خیلی استرس دارم چیکار کنمخیلی استرس دارم چیکار کنم | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت خیلی استرس دارم چیکار کنم را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با خیلی استرس دارم چیکار کنم را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

خیلی استرس دارم چیکار کنم | مشاوره :

خیلی استرس دارم چیکار کنم


خیلی استرس دارم چیکار کنم : یکی از راه‌های تقویت شفقت به خود، مدیتیشن است. مراقبه محبت آمیز، یا متا، یک آموزه بودایی برای ایجاد ویژگی های عشق نوع دوستانه است.

کلمه متا یک اصطلاح باستانی پالی (بودایی) است که نشان دهنده مهربانی، دوستی، خیرخواهی و عدم خشونت است.

خیلی استرس دارم چیکار کنم : این بیانگر یک آرزوی قوی برای رفاه و خوشبختی دیگران است. معلم مراقبه شارون سالزبرگ تعالیم بودا را به این معنا تفسیر می کند.

که ما باید یاد بگیریم خودمان را دوست داشته باشیم یادگیری شفقت به خود ۱۳۵ تا دیگران را دوست داشته باشیم.

خیلی استرس دارم چیکار کنم : او آموزه‌های بودا را اینگونه تفسیر می‌کند که «شما، به اندازه هر کس دیگری در کل جهان، لایق عشق و محبت خود هستید» (سالزبرگ ۲۰۰۲، ۳۱).

بنابراین، متا دارای مولفه هایی است که محبت و مهربانی را به سمت خود نیز هدایت می کند. در نسخه زیر متا، که من بر اساس مدیتیشن های شارون سالزبرگ (۲۰۰۲) و دیگران ساخته ام.

خیلی استرس دارم چیکار کنم : آرزو می کنید خود و دیگران از استرس رهایی پیدا کنند. نسخه های دیگر متا شامل هدایت افکار و آرزوهای مهربانانه و محبت آمیز نسبت به انواع مختلف افراد است.

تمرین: مدیتیشن محبت آمیز با پاهای خود به آرامی بنشینید و حالت صاف و آرام داشته باشید. به تنفس خود توجه کنید و اجازه دهید ذهن و بدنتان آرام بگیرد.

خیلی استرس دارم چیکار کنم : چند نفس آهسته بکشید – به دم و بازدم خود توجه کنید. حالا به استرسی که با آن مواجه هستید فکر کنید.

سعی کنید تصویری بصری از خود تحت استرس خود داشته باشید. چه احساسی در بدن خود دارید؟ چه افکاری ذهن شما را پر می کند؟

خیلی استرس دارم چیکار کنم : حالت چهره شما چیست؟ خودتان را در حال عجله کردن یا نگرانی تصور کنید. همانطور که به این تصویر فکر می کنید.

از رنجی که استرس برای شما ایجاد می کند آگاه شوید و از آرزوی عمیق خود برای آسودگی و آرامش آگاه شوید.

خیلی استرس دارم چیکار کنم : حالا به کسی فکر کنید که گذشته یا حال، واقعی یا خیالی، شما را عمیقا دوست دارد و به شما اهمیت می دهد.

تصور کنید این شخص با دقت و شفقت عمیق به شما نگاه می کند. و تصور کنید که او این جمله را به شما می‌گوید: «عزیز (نام خود را در اینجا وارد کنید)، «می‌بینم که چقدر استرس و خستگی داری. چقدر با احساس استرس خود رنج می برید.

خیلی استرس دارم چیکار کنم : چقدر مضطرب و غرق شده اید. و من این آرزوها را برای شما می فرستم: “انشاالله که سلامت باشید. «انشالله در امان و امن باشید. “انشالله با خود و دیگران در صلح باشید. ۱۳۶ مغز ضد استرس “انشالله با آسودگی و شادی زندگی کنید.” بعد از چند بار گفتن این جمله با عزیزتان خداحافظی کنید. حالا تصور کنید همین کلمات را به خودتان بگویید.

خیلی استرس دارم چیکار کنم : آنها را چند بار بگویید و متوجه شوید که شنیدن این آرزوهای مهربانانه نسبت به شما چه احساسی دارد.

اگر احساس ناراحتی یا خودآگاهی می کنید، اجازه دهید آن احساسات وجود داشته باشند. به مقاومتی که برای آرزوی سلامتی خود دارید توجه کنید.

خیلی استرس دارم چیکار کنم : همانطور که به تمرین متا ادامه می دهید، مقاومت کاهش می یابد. این مهم نیست که در حال حاضر کلمات را باور کنید.

فقط مهم است که آنها را بگویید. هنگامی که در بیان متا برای خود راحت‌تر شدید، می‌توانید آن را به موارد زیر تعمیم دهید: • اعضای خانواده شما که تحت تأثیر استرس شما نیز قرار می‌گیرند.

خیلی استرس دارم چیکار کنم : دوستان و همکاران شما که با شما با استرس مواجه می‌شوند • افراد دشوار زندگی شما که باعث استرس می‌شوند.

شما • همه موجودات زنده ای که با استرس و رنج دست و پنجه نرم می کنند به یاد داشته باشید که قبل از گفتن عبارات، تصویری بصری از هر فرد یا گروه بیاورید.

خیلی استرس دارم چیکار کنم : به این افراد در حالت استرس خود توجه کنید و سپس برای آنها محبت کنید. ممکن است در آرزوی متا برای افرادی که به نظر می رسد.

منبع استرس شما هستند مشکل داشته باشید. اما اگر آنقدر رنج نمی‌کشیدند و راحت‌تر بودند، استرس کمتری برای شما ایجاد می‌کردند!

خیلی استرس دارم چیکار کنم : و اگر آنها از این تجربه رشد کنند، ممکن است به روشی بالغ تر عمل کنند و برای مقابله با آنها استرس کمتری داشته باشند.

اگر هنوز نمی توانید از روی شفقت یا مدارا برای آنها آرزوی موفقیت کنید، بد نیست به دلایل “خودخواهانه” برای آنها متا بفرستید. متتا تمرینی است.

خیلی استرس دارم چیکار کنم : که با گذشت زمان قدرتمندتر می شود. سعی کنید آن را به طور منظم در زمان مشخصی هر روز تمرین کنید.

مانند زمانی که برای اولین بار از خواب بیدار می شوید یا قبل از خواب. به هر گونه تغییر در میزان استرس خود و اینکه آیا احساس نرم شدن درونی می کنید توجه کنید.

خیلی استرس دارم چیکار کنم : تمرین بعدی که من طراحی کردم، جنبه‌های شیوه‌های تصویرسازی طرحواره‌درمانی (یانگ، کلوسکو، و راه های مقابله با استرس سر جلسه امتحان ویشاار ۲۰۰۳) و تمرین‌های شفقت (گیلبرت ۲۰۱۰) را ترکیب می‌کند تا به شما کمک کند تا به یک مدافع دوست داشتنی برای خود تبدیل شوید.

در آن، از منتقد درونی خود می‌خواهید که کنار راه های مقابله با استرس برای کنکور رفته و فضا را برای حضور دلسوزانه‌تر باز کند. تمرین: از منتقد بخواهید کنار برود.

خیلی استرس دارم چیکار کنم : شما می توانید این مهارت های مقابله با استرس و کنترل خشم تمرین را انجام دهید (۱) با تصور عمدی منتقد درونی خود و فکر کردن در مورد آنچه که به شما می گوید.

هر زمان که متوجه شدید که از خود انتقاد می کنید. اکثر راه حل برای مقابله با استرس افراد در حین انجام این تمرین چشمان خود را می بندند تا بیشتر در تصاویر حضور داشته باشند.

خیلی استرس دارم چیکار کنم : یک لحظه به حرف منتقد مقابله با استرس قبل از ازدواج درونی خود گوش دهید. چه چیزهای قضاوتی و انتقادی می شنوید؟

شاید اینکه شما یک بازنده هستید یا صلاحیت ندارید، زندگی خود را به هم ریخته اید، یا اینکه قرار است شکست بخورید.

خیلی استرس دارم چیکار کنم : فقط به کلمات گوش دهید و متوجه شوید که آنها چه احساسی در شما ایجاد می کنند.

وقتی استرس دارید و سعی می کنید بهترین کار را انجام دهید، شنیدن این کلمات ناخوشایند چه احساسی دارد؟ به احساسی که در بدن خود دارید توجه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *