راه مقابله با استرس در دوران بارداریراه مقابله با استرس در دوران بارداری | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت راه مقابله با استرس در دوران بارداری را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با راه مقابله با استرس در دوران بارداری را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

راه مقابله با استرس در دوران بارداری | مشاوره :

راه مقابله با استرس در دوران بارداری


راه مقابله با استرس در دوران بارداری : نوع دیگری از طرز فکر که می تواند به شما کمک کند با استرس کنار بیایید، زمختی است.

بسیاری از انواع عوامل استرس زا نیازمند کار سخت در دوره های زمانی طولانی، تحمل ناامیدی و شکست و ادامه دادن به اهداف خود با وجود موانع هستند.

راه مقابله با استرس در دوران بارداری : شما به عزم و صلابت ذهنی نیاز دارید تا برای مدت طولانی در آن بمانید.

مفهوم سرسختی نشان می دهد که مجموعه خاصی از نگرش ها می تواند به شما کمک کند تا در برابر استرس انعطاف پذیرتر باشید.

راه مقابله با استرس در دوران بارداری : تحقیقات (کوباسا ۱۹۷۹) نشان می دهد که افراد تاب آور دارای سه ویژگی مهم هستند: تعهد، چالش و کنترل.

تعهد شامل داشتن اشتیاق به کاری است که انجام می دهید که به شما امکان می دهد وقتی اوضاع سخت می شود به آن پایبند باشید.

راه مقابله با استرس در دوران بارداری : چالش شامل نگاه کردن به عامل استرس زا به عنوان یک چالش است نه تهدید (که به آمیگدال شما کمک می کند آرام شود و احساسات مثبتی مانند امید و هیجان ایجاد می کند).

کنترل شامل سرمایه گذاری زمان و انرژی شما برای تغییر چیزهایی است که می توانید کنترل کنید، به جای تلاش برای تغییر چیزهای غیرقابل تغییر.

راه مقابله با استرس در دوران بارداری : این به شما کمک می کند تلاش های خود را به جایی هدایت کنید که بیشترین بازده را دارند. اگرچه نمی‌توانید استرس‌هایی را که تجربه می‌کنید کنترل کنید.

اما می‌توانید نحوه واکنش خود را به این عوامل استرس‌زا کنترل کنید. استاد روانشناسی دانشگاه پنسیلوانیا، آنجلا لی داکورث و همکارانش (۲۰۰۷) مفهوم «سختی» را برای به تصویر کشیدن ویژگی‌های عزم، اشتیاق و هدف معرفی کردند.

راه مقابله با استرس در دوران بارداری : افراد سخاوتمند کسانی هستند که به سمت موفقیت سوق داده می‌شوند، علاقه زیادی به کاری دارند که انجام می‌دهند.

و مایلند زمانی که شرایط سخت می‌شود، آن را ادامه دهند. افراد سخاوتمند اولویت هایشان را می دانند و اهداف بلندمدت خود را در ذهن نگه می دارند.

راه مقابله با استرس در دوران بارداری : نه اینکه خودشان را حدس بزنند و حواسشان پرت شود. گریت می تواند به شما کمک کند علیرغم اینکه استرس دارید در مسیر خود بمانید.

این مقیاس توسط یک مقیاس سنگ اندازه‌گیری می‌شود، که حاوی جملاتی مانند «من برای غلبه بر یک چالش مهم بر مشکلات غلبه کرده‌ام» و «هر کاری را که شروع می‌کنم به پایان می‌رسانم».

راه مقابله با استرس در دوران بارداری : موضوعات تحقیقاتی دکتر داکورت شامل دانشجویان، دانشجویان نظامی، زوج‌های متاهل و فروشندگان شرکت‌ها است.

تحقیقات او نشان می‌دهد که سخت‌کوشی بودن (سخت‌کوشی، رانده بودن، و با وجود مشکلات پشتکار) پیش‌بینی‌کننده خوبی برای موفقیت نهایی است.

راه مقابله با استرس در دوران بارداری : بهتر از IQ یا درآمد خانواده. دانش‌آموزان سرسخت‌تر در دانشگاه پنسیلوانیا با وجود نمرات پایین‌تر در آزمون‌های استاندارد ورود به کالج، معدل بالاتری کسب کردند.

کادت‌های سرسخت‌تر در وست پوینت کمتر از برنامه آموزشی طاقت‌فرسا انصراف می‌دادند، و فروشندگان سرسخت‌تر احتمال بیشتری داشت که سهمیه‌های خود را بدست آورند.

راه مقابله با استرس در دوران بارداری : شغل خود را حفظ کنند. سرسخت بودن به این معناست که برای رسیدن به یک هدف مهم شخصی، مایل به تحمل برخی ناراحتی ها باشید.

این یعنی تصمیمی آگاهانه برای تحمل مقداری استرس، به جای تسلیم شدن. هنگامی که سخاوتمند هستید.

راه مقابله با استرس در دوران بارداری : اشتیاق شما به هدف شما را با انگیزه نگه می دارد و روحیه شما را بالا می برد.

افراد سخت پسند بهتر می توانند شکست را به عنوان یک فرصت یادگیری ببینند، نه اینکه از آن دلسرد شوند. آنها زمان بیشتری را صرف تمرین و بهبود مهارت های خود می کنند.

راه مقابله با استرس در دوران بارداری : تا بتوانند به موفقیت نهایی دست یابند. یک ذهنیت سخت بخش مهمی از یک مغز ضد استرس است.

گریت شامل استفاده از قشر جلوی مغز برای آرام کردن آمیگدال، کنترل انگیزه فرار از یک موقعیت استرس زا (پرواز) یا غرق شدن (یخ زدن) است.

راه مقابله با استرس در دوران بارداری : این شامل تغییر عمدی دیدگاه شما از یک عامل استرس زا کوتاه مدت به دیدگاه بلند مدت است.

برخی عوامل استرس زا ارزش تحمل کردن را دارند. سخت کار کردن برای «پرداخت حقوق خود» در محل کار و تلاش بیشتر برای نشان دادن رهبری می تواند منجر به ارتقای سریعتر در آینده شود.

راه مقابله با استرس در دوران بارداری : حفظ آن در مرحله دشوار ازدواج ۱۸۶ مغز ضد استرس (مثل زمانی که یک نوزاد جدید به دنیا می آید یا زمانی که بزرگ ترین بچه ها نوجوان می شوند) می تواند منجر به بهبود روابط طولانی مدت و شادی شود.

یک طرز فکر سخت به شما کمک می کند استراتژیک عمل کنید و انرژی خود را برای مدت طولانی حفظ کنید. سخاوت در مورد استقامت و داشتن انتظارات واقع بینانه است.

راه مقابله با استرس در دوران بارداری : این در مورد دیدن شکست به عنوان بخشی اجتناب ناپذیر از زندگی است تا یک فاجعه.

افراد سنگدل مسئولیت مشارکت خود را در موقعیت های مشکل مقابله با استرس خواستگاری بر عهده می گیرند و به جای اجتناب از استرس به دنبال یادگیری و بهبود هستند.

راه مقابله با استرس در دوران بارداری : آنها چشم انداز و اعتماد به مقابله با اضطراب در کودکان و نوجوانان نفسی دارند که به آنها کمک می کند تا در خدمت اهداف بلندمدت استرس را بپذیرند و تحمل کنند.

در تمرین بعدی، یاد خواهید گرفت که در برخورد با عوامل استرس زا درمان خانگی مقابله با استرس سخت تر شوید. تمرین: سخت‌تر شدن در یک مجله یا روی یک کاغذ جداگانه، خلاصه‌ای یک یا دو خطی از اهداف بلندمدت خود بنویسید.

راه مقابله با استرس در دوران بارداری : به عنوان مثال، “من می خواهم یک دندانپزشک موفق باشم”، “من می خواهم کاری را که دوست دارم انجام دهم”، “من می خواهم مبارزه با استرس کاری در نقاشی رنگ روغن مهارت داشته باشم”، “من می خواهم بخشی از یک جامعه باشم” یا “من می خواهم اعتماد به نفس خود را افزایش دهم” بچه ها.» سپس پاسخ خود را به سوالات زیر بنویسید.

چقدر به این اهداف متعهد هستید؟ چرا آنها اینقدر برای شما معنادار یا از راه حل های مقابله با استرس نظر شخصی مهم هستند؟ • مقابله یا تحمل موفقیت آمیز این عامل استرس زا چگونه شما را به این اهداف نزدیکتر می کند؟

راه مقابله با استرس در دوران بارداری : چه نوع استرس یا ناراحتی را می خواهید برای حرکت تحمل کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *