و بی‌اعتمادی.

مقابله با استرس شبانه : شاید آنها به اندازه کافی به شما راهنمایی و حمایت عاطفی نمی کردند، زیرا همیشه کار می کردند.

افسرده بودند، بیمار بودند یا مسئولیت های یک والدین خوب را درک نمی کردند. یا شاید آنها بیش از حد محافظ بودند و به شما اجازه نمی دادند تصمیم بگیرید.

مقابله با استرس شبانه : یا سعی کنید به تنهایی مشکلات را حل کنید. در این موارد، تجربیات شما ممکن است.

شما را به پیش‌فرض‌های نادرست یا غیرواقع بینانه در مورد نحوه عملکرد جهان سوق داده باشد، بدون اینکه متوجه شوید.

مقابله با استرس شبانه : که برای موقعیت‌های مختلف به یک جعبه ابزار کامل از استراتژی‌های مقابله نیاز دارید.

پاسخ مغز یکپارچه و غیر یکپارچه مغز ضد استرس به استرس دانیل سیگل، روانپزشک و پیشگام نوروبیولوژی بین فردی (علم چگونگی ارتباط مغز و ذهن ما با خود و سایر افراد)، ادعا می کند.

مقابله با استرس شبانه : که مسیرهای بین نورون های مغز ما به صورت یک نتیجه نحوه ارتباط مراقبین ما با ما (سیگل ۲۰۱۰). کودکانی که توسط مراقبان خود پرورش می یابند و درک می شوند.

توانایی درک احساسات خود و انتقال آن احساسات را توسعه می دهند. آنها همچنین به طور ضمنی یاد می گیرند.

مقابله با استرس شبانه : که احساساتشان معتبر است، و بنابراین به جای اینکه مجبور باشند همیشه خودشان را حدس بزنند.

به خود و قضاوت خود اعتماد می کنند. کودکانی که از مراقبان همدلی و راهنمایی دریافت می‌کنند، بهتر می‌توانند احساسات خود را آرام کنند و برای خود محدودیت‌هایی تعیین کنند.

مقابله با استرس شبانه : نه اینکه احساس کنند اگر به آنچه می‌خواهند (خواه یک آب نبات باشد یا یک تبلیغ) دنیا به پایان می‌رسد.

از نظر مغزی، بزرگسالانی که در کودکی، وابستگی ایمن با مراقب را تجربه کرده‌اند، قشرهای پیش‌پیشانی به خوبی توسعه‌یافته‌تر و شبکه‌های مغزی یکپارچه‌تری دارند.

مقابله با استرس شبانه : به عبارت دیگر، دلبستگی ایمن شبکه مغزی را تسهیل می‌کند که در آن مسیرهای واضح‌تری وجود دارد که قشر جلوی مغز را به آمیگدال، هیپوکامپ و سایر ساختارها متصل می‌کند تا اطلاعات آزادانه بین این نواحی جریان یابد.

از سوی دیگر، کودکانی که این دلبستگی ایمن را تجربه نکرده اند، مغز یکپارچه کمتری دارند. تا زمانی که این کمبود با روابط بعدی ترمیم نشده باشد.

مقابله با استرس شبانه : احتمال کمتری دارد که پاسخ‌های مؤثر و خلاقانه‌ای به استرس ارائه دهند که افکار، احساسات، تاریخچه شخصی‌شان، واکنش‌های دیگران، منابع در دسترس آنها و خواسته های وضعیت در حالی که آشکار می شود.

اگر تجارب دلبستگی خوبی در دوران کودکی نداشته اید، اگر دوستان نزدیک، شریک زندگی یا حتی درمانگران و مربیانی داشته باشید که از شما حمایت عاطفی می کنند.

مقابله با استرس شبانه : به شما کمک می کنند تا خودتان را بهتر بشناسید و مدل سازی کنید، همچنان می توانید در بزرگسالی مغز یکپارچه تری ایجاد کنید.

روش های سالم برای واکنش به استرس شما همچنین می توانید شروع به رشد یک مغز مقاوم به استرس ۱۴۳ تبدیل شدن به شناختی انعطاف پذیر کنید.

مقابله با استرس شبانه : حتی در بزرگسالی، اگر به تمرین استراتژی های این کتاب ادامه دهید. نشان داده شده است.

که ذهن آگاهی به تنهایی بر عملکرد هشت مقابله با استرس قبل از عمل ناحیه مختلف مغز درگیر در کنترل خود، خودآگاهی و تنظیم احساسات تأثیر می گذارد.

مقابله با استرس شبانه : همه اینها مهارت هایی هستند برای مقابله با استرس چه کنیم که می توانند به شما کمک کنند تا به طور موثرتری با استرس کنار بیایید.

ممکن است چند ماه طول بکشد تا مغز شما شروع به تغییر کند، پس به آن ادامه دهید! هنگامی که مغز شما شبکه های عصبی را در نتیجه دلبستگی ایمن یا یادگیری بزرگسالان مقابله با استرس و تپش قلب یکپارچه می کند.

مقابله با استرس شبانه : اطلاعات می تواند به سرعت بین آمیگدال، هیپوکامپ و قشر جلوی مغز و بین دو نیمکره مغز شما جریان یابد. همانطور که در فصل ۱ ذکر شد، مغز شما درمان خانگی مقابله با استرس دارای دو نیمکره است.

یکی در هر طرف. نیمکره راست شما اطلاعات را به روشی کلی و کلی مقابله با استرس قبل از رانندگی پردازش می کند و بیشتر فضایی، احساسی و خلاقانه است.

مقابله با استرس شبانه : از طرف دیگر، نیمکره چپ شما منطقی، خطی، واقعی و کلامی است. به طور کلی، احساسات مثبت بیشتر در نیمکره چپ و احساسات منفی در سمت راست نشان داده می شود.

اگرچه این کمی ساده‌سازی است، اما برای اهداف ما مفید است. آنهایی از ما که دارای ارتباط کمتری مغز هستند.

مقابله با استرس شبانه : واکنش یکپارچه و هماهنگ کمتری به استرس داریم. ما ممکن است تنها بر تفکر منطقی نیمکره چپ تمرکز کنیم و در عین حال پاسخ احساسی خود را نادیده بگیریم


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *