مقابله با استرس قبل از مسابقهمقابله با استرس قبل از مسابقه | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت مقابله با استرس قبل از مسابقه را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با مقابله با استرس قبل از مسابقه را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

مقابله با استرس قبل از مسابقه | مشاوره :

مقابله با استرس قبل از مسابقه


مقابله با استرس قبل از مسابقه : اضطراب یک پاسخ طبیعی به تهدید است. آمیگدال شما، ساختاری به شکل بادام در مغز شما، توسط خطر تحریک می شود.

فرآیندی را آغاز می کند که پاسخ “جنگ-یا گریز” شما را قادر می سازد. با تسریع ضربان قلب و تنفس بدن شما را برای مبارزه با خطر یا فرار از آن آماده می کند.

مقابله با استرس قبل از مسابقه : این بسیار مفید بود زمانی که ما در میان شیرها زندگی می کردیم! توانایی فرار موفقیت آمیز از شکارچی یک مهارت بسیار مفید بود.

اما به احتمال زیاد موجودات جنگلی زیادی مسیر شما را تهدید نمی کنند. بیشتر اضطراب شما – پاسخ جنگ یا گریز که باعث می‌شود عرق کنید.

مقابله با استرس قبل از مسابقه : تکان بخورید و نفس نفس بزنید – واکنشی است به یک تهدید درک شده در ذهن. این افکار که ما آنها را “شیرهای خیالی” می نامیم.

معمولاً نشانه ای از سفر در زمان هستند. این شیرهای خیالی را در نظر بگیرید: جلسه دیروز خیلی بد پیش رفت. خیلی خجالت کشیدم! اگر آن شغل را پیدا نکنم چه؟

مقابله با استرس قبل از مسابقه : من باید حتما با پدر و مادرم نقل مکان کنم! من دیر می دوم؛ می دانم که همه آنها از دست من عصبانی خواهند شد.

من قبلاً می توانم چهره آنها را ببینم! دیشب خیلی ناراحت به نظر می رسید. آیا او قصد دارد از من جدا شود؟ توجه داشته باشید که هیچ یک از این افکار در مورد یک مشکل فوری نیست.

مقابله با استرس قبل از مسابقه : مشکل در گذشته رخ داده یا ممکن است در آینده رخ دهد. شیرهای خیالی روزانه می توانند شما را تا حد خستگی تحت فشار قرار دهند.

بدن شما هر یک از این افکار را به عنوان یک تهدید تجربه می کند، نشانه ای که نشان می دهد در خطر هستید.

مقابله با استرس قبل از مسابقه : تصور کنید اگر ما در جنگل زندگی می کردیم و در هر قدمی راه یک شیر وجود داشت!

جای راه های جدید مقابله با استرس تعجب نیست که بسیاری از مردم از زندگی روزمره خود غرق شده اند، حتی زمانی که سالم، راحت و ایمن هستند.

مقابله با استرس قبل از مسابقه : وقتی استرس دارید یا مضطرب هستید، از خود بپرسید آیا من توسط شیرهای خیالی تعقیب می شوم؟

از خود مقابله با استرس قبل از ازدواج بپرسید که آیا مشکلی فوری وجود دارد که شما را ملزم به مبارزه یا فرار در این لحظه می کند. اغلب، وقتی با خودتان چک می کنید.

مقابله با استرس قبل از مسابقه : متوجه می شوید که در کمال تعجب، هیچ مشکلی وجود ندارد. شما به سادگی روی یک صندلی در یک اتاق در داخل خانه نشسته اید.

شما در درمان خانگی مقابله با استرس سرمای انجماد یا گرمای سوزان نیستید. شما در حال مرگ از گرسنگی، خونریزی تا حد مرگ، یا پوشیده از کورک نیستید. جان شما در خطر فوری نیست.

مقابله با استرس قبل از مسابقه : در واقع، ممکن است متوجه شوید که کاملاً راحت هستید. این زمان خوبی است برای نفس کشیدن و تصدیق این که آن شیرها خیالی هستند.

شما در امان خوراکی برای مقابله با استرس هستید و همه چیز خوب است. کتاب تمرین ذهن آگاهی برای اعتیاد ۷۲ تمرین ذهن آگاهی بهترین راه برای جلوگیری از شیرهای خیالی، توقف سفر در زمان است.

مقابله با استرس قبل از مسابقه : تنها راه این است که با لحظه حال ارتباط برقرار کنید. با تمرین ذهن آگاهی می توانید به آگاهی لحظه حال دست یابید.

در چند صفحه راههای مقابله با استرس بچه ها بعدی، برخی از فعالیت‌های اساسی ذهن آگاهی را یاد خواهید گرفت که به شما امکان می‌دهد حضور داشته باشید و «اکنون اینجا باشید».

مقابله با استرس قبل از مسابقه : این یک راه فوق العاده برای کاهش استرس است، زیرا به احتمال زیاد در اینجا، در حال حاضر، شما بدون شیر هستید.

می‌توانید تمرین‌هایی مانند این و همچنین سایر مهارت‌های مفید ذهن‌آگاهی را در کتاب کار مهارت‌های رفتار درمانی دیالکتیکی: تمرین‌های عملی DBT برای یادگیری ذهن آگاهی، اثربخشی بین فردی، تنظیم هیجان و تحمل پریشانی، نوشته متیو مک‌کی، جفری وود، و جفری بیابید. (انتشارات هاربینگر جدید، ۲۰۰۷).

مقابله با استرس قبل از مسابقه : تمرین ۴.۲ فضا را تصور کنید بی سر و صدا در اتاقی بنشینید و هیچ مزاحمتی ایجاد نکنید.

در طول این تمرین، اگر سایه ها را به هر پنجره ای بکشید و درب اتاق را ببندید مفید خواهد بود. شما قرار است فضای این اتاق را به طور کامل بررسی کنید.

مقابله با استرس قبل از مسابقه : بنابراین اگر فضا محدود باشد، راحت تر خواهد بود. به اتاق اطراف خود بسیار توجه کنید.

به اشیاء داخل اتاق فکر نکنید، بلکه به فضای اطراف آن اشیا فکر کنید. به فضای زیر اشیا، بالای اشیا و بین اشیا فکر کنید.

مقابله با استرس قبل از مسابقه : به فضای بین ترک های کوچک و فضایی که روی مبلمان جریان دارد فکر کنید. به فضایی از کف تا سقف فکر کنید.

به شدت روی این فضا تمرکز کنید. احساس کنید واقعا چقدر فضای اطراف این اشیا وجود دارد. ببینید چگونه فضا از یک سر اتاق به سر دیگر می رود.

مقابله با استرس قبل از مسابقه : به فضای اطراف بدن خود فکر کنید. سپس به فضای درون بدن خود فکر کنید.

به ریه ها و سوراخ های بینی و مجرای گوش خود فکر کنید که همگی پر از فضا هستند. به ارتباط بین فضای این اتاق و فضای بدن خود فکر کنید.

مقابله با استرس قبل از مسابقه : به این فکر کنید که هوای این اتاق با هر نفس به داخل و خارج بدن شما جاری می شود.

این کار را روزانه پنج دقیقه تمرین کنید. هرچه بیشتر آن را تمرین کنید، ارتباطات بین خود و فضای اطرافتان را بیشتر حس خواهید کرد.

مقابله با استرس قبل از مسابقه : احساس این ارتباط به شما کمک می‌کند که ثابت بمانید و حضور داشته باشید، حتی زمانی که شیرهای خیالی سعی می‌کنند شما را بترسانند.

ذهن آگاهی ۷۳ تمرین ۴.۳ مطالعه یک شی یک شی را در اتاق انتخاب کنید. انتخاب چیزی معمولی خوب است. در واقع حتی ممکن است مفید باشد.

مقابله با استرس قبل از مسابقه : در ابتدا لازم نیست شیء را لمس کنید. از چشمان خود برای مطالعه شی استفاده کنید. لبه ها، شکل و اندازه آن را مطالعه کنید.

سعی کنید تصمیم بگیرید که آیا در لمس صاف یا خشن است، گرم یا سرد، سنگین یا سبک. هر اینچ از شی را با چشمان خود بررسی کنید.

مقابله با استرس قبل از مسابقه : هر رنگی را که دارد پیدا کنید. اکنون، آن را بردارید، یا اگر نمی توان آن را بلند کرد، فقط آن را لمس کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *