مقابله با استرس تفکرمقابله با استرس تفکر | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت مقابله با استرس تفکر را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با مقابله با استرس تفکر را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

مقابله با استرس تفکر | مشاوره :

مقابله با استرس تفکر


مقابله با استرس تفکر : حال توجه کنید که این تصویر چه احساسی را در بدنتان ایجاد می کند. سعی کنید حس دقیق را در بدن خود پیدا کنید و فقط متوجه آن شوید.

سعی کنید آن را با کلمات توصیف کنید: “یک توده در گلوی من”، “گرما در سرم” و غیره. چه احساسی را نشان می دهد؟ این احساس را در نظر بگیرید.

مقابله با استرس تفکر : چگونه است؟ اگر یکی داشت چه رنگی بود؟ آیا اندازه آن بزرگ است، متوسط یا کوچک؟ سنگینه یا سبک؟

و چه شکلی است؟ آیا لبه دارد؟ آیا آن لبه ها صاف یا ناهموار هستند؟ و چه احساسی دارد – گرم یا سرد؟ آیا به نظر خشن است یا صاف؟

مقابله با استرس تفکر : در نهایت، آیا احساس ثابت است یا در حال حرکت است؟ اگر در حال حرکت است، سریع حرکت می کند یا آهسته؟

هنگامی که به این سوالات پاسخ دادید، احساسات بدن خود را بر اساس این ویژگی ها تجسم کنید. ممکن است یک لکه خاکستری سنگین، یک گودال سبز رنگ، یک قلب شکسته یا رگه هایی از نور را تصور کنید.

مقابله با استرس تفکر : به این ترتیب، شما از تصویرسازی ذهنی و حواس شهودی خود برای دادن فرم و کیفیت حسی به احساسات استفاده می کنید تا بتوانید با آن کار کنید.

حالا سعی کنید راهی برای تسکین این احساس پیدا کنید. اگر لبه ها ناهموار هستند، می توانید آنها را کمی صاف کنید؟

مقابله با استرس تفکر : اگر احساس سنگین است، می توانید آن را کمی سبک تر کنید؟ اگر بزرگ است، می توانید آن را کمی کوچک کنید؟

اگر متراکم است، می توانید آن را کمی نفوذپذیرتر کنید؟ همچنین ممکن است تصور کنید که شکل را در لبه ها نرم کنید یا آن را در یک ماده نرم و ابر مانند بپیچید.

مقابله با استرس تفکر : ممکن است از آن بپرسید که به چه چیزی نیاز دارد و ببینید که آیا پاسخی دریافت می کنید.

به دنبال راه‌هایی برای تسکین احساسات باشید و به نحوه تغییر احساسات خود توجه داشته باشید. وقتی دیگر نرم نشد، توقف کنید و به آرامی به اتاق بازگردید.

مقابله با استرس تفکر : ممکن است متوجه شوید که این احساسات نسبت به زمانی که شروع کرده‌اید، در بدن شما متراکم‌تر، شدیدتر و کمتر تهدیدکننده است.

در تمرین بعدی، روش دیگری را برای تسکین یک احساس با استفاده از تصاویر طبیعت برای تصویر کردن آن به عنوان یک شیء متحرک و روان یاد خواهید گرفت.

مقابله با استرس تفکر : این باعث ایجاد فاصله کمی از احساس می شود، که باعث می شود متوجه شوید که احساس شما نیستید.

تصاویری که من انتخاب کرده‌ام مشابه تصاویری است که در بسیاری از آموزش‌های ذهن آگاهی استفاده می‌شود.

مقابله با استرس تفکر : تمرین: استفاده از تصاویر طبیعت برای بیرونی کردن احساسات این تمرین شامل استفاده از تخیل شما برای شناخت احساسات مرتبط با استرس با نگرش ذهن آگاهی و کنجکاوی باز است.

تصاویری را که بهترین دوست دارید انتخاب کنید یا همه آنها را امتحان کنید. یک برکه تصور کنید که ذهن شما برکه ای در وسط جنگل است.

مقابله با استرس تفکر : در سطح، آب قهوه ای، گل آلود و کدر، با شاخه ها، زباله ها و برگ های افتاده است. تصور کنید که احساسات شما در مورد موقعیت استرس زا، اشیای روی سطح هستند.

که آب را به هم می ریزند و آن را کدر می کنند. به آرامی آنها را تماشا کنید تا زمانی که آب خنک، آرام و شفاف شود و بتوانید کف حوض را ببینید.

مقابله با استرس تفکر : هنگامی که به احساسات استرس خود اجازه می دهید آرام شود، می توانید وضعیت را با وضوح و آرامش بیشتری ببینید!

تصویر حوض یا دریاچه در مراقبه ذهن آگاهی در «مراقبه دریاچه» در کتاب جان کابات زین در سال ۱۹۹۴ استفاده شده است.

مقابله با استرس تفکر : یک اقیانوس. تصور کنید که ذهن شما یک اقیانوس خنک و آبی است و احساسات استرس زا شما موج هستند.

تصور کنید که امواج بالا می‌آیند و اوج می‌گیرند، مغز مقاوم در برابر استرس ۹۶ سپس با یک فوم سفید شکسته می‌شود و سپس به آرامی ضعیف‌تر و آرام‌تر می‌شود.

مقابله با استرس تفکر : امواج را هنگام بالا و پایین رفتن تماشا کنید. آسمان. تصور کنید که ذهن شما آسمان است و احساسات شما ابرهایی هستند که در کنار آن شناورند.

بسته به نوع احساس و شدت آن به ابرها شخصیت متفاوتی بدهید. ممکن است ابرهای طوفانی و خاکستری شوم برای خشم و ابرهای کوچک سفید پف کرده برای احساسات شاد وجود داشته باشند.

مقابله با استرس تفکر : توجه داشته باشید که کدام احساسات شما را به خود جذب می کنند و کدام یک را می خواهید کنار بزنید.

حتی اگر احساس می‌کنید به آن‌ها وابسته هستید. رها کردن را تمرین کنید و فقط اجازه دهید در کنارشان شناور باشند تا جایی برای نفر بعدی باز کنید.

مقابله با استرس تفکر : یک طوفان. تصور کنید که احساسات شما باران و باد است که شما را می شست. توجه کنید که طوفان چگونه شدیدتر می شود.

با قطرات شدید و بادهای شدید، چگونه به اوج می رسد، و سپس چگونه به تدریج آرام می شود تا زمانی که با چند قطره ریز و سبک باران باقی بمانید.

مقابله با استرس تفکر : اگر دوست دارید مقابله با استرس قبل از عمل می توانید رنگین کمان را در پایان تصور کنید. یک آتش سوزی تصور کنید که احساسات شما آتش است و شما از فاصله ای مطمئن به آن نگاه می کنید.

توجه داشته باشید که شعله‌ها شدیدتر می‌شوند و قبل راههای مقابله با استرس خواستگاری از اینکه به تدریج خاموش شوند، با صدای بلند ترق می‌خورند تا زمانی که با اخگرهای در حال دود کردن باقی بمانید.

مقابله با استرس تفکر : راه دیگری برای مقابله با احساسات راههای مقابله با استرس و فشار روانی خود در مورد موقعیت استرس زا، یافتن راهی امن برای ابراز آنهاست.

شما می توانید آنها را با کشیدن نقاشی، نوشتن در یک راه های مقابله با استرس پرواز مجله یا اعتماد به یک دوست قابل اعتماد یا یکی از اعضای خانواده بیان کنید.

مقابله با استرس تفکر : جیمز پنه بیکر، استاد روانشناسی مقابله با استرس و تپش قلب دانشگاه تگزاس، پیشگام در زمینه بیان احساسات است.

او یک مداخله خودیاری مختصر ایجاد کرد (Pennebaker and Chung 2011) که شامل نوشتن عمیق ترین افکار و احساسات شما در مورد یک رویداد استرس زا حل نشده یا مداوم است.

مقابله با استرس تفکر : او همچنین از آزمودنی ها می خواهد که «روایتی با آغاز، میانه و پایان بنویسند» و حقایق رویداد را با افکار و احساسات مربوطه پیوند دهند. آزمودنی ها در هر سه یا چهار روز به مدت بیست تا سی دقیقه می نویسند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *