راه مقابله با استرس در کودکانراه مقابله با استرس در کودکان | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت راه مقابله با استرس در کودکان را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با راه مقابله با استرس در کودکان را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

راه مقابله با استرس در کودکان | مشاوره :

راه مقابله با استرس در کودکان


راه مقابله با استرس در کودکان : اولین سوالی که پرسیده شد این بود که “آیا می دانید استرس چیست؟” نود و نه نفر پاسخ دادند “بله”، صدمین نفر آنقدر مشغول خرید بود که نمی توانست به سوال ما پاسخ دهد!

سوال دوم این بود که استرس چیست؟ ۹۹ نفر به ما گفتند که استرس “فشار زمان” است – افراد زمانی احساس استرس می کنند.

راه مقابله با استرس در کودکان : که وقت ندارند تمام کارهایی را که می خواهند انجام دهند در زمان موجود انجام دهند.

آخرین سوال این بود که “به نظر شما کدام گروه بیشترین استرس را دارند: سالمندان، کودکان یا بزرگسالان؟” ۹۹ با آرامش پاسخ دادند: «بدون سوال! بزرگسالان!» این پاسخ منعکس کننده عقل سلیم است.

راه مقابله با استرس در کودکان : اگر استرس نتیجه فشار زمان باشد، با توجه به فشار برنامه‌ها، ۱۰۰۰۰۰ شغل برای انجام، بچه‌ها برای رفتن و برگشتن به مهدکودک، کارهایی که هرگز تمام نمی‌شوند.

فعالیت‌های ورزشی کودکان در عصرها و در تعطیلات آخر هفته، والدین سالخورده ای که نیاز به کمک دارند، و این لیست ادامه دارد!

راه مقابله با استرس در کودکان : این واکنش مرا به یاد روزهای اولیه کار پژوهشی ام انداخت، زمانی که در حال مطالعه استرس در میان سالمندان بودم.

وقتی من در مورد پایان نامه دکتری خود به آنها گفتم بسیاری از مردم شک داشتند. به من گفتند: “اوه عالی! شما روی استرس سالمندان کار می کنید.

راه مقابله با استرس در کودکان : دقیقاً یک پروژه تحقیقاتی هیجان انگیز نیست. بهتر است ما، بزرگسالان، با شغل های دیوانه مان، زندگی ما به عنوان والدین پر استرس و هر چیز دیگری را مطالعه کنید!

چرا این افراد این تصور را دارند که سالمندان و کودکان کمتر از آنها دچار استرس می شوند؟ دقیقاً به این دلیل است که تعریف آنها از استرس حول محور فشار زمان می چرخد.

راه مقابله با استرس در کودکان : از آنجایی که افراد مسن بازنشسته هستند، تمام زمانی را که می‌خواهند در اختیار دارند و بنابراین فشار زمانی نمی‌تواند باعث استرس آنها شود.

علاوه بر این، ما اغلب افراد مسن را کلیشه می کنیم: آنها به آرامی راه می روند. آهسته رانندگی می کنند. خلاصه همه کارها را آهسته انجام می دهند.

راه مقابله با استرس در کودکان : بنابراین آنها احتمالاً نمی توانند از محدودیت های زمانی رنج ببرند و در نتیجه نمی توانند بیشتر از ما تحت فشار باشند.

به همین ترتیب، به نظر نمی رسد که فرزندان ما از فشار زمانی رنج ببرند. آنها یک رئیس سلطه گر، یا صورت حساب های فوری برای پرداخت در پایان ماه، یا خرید عجله ای برای انجام دادن ندارند.

راه مقابله با استرس در کودکان : آنها فقط باید با دوستان خود وقت بگذرانند و فعالیت های مورد علاقه خود را دنبال کنند. بنابراین آنها نیز استرس را تجربه نمی کنند.

در اینجا اولین افسانه در درک عمومی از استرس وجود دارد: از آنجا که ما استرس را پیامد فشار زمان می‌دانیم، نتیجه می‌گیریم که افراد مسن و کودکان لزوماً کمتر از بزرگسالان استرس دارند.

راه مقابله با استرس در کودکان : این اشتباه است. اکتشافات علمی در دو دهه اخیر نشان می دهد که در واقع برعکس است.

افراد مسن و کودکان در واقع بسیار بیشتر از بزرگسالان در برابر استرس آسیب پذیر هستند. مغز آنها بسیار بیشتر از مغز ما تحت تأثیر استرس قرار می گیرد.

راه مقابله با استرس در کودکان : در واقع، این آسیب‌پذیری در میان سالمندان به دلیل تأثیر استرس بر مغزی که در حال پیری است و به آرامی در حال زوال است،

افزایش می‌یابد – نشان داده شده است که استرس توانایی تسریع پیری مغز در سالمندان را دارد. مغز کودکان نیز در برابر استرس بسیار آسیب پذیر است.

راه مقابله با استرس در کودکان : زیرا مغز آنها هنوز در حال رشد است. همچنین نشان داده شده است که استرس می تواند رشد برخی از قسمت ها یا عملکردهای مغز را در کودکان به تاخیر بیندازد.

در کنار افسانه فشار زمان به عنوان عامل استرس، نوع دیگری نیز وجود دارد که در سال های اخیر ظاهر شده است که این بار مربوط به کودکان است.

راه مقابله با استرس در کودکان : بر اساس این باور، والدین دائماً فرزندان خود را تحت فشار قرار می دهند تا برای انجام انواع فعالیت ها عجله کنند.

رفتن به مدرسه، انجام تکالیف، انجام ورزش یا فعالیت های فوق برنامه، چه در طول هفته و چه در آخر هفته. بنابراین، خود والدین فشارهای زمانی برای فرزندان خود ایجاد می کنند.

راه مقابله با استرس در کودکان : این را می بینید که همیشه در روزنامه ها و مجلات تکرار می شود، که این احتمال را می دهد که فعالیت های ورزشی و فرهنگی زیادی که جوانان ما در عصرها و آخر هفته ها در آن ثبت نام می کنند باعث عجله آنها می شود و در نتیجه منبع استرس شده است.

از آنجایی که استرس فشار زمانی است، ارتباط واضح است: کودکان، مانند بزرگسالان، استرس دارند. والدین فقیر، علاوه بر اینکه باید استرس خود را مدیریت کنند.

راه مقابله با استرس در کودکان : اکنون باید در نظر برای مقابله با استرس چه کنیم داشته باشند که آیا درگیر کردن فرزندانشان در فعالیت‌های ورزشی – با توجه به این پیام مداوم که ورزش کلید پیشگیری از چاقی در جوانان است.

می‌تواند برای آنها استرس ایجاد کند. یک روز یک پدر و راه های جدید مقابله با استرس مادر کاملاً مضطرب در مورد این موضوع اظهار گیجی کرد: «این دیوانه است.

راه مقابله با استرس در کودکان : یا به فرزندانمان استرس وارد می کنیم یا آنها را چاق می کنیم!» اما آیا واقعاً فشارهای زمان است که به فرزندان ما استرس وارد راه حل مقابله با استرس می کند؟

بچه‌ها بسته‌های انرژی هستند و ورزش اغلب جایگزین مسافتی می‌شود که کودکان در دوره‌های دیگر تا مدرسه می‌رفتند. آنها نه تنها دیگر پیاده به مدرسه نمی روند.

راه مقابله با استرس در کودکان : بلکه بازی های ویدیویی اکنون بخش راه های مقابله با استرس سر جلسه امتحان عمده ای از فعالیت های آنهاست. بنابراین، قبل از اینکه به این نتیجه برسیم.

که فعالیت‌های ورزشی به دلیل ایجاد فشار زمانی برای کودکان استرس ایجاد می‌کنند، بهتر است این سوال را مطرح کنیم که آیا استرس واقعاً ناشی از فشار زمان است؟

راه مقابله با استرس در کودکان : من به صراحت اعلام می کنم راه های مقابله با استرس پرواز که نیست! استرس مانند فشار زمان نیست برای اطمینان شما در مورد ثبت نام کوچکترین خود در اردوی هاکی بعدی، اجازه دهید اولین افسانه در مورد استرس را از بین ببرم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *