مقابله با استرس و ترسمقابله با استرس و ترس | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت مقابله با استرس و ترس را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با مقابله با استرس و ترس را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

مقابله با استرس و ترس | مشاوره :

مقابله با استرس و ترس


مقابله با استرس و ترس : اجازه دادن به احساسات یک تمرین ذهن آگاهی است، به این صورت که شما عمداً توجه خود را بر روی احساسات خود با نگرش باز و کنجکاوی متمرکز می کنید.

شما همچنین متوجه تفاوت بین خود احساس و بیزاری یا قضاوت های خود در مورد آن هستید و سعی می کنید قضاوت های خود را سبک تر نگه دارید.

مقابله با استرس و ترس : اگر چندین بار در هفته تمرین کنید، با احساسات روزمره و استرس و احساسات بدنی همراه با آنها آشناتر و راحت تر خواهید شد.

نگرش آگاهانه به کاهش سرعت شما کمک می کند و باعث ایجاد حس آرامش می شود، به طوری که کمتر احتمال دارد که به صورت تکانشی عمل کنید یا دچار یک حالت هیجانی یا وحشت شوید.

مقابله با استرس و ترس : مغز مقاوم در برابر استرس اجازه دادن به احساسات به شما کمک می کند تا متوجه شوید، درک کنید و احساس خود را در مورد موقعیت استرس زا توصیف کنید.

اگر از این می ترسید که احساسی برای همیشه ادامه داشته باشد یا شما را دیوانه کند، تمرین بعدی به شما کمک می کند یاد بگیرید.

مقابله با استرس و ترس : که احساسات موقتی هستند: هر احساسی که تجربه کنید به اوج خود می رسد و سپس فروکش می کند.

تمرین: موج سواری در موج احساسات خود جان کابات زین، پیشگام ذهن آگاهی، در کتاب «هرجا که بروید، آنجا هستید.

مقابله با استرس و ترس : مدیتیشن ذهن آگاهی در زندگی روزمره» (۱۹۹۴) گفت که ذهن آگاهی مانند موج سواری در امواج احساسات شماست.

شما نمی توانید جلوی آمدن امواج را بگیرید، اما می توانید موج سواری را یاد بگیرید تا تحت تأثیر آنها قرار نگیرید.

مقابله با استرس و ترس : به راحتی روی صندلی، کاناپه یا زمین بنشینید و حالتی صاف و در عین حال آرام داشته باشید.

توجه خود را به نفس خود جلب کنید و به داخل و خارج شدن آن نگاه کنید. به مکث بین نفس ها توجه کنید. این کار را برای چند نفس انجام دهید.

مقابله با استرس و ترس : در مورد موقعیت استرس زا خود فکر کنید. سعی کنید تصویر واضحی داشته باشید که نشان دهنده بدترین یا مهم ترین جنبه استرس شما باشد.

توجه داشته باشید که در بدن خود چه احساسی دارید و کجا آن را احساس می کنید، و نامی مانند «خشم» یا «غم» به آن احساس بدهید.

مقابله با استرس و ترس : ممکن است بیش از یک احساس را احساس کنید، و این خوب است. ۴. شدت احساس خود را از خنثی (۰) تا بسیار شدید (۱۰) ارزیابی کنید.

بعد از اینکه یک عدد را در ذهن داشتید، در حالی که به نفس کشیدن ادامه می دهید، به احساس در بدن خود توجه کنید. فقط به این احساس توجه کنید.

مقابله با استرس و ترس : سعی کنید یک نگرش باز، پذیرنده و کنجکاو نسبت به آن اتخاذ کنید. اگر متوجه سفتی یا تنش شدید.

کمی نفس به آن ناحیه از بدن خود بفرستید. به قضاوت هایی که در مورد این احساس دارید توجه کنید و سعی کنید آنها را کمتر محکم نگه دارید یا آنها را در حال شناور شدن تصور کنید.

مقابله با استرس و ترس : مواجهه راه های مقابله با استرس مزمن و پذیرش احساسات خود ۹۳ ۵. به تماشای احساسات خود ادامه دهید و هر گونه تغییر در شدت را در طول زمان مشاهده کنید.

این کار را به مدت پانزده تا بیست دقیقه انجام دهید راه های مقابله با استرس در نوجوانان و هر پنج دقیقه یا بیشتر به شدت آن توجه کنید. آیا این احساس شدیدتر شد و به اوج رسید، سپس به تدریج محو شد؟

مقابله با استرس و ترس : هنگامی که تکنیک «سرفینگ احساسات» را مقابله با استرس قبل از عمل از بین بردید، می توانید زمانی که احساس می کنید احساس دشواری ایجاد می شود.

یا زمانی که باید کاری را انجام دهید که باعث ناراحتی شما می شود، از مقابله با استرس قبل از مسابقه آن استفاده کنید. هر زمان که مجبور شدید با کسی روبرو شوید، اظهارنامه مالیاتی را پر کنید، سخنرانی کنید.

مقابله با استرس و ترس : برای اولین قرار ملاقات بروید، امتحان بنویسید راههای مقابله با استرس خواستگاری یا برای یک شغل مصاحبه کنید، متوجه احساس خود در بدن خود شوید و آن احساس را نام ببرید.

بیان احساسات در قالب کلمات همچنین باعث می شود نیمکره راست مغز شما (که فضایی تر و جامع تر است) با نیمکره چپ (که بیشتر زبانی و جزئیات محور است) کار کند.

مقابله با استرس و ترس : بنابراین می توانید کل مغز خود را وارد کنید و واکنش متعادل تری نسبت به عامل استرس زا ایجاد کنید.

اجازه دادن به احساسات بدون قضاوت یا تغییر آن‌ها می‌تواند شما را با احساسات خود راحت‌تر کند، اما همچنین می‌توانید مستقیم‌تر روی مهار، تسکین و تسکین احساسات کار کنید.

مقابله با استرس و ترس : در بخش بعدی، چند روش مختلف برای انجام این کار را خواهید آموخت. کنترل، نرم کردن و تسکین احساسات داشتن مغز ضد استرس به این معنی است.

که شما می توانید احساسات را در مورد موقعیت استرس زا خود به طور متعادل تجربه کنید، بدون اینکه اجازه دهید حالت «جنگ، پرواز، یا یخ» تسخیر شود و تعادل شما را از بین ببرد یا باعث ایجاد شما شود.

مقابله با استرس و ترس : غیرعاقلانه عمل کردن دانستن اینکه چگونه احساسات مرتبط با استرس خود را ملایم و آرام کنید تا بتوانید.

پیام آنها را با آرامش و وضوح بیشتری بشنوید می تواند بسیار سودمند باشد. همچنین احتمالاً می خواهید بدانید که چگونه احساسات مرتبط با استرس را کنترل کنید.

مقابله با استرس و ترس : تا بر ذهن و بدن شما تسلط پیدا نکنند. در تمرین‌های زیر، از تصاویر ذهنی ۹۴ ضد استرس مغز استفاده می‌کنید.

تا به شما کمک کند پاسخ «جنگ، پرواز، یا انجماد» آمیگدال و احساسات ترسناک یا خشم‌آلود آن را آرام کنید. تمرین: تسکین احساسات در بدنتان در مکانی ساکت بنشینید و اجازه دهید نفستان آرام شود.

مقابله با استرس و ترس : چند نفس بکشید و در حین دم و بازدم، نفس خود را دنبال کنید. حالا به موقعیت استرس زا خود فکر کنید.

تصویری را در ذهن خود پیدا کنید که نشان دهنده بدترین یا مهم ترین جنبه از موقعیت باشد – برای مثال، انبوهی از صورت حساب های پرداخت نشده.

مقابله با استرس و ترس : یا چهره یک رئیس خشمگین را مجسم کنید. روی تصویر تمرکز کنید تا زمانی که واقعا واضح شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *