مقابله با استرس شب امتحانمقابله با استرس شب امتحان | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت مقابله با استرس شب امتحان را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با مقابله با استرس شب امتحان را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

مقابله با استرس شب امتحان | مشاوره :

مقابله با استرس شب امتحان


مقابله با استرس شب امتحان : نوع دیگری از واکنش مغز به استرس، هرج و مرج عاطفی است. این زمانی است که مغز شما فقط از نیمکره راست، با استرس عاطفی و احساس وحشت واکنش نشان می دهد.

از آنجایی که ظرفیت‌های منطقی چپ مغز شما آفلاین هستند، ممکن است احساس ناتوانی و درماندگی کنید—نتوانید.

مقابله با استرس شب امتحان : تمرکز کنید و به وضوح فکر کنید یا برای حل مشکل قدم بردارید. در سطحی دیگر، قشر جلوی مغز شما ممکن است.

به طور موثر با آمیگدال شما ارتباط برقرار نکند، و شما را قادر به خاموش کردن حالت “جنگ، پرواز، یا انجماد” نکند.

مقابله با استرس شب امتحان : شما همچنان با پاسخ های مناسب به شرایط اضطراری واکنش نشان می دهید.

همچنین، از آنجایی که نیمکره راست شما با احساسات منفی مرتبط است، ممکن است وضعیت را با دیدی بیش از حد بدبینانه ببینید که باعث می شود احساس افسردگی و درماندگی کنید.

مقابله با استرس شب امتحان : این نوع واکنش آشفته در افرادی که دوران کودکی آزاردهنده یا نادیده گرفته شده از نظر شناختی انعطاف پذیر ۱۴۵ داشته اند، بیشتر است.

واکنش‌های بی‌نظم بسیار زیاد است، زیرا به معنای واقعی کلمه نمی‌توانید از قشر جلوی مغز خود برای فکر کردن واضح یا دیدن موقعیت به طور واقع بینانه استفاده کنید.

مقابله با استرس شب امتحان : اگر چنین پاسخی دارید، ممکن است بیشتر احساس وحشت کنید یا برای تسکین احساسات طاقت فرسا به رفتارهای اجتنابی و اعتیادآور متوسل شوید.

پگی یک دستیار اداری بود که در یک شرکت خدمات مالی کار می کرد. حجم کار بسیار زیاد بود و روسای او مطالبه گر و انتقادی بودند.

مقابله با استرس شب امتحان : پگی در اواخر سی سالگی خود بود و تنها زندگی می کرد و هیچ عضوی از خانواده در آن نزدیکی نداشت.

او به دلیل افزایش اجاره‌بها، داشتن یک ماشین قدیمی و نداشتن خانواده‌ای که در صورت بروز بحران به او سر بزند، دائماً تحت استرس مالی بود.

مقابله با استرس شب امتحان : او از شغل خود متنفر بود و می‌دانست که باید برای یافتن شغل دیگری تلاش کند.

اما نمی‌توانست انگیزه خود را برای به‌روزرسانی رزومه‌اش و نوشتن نامه‌های پوششی ایجاد کند. او احساس تنهایی می کرد.

مقابله با استرس شب امتحان : اما سعی نکرد با دوستان یا شرکای احتمالی ملاقات کند، زیرا احساس می کرد بسیار نامطلوب و اضافه وزن می کرد.

او در محل کار از ضرب الاجل عقب مانده بود، اما وقتی عصر به خانه آمد، احساس می کرد بیش از حد خسته است که نمی تواند کاری انجام دهد.

مقابله با استرس شب امتحان : او تلویزیون را روشن می کرد، یک بطری شراب و یک جعبه کلوچه را باز می کرد و تا آخر عصر روی مبل می ماند.

سرانجام پگی به دنبال روان درمانی رفت. او یاد گرفت که از تمرکز حواس برای آرام کردن وحشت درونی خود به اندازه کافی برای تمرکز استفاده کند.

مقابله با استرس شب امتحان : در نتیجه نگرانی کمتر، پگی در پایان روز انرژی و اراده بیشتری داشت. از طریق درمان، او متوجه شد.

که درمانده نیست و در واقع از دوران کودکی بسیار آزاردهنده و بدون کمک زیاد کسی جان سالم به در برده است.

مقابله با استرس شب امتحان : او یاد گرفت که چگونه افکار منفی خود را به چالش بکشد و شروع به برداشتن گام هایی برای حل مشکلات خود کرد.

در نهایت، او شغل رضایت‌بخش‌تری پیدا کرد، بیست پوند وزن کم کرد و وارد یک رابطه شد. هم بتی (که قبلاً توضیح داده شد) و هم پگی در ابتدا پاسخ های مغزی یکپارچه ای به استرس داشتند.

مقابله با استرس شب امتحان : بتی سفت و سخت بود، در حالی که پگی آشفته و اجتنابی بود. از طریق درمان، هم بتی و هم پگی یاد گرفتند.

که ۱۴۶ مغز ضد استرس موقعیت های استرس زا خود را از دید دیگری ببینند، که راه را برای گزینه های مقابله موثرتر باز کرد.

مقابله با استرس شب امتحان : هر دو یاد گرفتند که چگونه از واکنش‌های معمول و بی‌موثر خود جلوگیری کنند و راه‌های جدیدی را برای مقابله امتحان کنند.

از نظر مغز، می توان گفت که آنها مهارت انعطاف پذیری شناختی را آموختند. انعطاف‌پذیری شناختی شامل توانایی در نظر گرفتن اطلاعات متناقض است.

مقابله با استرس شب امتحان : به عنوان مثال، شغل پگی تا حدی امنیت مالی ایجاد می‌کند اما استرس ناسالم را نیز در بر می‌گیرد و برای تنظیم پاسخ‌های خود بر اساس تغییرات در موقعیت در حین بروز آن.

به عنوان مثال، اگر شوهر بتی به ابراز نارضایتی او به شیوه ای مثبت و محبت آمیز پاسخ می داد و سعی می کرد کمتر انتقادی شود.

مقابله با استرس شب امتحان : ممکن بود منطقی باشد که برنامه او برای ترک ازدواج را تغییر دهد. استرس و انعطاف‌پذیری شناختی انعطاف‌پذیری شناختی یک مهارت ضروری در کنترل موفقیت‌آمیز استرس است.

انعطاف پذیری شناختی را مانند کار با خاک رس ذهنی در نظر بگیرید. شما می توانید مغز خود را به روش های مختلف شکل دهید.

مقابله با استرس شب امتحان : تا زمانی که روشی برای تفکر و مقابله پیدا کنید که به بهترین وجه متناسب با موقعیت باشد.

در مقایسه، سختی شناختی مانند کار با سیمان است و هرج و مرج شناختی مانند کار با ماسه است. استرس ممکن است.

مقابله با استرس شب امتحان : به طور خودکار انعطاف مبارزه با استرس کاری شناختی شما را کاهش دهد و دیدگاه شما را محدود کند.

استرس باعث می شود به عادات قدیمی بچسبید و کمتر مقابله با استرس قبل از ازدواج به دنبال گزینه های جدید باشید. حتی ممکن است در نوزادان نیز این اتفاق بیفتد!

مقابله با استرس شب امتحان : در یک مطالعه (Seehagen و راه حل های مقابله با استرس همکاران ۲۰۱۵)، ۲۶ نوزاد پانزده ماهه در یک تکلیف یادگیری شرکت کردند.

نوزادانی که قبلاً در معرض موقعیت های استرس زا در تکنیک های مقابله با استرس آزمایشگاه قرار گرفته بودند، مانند نشستن یک غریبه در کنار آنها یا خروج والدینشان از اتاق برای چند دقیقه، در حین انجام کار، افزایش کورتیزول را نشان دادند.

مقابله با استرس شب امتحان : نوزادان گروه کنترل که در برای مبارزه با استرس چه باید کرد معرض استرس قرار نگرفته بودند، افزایش کورتیزول را نشان ندادند.

سپس به هر دو گروه لامپ هایی داده شد که با فشار دادن، نور قرمز یا آبی از خود ساطع می کردند. به نوزادان اجازه داده شد فقط یکی از لامپ ها را هر چند وقت یکبار که دوست دارند فشار دهند.

مقابله با استرس شب امتحان : در بخش بعدی آزمایش، یعنی تبدیل شدن به انعطاف‌پذیری شناختی ۱۴۷، نوزادان می‌توانستند انتخاب کنند که با کدام لامپ بازی کنند، اما اکنون هیچ یک از لامپ‌ها روشن نشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *