مقابله با استرس شغلیمقابله با استرس شغلی | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت مقابله با استرس شغلی را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با مقابله با استرس شغلی را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

مقابله با استرس شغلی | مشاوره :

مقابله با استرس شغلی


مقابله با استرس شغلی : نشخوار فکری یک نگرانی مداوم و تکراری است که در آن اطلاعات یکسان را به طور مکرر بدون یافتن پاسخ جدیدی بازبینی می کنید.

نشخوار فکری فراتر از تلاش برای حل یک مشکل یا مقابله با یک عامل استرس زا است. افکار شما از چه پیامدهای منفی احتمالی رخ می دهد و چگونه می توانم از آنها جلوگیری کنم؟

مقابله با استرس شغلی : به چیزهایی مانند چرا من یک بازنده هستم؟ چرا چنین تصمیمات ضعیفی گرفتم که منجر به این وضعیت شد؟

چرا نمی توانم کنار بیایم؟ چه اتفاقی می‌افتد اگر من همچنان اینگونه احساس استرس کنم؟ کلمه «نشخوار فکری» توصیف می‌کند که گاو هنگام «جویدن نازش» چه می‌کند.

مقابله با استرس شغلی : جویدن، بلعیدن، برگشتن و سپس جویدن دوباره آن. به همین ترتیب، هنگام نشخوار فکری، اطلاعات مشابهی را بارها و بارها در نظر می گیریم.

بدون اینکه دیدگاه جدیدی در مورد استرس خود پیدا کنیم. نگرانی و نشخوار فکری نتیجه یک “حلقه بازخورد” بین آمیگدال و قشر جلوی مغز شما است.

مقابله با استرس شغلی : هنگامی که آمیگدال شما ۱۵۰ سیگنال هشدار دهنده را به مغز ضد استرس ارسال می کند.

قشر جلوی مغز شما زنگ هشدار (نگرانی) را تجزیه و تحلیل می کند و سپس به جای آرام کردن آمیگدال، چیزهای دیگری را مطرح می کند.

مقابله با استرس شغلی : که ممکن است اشتباه پیش برود. این یک چرخه معیوب از تشدید و تداوم هشدار و نگرانی بین آمیگدال و قشر جلوی مغز شما ایجاد می کند.

تحقیقات با استفاده از اسکن مغز نشان می دهد که نشخوار فکری با افزایش فعالیت آمیگدال در طول پردازش محرک های عاطفی مرتبط است (سیگل، اینگرام و مت ۲۰۰۲).

مقابله با استرس شغلی : نشخوار فکری همچنین با افزایش افسردگی و اضطراب در طول زمان همراه است (Nolen-Hoeksema 2000).

اگر زمانی که در مورد مشکلی احساس ناراحتی می کنید، نشخوار فکری کنید، احتمالاً احساس بدتری خواهید داشت.

مقابله با استرس شغلی : نشخوارکنندگان می خواهند بفهمند که چرا عامل استرس زا رخ می دهد و معنای آن برای زندگی آنها چیست.

اما اغلب به گذشته تمرکز می کنند و خود را به روش های غیر مفید سرزنش و انتقاد می کنند. نشخوارکنندگان ممکن است.

مقابله با استرس شغلی : راه‌هایی برای مبارزه با استرس بیابند (مانند سخت‌تر کار کردن یا ورزش بیشتر)، اما کمتر احتمال دارد این راه‌حل‌ها را اجرا کنند.

نشخوار فکری می تواند احساس شرمندگی را ایجاد کند که باعث می شود به جای برخورد فعال با عامل استرس زا، بخواهید پنهان شوید و فرار کنید.

مقابله با استرس شغلی : وقتی افراد نشخوار فکری می کنند، احتمالاً الکل بیشتری می نوشند یا پرخوری می کنند تا تمرکز خود را از شرم و انتقاد از خود دور کنند.

نشخوار فکری می تواند به یک تله فکری تبدیل شود که اجتناب و عدم مسئولیت در حل موقعیت استرس زا یا انجام مسئولیت های امروزی (مانند تمیز کردن خانه یا مراقبت از بچه ها) را در هنگام استرس توجیه می کند.

مقابله با استرس شغلی : نشخوار فکری همچنین می تواند عواقب منفی برای روابط داشته باشد. در مطالعه‌ای روی بزرگسالان داغ‌دیده (نولن هوکسما و دیویس ۱۹۹۹)، نشخوارکنندگان احتمال بیشتری داشت که پس از از دست دادن خود به حمایت اجتماعی دست یابند.

اما آنها اصطکاک بیشتری را گزارش کردند و دوستان و خانواده‌شان حمایت عاطفی کمتری از آنها ارائه کردند. به نظر می رسید.

مقابله با استرس شغلی : دوستان و اعضای خانواده آنها از نیاز مداوم خود به صحبت در مورد از دست دادن خود و معانی منفی آن برای زندگی خود حتی چندین ماه بعد ناامید شده بودند.

اگر بارها و بارها و بدون اقدام به صحبت کردن در مورد یک موقعیت استرس زا ادامه دهید، ممکن است مردم با دید منفی به شما نگاه کنند و فکر کنند که باید برای ادامه دادن یا انجام کاری برای حل مشکل بیشتر تلاش کنید.

مقابله با استرس شغلی : در یک مطالعه (دیویس و همکاران ۲۰۰۰)، جستجوی معنا در از دست دادن همسر یا فرزند تنها تا حدی مفید بود که معنایی (مانند “این خواست خدا بود” یا “این یک زنگ بیدارباش بود” مفید بود. ) در واقع پیدا شد.

ادامه یافتن معنایی بدون یافتن معنایی فقط باعث می شود احساس درماندگی بیشتری کنید. وقتی استرس دارید، احتمالاً تمایل دارید همیشه به عامل استرس زا فکر کنید.

مقابله با استرس شغلی : آمیگدال شما برای مقابله با مشکلات حل نشده مشکل دارد. مدام عوامل استرس زای شما را مطرح می کند.

به شما یادآوری می کند که هنوز راه حلی پیدا نکرده اید. تمرین ها: حرکت از نگرانی و نشخوار فکری تشخیص روش های مفید تفکر درباره عوامل استرس زا از روش های غیر مفید بسیار دشوار است.

مقابله با استرس شغلی : مغز شما سعی می کند شما را متقاعد کند که با نگرانی و نشخوار فکری به خود کمک می کنید. اقدامات زیر می تواند به شما کمک کند.

تا از نشخوار فکری خلاص شوید. ۱. اگر متوجه شدید که نگران راه های شناخت و مقابله با استرس شغلی عامل استرس زا هستید، از خود بپرسید که این نگرانی چقدر مفید است.

مقابله با استرس شغلی : آیا واقعاً راه‌حل‌های جدیدی پیدا می‌کنید غذاهای مقابله با استرس و برنامه‌های مشخصی برای اجرای آنها می‌سازید؟

آیا وضعیت را از دید جدیدی می بینید یا به شکلی مثبت تر؟ آیا بعد راهکارهای مقابله با استرس کنکور از فکر کردن به مشکل به این شکل احساس بهتری دارید یا بدتر می شوید؟

مقابله با استرس شغلی : اگر راه‌حل‌ها و دیدگاه‌های جدیدی مقابله با استرس و تپش قلب پیدا نمی‌کنید و احساس بدتری پیدا می‌کنید، پس نگرانی مفید نیست و باید روی چیز دیگری تمرکز کنید.

توقف فکر را تمرین کنید. یک باند الاستیک را دور مچ دست خود بپیچید و هر بار که متوجه شدید شروع به نگرانی یا نشخوار می کنید، آن را محکم ببندید.

مقابله با استرس شغلی : با صدای بلند فریاد راه حل برای مقابله با استرس بزنید، “ایست!” (یا اگر از نظر اجتماعی مناسب نیست فریاد زدن آن را برای خود فریاد بزنید).

یک تابلوی توقف قرمز بزرگ را تجسم کنید. یا یک علامت انحرافی را مجسم کنید که شما را به مسیر ذهنی جدیدی هدایت می کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *