روش های مقابله با استرسروش های مقابله با استرس | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت روش های مقابله با استرس را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با روش های مقابله با استرس را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

روش های مقابله با استرس | مشاوره :

روش های مقابله با استرس


روش های مقابله با استرس : هر روز پس از بازگشت گرگ به خانه و پس از خوردن یک شام سریع خانواده، گرگ و استیسی هر دو به کامپیوترهای خود سر می زدند و از بچه ها مراقبت می کردند.

تا ساعت ده، وقتی بچه‌ها بالاخره می‌خوابیدند، زن و شوهر در مورد تدارکات خانه و نوسازی صحبت می‌کردند.

روش های مقابله با استرس : اما گفتگو به دعوا تبدیل می‌شد و باعث می‌شد که هر دو احساس سوء تفاهم و قدردانی نکنند.

صمیمیت فیزیکی و عاطفی تقریباً وجود نداشت، زیرا یکی از آنها به ناچار در پایان شب روی کاناپه غش می کرد.

روش های مقابله با استرس : استیسی می‌گوید که برای شوهرش همسری لاغر، جذاب‌تر و سرگرم‌کننده‌تر نبود و هر شب یک غذای سالم درست نمی‌کرد.

احساس شکست می‌کرد. گرگ خود را به خاطر نداشتن درآمد بیشتر مورد ضرب و شتم قرار داد، که می توانست پول بیشتری را برای پرستاران کودک فراهم کند.

روش های مقابله با استرس : به آنها اجازه دهد وام مسکن را پرداخت کنند. گرگ و استیسی کمال گرا بودند. آنها بسیار سخت کار کرده بودند.

تا وارد کالج های رقابتی شوند و به عنوان کارآفرین موفق شوند. آنها عادت داشتند همه چیز را به روش درست انجام دهند – سالم بمانند.

روش های مقابله با استرس : مرتب، منظم و در بالای همه چیز بودن؛ پس انداز؛ و داشتن یک رابطه ایده آل وقتی بچه ها وارد تصویر شدند.

دیگر انجام همه چیز به طور کامل غیرممکن شد. با این حال، به جای تعدیل انتظارات و استراحت دادن به خود، آنها همچنان از خود و یکدیگر انتظار کمال داشتند که استرس و احساس گناه آنها را چند برابر کرد.

روش های مقابله با استرس : کمال گرایی و احساس گناه بی مورد، نفرینی است که به عنوان یک نعمت پنهان شده است.

آنها همچنان آمیگدال شما را تحریک می کنند تا به شما این پیام را بدهند که به اندازه کافی انجام نمی دهید. برای داشتن مغزی مقاوم در برابر استرس، باید کمال گرایی و احساس گناه را کنار بگذارید.

روش های مقابله با استرس : از خودارزیابی زیر استفاده کنید تا متوجه شوید که آیا احساس گناه و کمال گرایی برای شما مشکل است یا خیر. تمرین: ارزیابی احساس گناه و کمال گرایی خود با استفاده از مقیاس زیر، میزان موافق یا مخالفت خود را با هر عبارت ارزیابی کنید: ۱ = کاملاً مخالف، ۲ = عمدتاً مخالف، ۳ = تا حدودی مخالف، ۴ = نه موافق و نه مخالف، ۵ = تا حدودی موافق، ۶ = اکثراً موافقم و ۷ = کاملاً موافقم. ۱. مهم نیست چقدر سخت کار می کنم.

روش های مقابله با استرس : همیشه احساس می کنم که می توانم کارهای بیشتری انجام دهم. ۲. هیچ بهانه ای برای اشتباه کردن وجود ندارد.

در هر کاری که انجام می‌دهم، نهایت تلاشم را می‌کنم. ۴. اگر کارها به طور کامل انجام نشوند، به نظر می رسد که اصلاً انجام نشده اند.

روش های مقابله با استرس : من همیشه کارم را چک و دوباره چک می کنم. ۶. اگر خانه من منظم و مرتب نباشد، نمی توانم آرامش داشته باشم.

وقتی خودم را در اولویت قرار می دهم احساس خوبی ندارم. ۸. خسته بودن بهانه ای برای استراحت در زمانی که کار وجود دارد نیست.

روش های مقابله با استرس : اگر همیشه کار نکنم یا سازنده نباشم، احساس تنبلی می کنم. ۱۰. هرگز احساس نمی کنم که به اندازه کافی برای افراد زندگی ام انجام می دهم.

مغز مقاوم در برابر استرس ۱۱. قبل از اینکه بتوانم به نیازهای خودم رسیدگی کنم، باید مراقب دیگران باشم. ۱۲. اگر بیرون غذا بخورم، احساس گناه می کنم.

روش های مقابله با استرس : زیرا می توانم پول را پس انداز کنم. ۱۳. با وجود اینکه بیشتر وقتم را با بچه هایم می گذرانم یا کار می کنم.

احساس می کنم باید کارهای بیشتری انجام دهم. ۱۴. از استرسم احساس گناه می کنم، زیرا دیگران آن را بدتر می کنند.

روش های مقابله با استرس : عبارات ۱-۷ نشان دهنده کمال گرایی است، در حالی که گزاره های ۸-۱۴ نشان دهنده احساس گناه است.

اگر اکثراً با بیش از یک یا دو جمله از هر گروه موافق یا کاملاً موافق هستید، کمال گرایی یا احساس گناه ممکن است برای شما مشکل ساز باشد.

روش های مقابله با استرس : کمال گرایی و احساس گناه لایه ای از استرس غیرضروری را به یک موقعیت استرس زا اضافه می کند.

به جای اینکه آمیگدال شما را آرام کنند، آن را عصبانی می کنند. آیا شما بزرگترین منتقد خود هستید؟ آیا هیچ کاری که انجام می دهید آنقدر خوب نیست که استانداردهای خودتان را برآورده کند؟

روش های مقابله با استرس : کمال گرایی می تواند ناشی از یک ذهنیت سفت و سخت باشد که در آن انتظارات خود را متناسب با موقعیت تنظیم نمی کنید.

گرگ و استیسی را در نظر بگیرید که می‌خواستند والدین و شریک زندگی کاملی باشند اما در نهایت احساس استرس و بدی نسبت به خودشان داشتند.

روش های مقابله با استرس : کمال گراها عزت نفس مشروط دارند، به این معنی که فقط زمانی می توانند خودشان را دوست داشته باشند که خوب عمل کنند.

اما در شرایط استرس زا، باید استانداردها و انتظارات خود را تنظیم کنیم. گاهی اوقات، وقتی با رگباری از چالش‌ها روبرو می‌شویم.

روش های مقابله با استرس : فقط زنده ماندن، خوب انجام می‌شود. افراد کمال گرا اغلب خود را فریبکار یا کلاهبردار احساس می کنند و دائماً در ترس از افشا مقابله با استرس بیماری شدن به عنوان ناتوان زندگی می کنند.

شاید به همین دلیل است که آنها بسیار خودانتقادگر و سخت گیر هستند. شرایط استرس زا می تواند کمال گرایی را بدتر کند، زیرا ما در تلاش هستیم تا سر خود را بالاتر از آب نگه داریم.

روش های مقابله با استرس : یادگیری شفقت به خود ۱۲۷ اگرچه تغذیه مناسب برای مقابله با استرس کمال گرایی تلاشی برای مدیریت استرس از طریق حفظ کنترل است، اما اغلب نتیجه معکوس می دهد.

کمال گرایی می تواند به حدس زدن، به تعویق انداختن، احساس مقابله با استرس قبل از عمل غرق شدن، یا تسلیم شدن و تلاش نکردن منجر شود.

روش های مقابله با استرس : همچنین می تواند برای ذهن و بدن شما راه های مقابله با استرس در فوتبال خطرناک باشد: مقاله ای در به ما می گوید.

که کمال گرایان بیشتر با افسردگی یا اضطراب دست و پنجه نرم می کنند و راهکارهای مقابله با استرس شغلی احتمال بیشتری دارد که دست به خودکشی بزنند.

روش های مقابله با استرس : همچنین افراد کمال گرا بیشتر به سندرم خستگی مزمن یا درد مزمن مبتلا می شوند.

همانطور که کمال گرایی در شرایط استرس مفید نیست، احساس گناه نیز مفید است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *