مقابله با استرس و اضطرابمقابله با استرس و اضطراب | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت مقابله با استرس و اضطراب را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با مقابله با استرس و اضطراب را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

مقابله با استرس و اضطراب | مشاوره :

مقابله با استرس و اضطراب


مقابله با استرس و اضطراب : شب بهترین است، تا بتوانید در مورد آنچه در آن روز تجربه کرده اید فکر کنید (اگر روزانه می نویسید).

هر بار که می نویسید، در مورد اتفاقات آن روز (یا آن هفته) فکر کنید و پنج چیز – بزرگ یا کوچک – که برای آنها احساس قدردانی می کنید را یادداشت کنید.

مقابله با استرس و اضطراب : اینها ممکن است افرادی باشند که دوستشان دارید، حیوان خانگی شما، فعالیت هایی که به زندگی شما معنا می بخشد.

افرادی که به شما کمک می کنند، فراوانی طبیعت، چیزهایی که شما را تغذیه می کنند یا هر چیز دیگری که انتخاب می کنید درباره آن بنویسید.

مقابله با استرس و اضطراب : اگر دوست دارید فقط در یک جمله توضیح دهید که هر چیز چه چیزی به زندگی شما می افزاید.

افکار نهایی در این فصل، شما یاد گرفتید که چگونه استرس و اضطراب باعث ایجاد هوشیاری بیش از حد می شود.

مقابله با استرس و اضطراب : شما همچنین یاد گرفتید که استرس می تواند یک ذهنیت کمبود ایجاد کند که به کاهش استرس کوتاه مدت نسبت به سلامتی و شادی طولانی مدت کمک می کند.

راهبردهای مبارزه با این ذهنیت شامل اولویت بندی و آماده سازی از قبل است. در بخش آخر فصل، یاد گرفتید که چگونه ایجاد احساسات مثبت و حالات مثبت ذهنی می تواند.

مقابله با استرس و اضطراب : اثرات فیزیولوژیکی پاسخ «جنگ، گریز، یا انجماد» شما را خنثی کند، به شما انگیزه دهد تا به طور فعال با استرس خود کنار بیایید، و راه خود را گسترش دهید.

به موقعیت استرس زا فکر کنید سرانجام، یاد گرفتید که چگونه یک دفتر خاطرات سپاسگزاری داشته باشید. فصل ۹ پیدا کردن ذهنیت مناسب در این فصل، شما یاد خواهید گرفت که مدیریت استرس شما به داشتن نگرش صحیح بستگی دارد.

مقابله با استرس و اضطراب : ذهنیت شما می تواند تعیین کند که آیا تحت فشار عوامل استرس زا قرار می گیرید یا آن را به یک فرصت یادگیری یا رشد تبدیل می کند.

این بدان معنا نیست که اگر به درستی مدیریت نشود، استرس احساس استرس نمی کند یا بر سلامت و شادی شما تأثیر نمی گذارد.

مقابله با استرس و اضطراب : بلکه به این معنی است که می توانید با تغییر نگرش خود نسبت به استرس، تأثیرات منفی را کاهش دهید و حتی نتایج مثبتی از استرس ایجاد کنید.

در این فصل، شما در مورد ذهنیت های مختلف که بخشی از یک مغز ضد استرس هستند، یاد خواهید گرفت. طرز فکر «استرس سودمند است» می تواند به شما کمک کند.

مقابله با استرس و اضطراب : استرس خود را به یک فرصت رشد تبدیل کنید و حتی از آن سود ببرید. در نهایت، می‌توانید یاد بگیرید.

که در شرایط استرس از نظر ذهنی سخت و سرسخت باشید، با استفاده از سنگ‌ریزه برای استقامت و چشم‌داشتن به هدف بلندمدت.

مقابله با استرس و اضطراب : مجموعه ذهنی «استرس مفید است» اینکه چگونه در مورد استرس خود فکر می کنید مهم است.

قشر جلوی مغز شما این توانایی را دارد که آمیگدال شما را با افکار وحشتناک و منفی افزایش دهد یا با افکار آرام بخش و خوش بینانه آن را آرام کند.

مقابله با استرس و اضطراب : در این بخش، یاد خواهید گرفت که چگونه بالقوه مفید دیدن استرس می‌تواند به شما کمک کند که به طور مؤثرتری با آن مقابله کنید.

اینکه استرس را مفید یا مضر می‌دانید، می‌تواند بر نحوه برخورد شما با عامل استرس‌زا و نتیجه نهایی آن تأثیر بگذارد.

مقابله با استرس و اضطراب : می توانید باور کنید که استرس انرژی شما را کاهش می دهد و به سلامتی شما آسیب می رساند یا می توانید باور کنید که استرس یک فرصت رشد و یادگیری است.

اگر فکر می‌کنید استرس مضر است، تمرکز اصلی شما این است که از احساس استرس اجتناب کنید یا آن را به حداقل برسانید.

مقابله با استرس و اضطراب : با این حال، اگر فکر می‌کنید استرس می‌تواند مفید باشد، انگیزه بیشتری خواهید داشت تا فعالانه با عامل استرس‌زا روبرو شوید.

از موقعیت به بهترین نحو استفاده کنید یا روی پذیرش استرس‌هایی که نمی‌توانید تغییر دهید، کار کنید. برای مثال، اگر به‌تازگی ارتقا یافته‌اید.

مقابله با استرس و اضطراب : به جای تمرکز بر اجتناب از احساس استرس، می‌توانید بر فرصتی برای رهبری و یادگیری مهارت‌های جدید تمرکز کنید تا به شما در انجام بالاترین پتانسیل خود کمک کند.

گاهی اوقات نمی‌توانید انواع عوامل استرس‌زا را که باید با آن‌ها روبرو شوید تغییر دهید، بنابراین باید بپذیرید که وجود دارند و بهترین استفاده را از آنها ببرید.

مقابله با استرس و اضطراب : تحقیق الیسا اپل و همکارانش را به خاطر دارید که اثرات مخرب استرس بر تلومرها، شاخصی از سلامت سلولی و پیری، را در مادرانی که از کودکان دارای معلولیت مراقبت می کردند، نشان داد؟

مادرانی که مراقبت از خود را بسیار استرس زا تلقی نمی کردند – که احتمالاً نقش مراقبتی خود را به جای یک بار مهم و معنادار می دانستند.

مقابله با استرس و اضطراب : از این اثرات منفی محافظت شدند. کلی مک گونیگال، روانشناس استنفورد (۲۰۱۵) توصیه می کند که به جای تلاش برای کاهش استرس، بر پذیرش استرس تمرکز کنیم.

او سه راه برای محافظت از خود در برابر اثرات مضر استرس پیشنهاد می‌کند: • روی جنبه‌های مثبت واکنش بدن به استرس، مانند انرژی و انگیزه اضافی که به شما می‌دهد، تمرکز کنید.

مقابله با استرس و اضطراب : خود را به عنوان فردی ببینید راههای خانگی مقابله با استرس که با سازگاری و رشد با هر تجربه جدید می تواند با موفقیت با استرس کنار بیاید.

استرس را اجتناب ناپذیر و جهانی ببینید. آن را شخصی نگیرید اگر رویدادهای استرس‌زا را به‌عنوان چالش‌های شخصی معنادار یا قابل مدیریت ببینید، احساس راههای مقابله با استرس خواستگاری غرور و هیجان خواهید کرد.

مقابله با استرس و اضطراب : اگرچه ممکن است بدن شما همچنان راههای مقابله با استرس در محل کار به حالت «جنگ، پرواز یا یخ زدن» برود، با همان قلب تند و خیس و کف دست‌های عرق‌کرده، این حالت ممکن است.

به جای طاقت‌فرسا، مانند سوار شدن بر ترن هوایی یا چتربازی، احساس راه حل برای مقابله با استرس نشاط‌بخشی داشته باشد! و وقتی این کار تمام شد.

مقابله با استرس و اضطراب : احساس می کنید که فرد بهتری برای راه حل مقابله با استرس انجام کار دشوار هستید. اگر بتوانید این کار را انجام دهید، دفعه بعد می توانید کاری حتی دشوارتر انجام دهید.

ممکن است شروع کنید به اینکه خود را انعطاف پذیر، توانا یا حتی شجاع ببینید. یک مطالعه اخیر (بروکس ۲۰۱۴) نشان داد.

مقابله با استرس و اضطراب : که تفسیر احساسات اضطرابی به عنوان هیجان ممکن است در واقع به خلق و خوی شما کمک کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *