مقابله با استرس در محیط کارمقابله با استرس در محیط کار | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت مقابله با استرس در محیط کار را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با مقابله با استرس در محیط کار را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

مقابله با استرس در محیط کار | مشاوره :

مقابله با استرس در محیط کار


مقابله با استرس در محیط کار : نورون های مغز شما با ارسال و دریافت پیام رسان های شیمیایی به نام انتقال دهنده های عصبی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

انتقال دهنده های عصبی درگیر در پاسخ به استرس عبارتند از دوپامین، نوراپی نفرین، سروتونین و گاما آمینوبوتیریک اسید (GABA).

مقابله با استرس در محیط کار : استرس سطح دوپامین را در قشر جلوی مغز شما افزایش می دهد. دوپامین با انگیزه و پاداش جویی همراه است و در اعتیاد و پرخاشگری نقش دارد.

افزایش دوپامین در قشر جلوی مغز شما می تواند اثر انگیزشی داشته باشد و به شما کمک کند بهترین عملکرد خود را داشته باشید.

مقابله با استرس در محیط کار : اما اگر بیش از حد استرس دارید، دوپامین بیش از حد می‌تواند باعث شود که با تکانش بیشتری رفتار کنید (بدون فکر کردن به همه چیز).

استرس همچنین منجر به افزایش دوپامین و نوراپی نفرین در آمیگدال شما می شود و نشان می دهد که آمیگدال شما در اثر استرس فعال شده و آماده است تا مغز شما را به حالت اضطراری ربوده کند.

مقابله با استرس در محیط کار : همانطور که با افزایش سطح دوپامین، سروتونین، نوراپی نفرین و گابا نشان داده شده است، هیپوکامپ یا مرکز حافظه شما نیز با استرس فعال می شود.

پاسخ شما به استرس تحت تاثیر قرار گرفتن در گذشته است. پاسخ به استرس مغز شما ۲۳ خاطراتی که در هیپوکامپ شما ذخیره می شوند لایه ای از انگیزه یا احساس را به موقعیت استرس زا اضافه می کنند.

مقابله با استرس در محیط کار : به یاد داشته باشید که قشر جلوی مغز شما اطلاعاتی را از هیپوکامپ شما در مورد توانایی شما در مدیریت این نوع موقعیت ها ادغام می کند.

با آمیگدال شما ارتباط برقرار می کند تا پاسخ استرس شما را آرام کند. فکر کردن به اینکه چقدر در گذشته با عوامل استرس زای مشابه کنار آمده اید.

مقابله با استرس در محیط کار : می تواند به شما کمک کند که احساس آرامش و مستی بیشتری داشته باشید. من اغلب مشتریانم را تشویق می‌کنم.

که به موقعیت‌های استرس‌آوری فکر کنند که از آنها جان سالم به در برده یا بر آنها مسلط شده‌اند تا بتوانند همان مهارت‌ها را برای استرس‌های فعلی خود به کار ببرند.

مقابله با استرس در محیط کار : از سوی دیگر، خاطرات پیامدهای منفی گذشته عوامل استرس زا یا احساس درماندگی می تواند استرس وضعیت فعلی را افزایش دهد.

آمیگدال و هیپوکامپ شما می توانند به طور مستقیم با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، بدون اینکه از قشر جلوی مغز شما عبور کنند.

مقابله با استرس در محیط کار : این می تواند یک حلقه بازخورد مثبت ایجاد کند که سطح استرس کلی شما را افزایش می دهد و آرام کردن قشر جلوی مغز شما را دشوارتر می کند.

پاسخ استرس شما از طریق انتقال دهنده های عصبی و هورمون هایی در مغز و بدن شما پخش می شود که هم بر واکنش های بدن و هم بر واکنش عاطفی شما به موقعیت تاثیر می گذارد.

مقابله با استرس در محیط کار : در بخش بعدی، با اثرات طولانی مدت استرس مزمن بر ذهن و بدن خود آشنا خواهید شد.

یادگیری در مورد اثرات استرس مزمن ممکن برای مقابله با استرس چه بخوریم است به شما انگیزه دهد تا استرس خود را قبل از اینکه برای سلامتی شما مضر باشد، مدیریت کنید.

مقابله با استرس در محیط کار : اثرات استرس مزمن با گذشت زمان، استرس می تواند بر مغز، قلب، وزن، مقاومت شما در برابر بیماری ها و حتی ساختار ژنتیکی مقابله با استرس و تپش قلب شما تأثیر بگذارد.

نگرانی و اضطراب مداوم می تواند استرس شما را تشدید کند و راههای مقابله با استرس بچه ها به بدن شما فرصتی برای استراحت و بهبودی نمی دهد.

مقابله با استرس در محیط کار : استرس و مغز شما استرس طولانی راههای خانگی مقابله با استرس مدت یا بیش از حد در عملکرد مغز به روش های مختلف اختلال ایجاد می کند.

استرس توانایی سلول های مغز شما را برای انتقال ۲۴ مغز ضد استرس راه های مقابله با استرس در محیط کار و استفاده از گلوکز (منبع مهم انرژی) مختل می کند.

مقابله با استرس در محیط کار : بدون گلوکز کافی، سلول‌های مغز شما انعطاف‌پذیری کمتری دارند و در برابر آسیب آسیب‌پذیرتر هستند.

هیپوکامپ شما به ویژه در برابر اثرات مخرب کورتیزول آسیب پذیر است. کورتیزول اضافی بر توانایی هیپوکامپ شما برای تولید سلول های مغزی جدید و ترمیم سلول های موجود تأثیر می گذارد.

مقابله با استرس در محیط کار : این می تواند بر توانایی یادگیری، حافظه و خلق و خوی شما تأثیر منفی بگذارد.

استرس مزمن و کورتیزول بیش از حد ممکن است ارتباطات بین آمیگدال و هیپوکامپ شما را تقویت کند، به گونه ای که شما را مستعد یک وضعیت اضطراری مزمن کند.

مقابله با استرس در محیط کار : در عین حال، می تواند اتصال بین این نواحی و قشر جلوی مغز شما را ضعیف کند و منجر به تنظیم کمتر پاسخ استرس شما توسط بخش های منطقی مغز شما شود.

به عبارت دیگر، استرس بیش از حد می تواند مغز شما را به طور خودکار واکنش پذیرتر کند و توانایی کمتری برای آرام کردن پاسخ استرس خود از طریق تفکر منطقی داشته باشد.

مقابله با استرس در محیط کار : به همین دلیل است که استراتژی‌های این کتاب مانند تمرکز حواس، که ارتباط بین قشر جلوی مغز و آمیگدال را افزایش می‌دهد.

به ویژه در آرام کردن استرس در مغز شما مؤثر است. استرس و قلب شما هنگامی که قلب شما افزایش مکرر اپی نفرین (به دلیل استرس مزمن) را تجربه می کند.

مقابله با استرس در محیط کار : پوشش رگ های خونی شما می تواند آسیب ببیند و خطر ابتلا به فشار خون، سکته مغزی و حمله قلبی را افزایش دهد.

استرس همچنین می تواند شما را به سمت رفتارهای ناسالم سوق دهد که خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش می دهد.

مقابله با استرس در محیط کار : ممکن است در مصرف الکل، سیگار کشیدن یا خوردن بیش از حد افراط کنید. همچنین ممکن است خصمانه و عصبانی شوید.

اگر این شما را توصیف می‌کند، وقت آن است که چند نفس عمیق بکشید تا واکنش «جنگ، پرواز، یا یخ زدن» خود را ترمز کنید.

مقابله با استرس در محیط کار : تا قشر جلوی مغز شما وقت داشته باشد تا اوضاع را آرام کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *