تغذیه مناسب برای مقابله با استرستغذیه مناسب برای مقابله با استرس | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت تغذیه مناسب برای مقابله با استرس را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با تغذیه مناسب برای مقابله با استرس را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

تغذیه مناسب برای مقابله با استرس | مشاوره :

تغذیه مناسب برای مقابله با استرس


تغذیه مناسب برای مقابله با استرس : و اگر ذهنت سرگردان شد، با مهربانی و ملایمت آن را به شکم خود برگردان. همانطور که متوجه نفس خود در شکم خود می شوید.

متوجه شوید که آیا نفس شما تغییر می کند یا ثابت می ماند. به ریتم نفس خود در شکم خود توجه کنید. ثابت ماندن در لحظه حال ۶۹ ۹. همانطور که متوجه نفس خود در شکم خود می شوید.

تغذیه مناسب برای مقابله با استرس : شروع به گسترش توجه خود به بیرون به سمت کل بدن خود کنید. به تنفس کل بدن خود به عنوان یک واحد توجه کنید.

تنفس و بازدم با ریتمی آرام و ثابت. به امواج نفس هنگام حرکت به داخل و خارج بدن توجه کنید – بینی، پشت گلو، سینه، قفسه سینه، شکم و کل بدن شما را با هوای پاک و تازه پر می کنند.

تغذیه مناسب برای مقابله با استرس : توجه کنید که نفس شما چگونه در بدن شما حرکت می کند و ببینید که آیا به نظر می رسد.

فضایی را در ناحیه ای که لمس می کند باز می کند یا خیر. فقط به ریتم تنفس کل بدن خود توجه کنید: ابتدا دم، سپس مکث بین نفس ها و در نهایت بازدم.

تغذیه مناسب برای مقابله با استرس : دم و بازدم… ۱۰. به آرامی توجه خود را به کاناپه، به دست ها و پاهای خود جلب کنید. به آرامی چشمان خود را باز کنید و به اتاق اطراف خود توجه کنید.

وقت خود را صرف کنید و متوجه شوید که اکنون بدن شما چه احساسی دارد. آیا تفاوتی با زمانی که تمرین را شروع کردید وجود دارد؟

تغذیه مناسب برای مقابله با استرس : وقتی مشتریان من این عمل را انجام می دهند، بسیاری احساس عمیقی از آرامش، آسایش و آرامش را گزارش می دهند.

احساس استرس می تواند باعث ایجاد تنش، سفتی و انقباض در بدن شما، به ویژه در سینه و شکم شود. این تمرین می تواند به باز شدن فضا در این مناطق کمک کند.

تغذیه مناسب برای مقابله با استرس : تمرکز ذهنی باعث ایجاد فاصله از احساس استرس و ایجاد حس آرامش و رفاه می شود. نفس شما لنگر قدرتمندی برای توجه شما است.

اما این تنها راه برای تمرین ذهن آگاهی نیست. شما همچنین می توانید از حواس خود برای ایجاد حس آگاهی از لحظه حال و آرامش درونی استفاده کنید.

تغذیه مناسب برای مقابله با استرس : همانطور که در تمرین بعدی خواهید دید. توجه به حواس زمانی که آمیگدال شما زنگ خطر را به صدا در می آورد.

با شروع پاسخ اضطراری خود، تماس خود را با لحظه حال از دست می دهید. ممکن است احساس کنید که مغز ناچار است در مورد عامل استرس زا “کاری انجام دهد” یا از عوامل طاقت فرسا فرار کند.

تغذیه مناسب برای مقابله با استرس : احساسات در عوض، با تمرکز عمدی بر حواس خود، از طرز فکر «انجام دادن»، «به دست آوردن» یا «اجتناب» به «توجه و توصیف» آنچه در اطرافتان است، می روید.

این به شما کمک می کند تا احساس حضور و ارتباط بیشتری داشته باشید. ما از طریق حواس خود با دنیای بیرون ارتباط برقرار می کنیم.

تغذیه مناسب برای مقابله با استرس : وقتی حواسمان به چیزهایی است که در اطرافمان است، متوجه می شویم که بخشی از دنیای بزرگتری از اشیای زنده و بی جان هستیم.

برقراری ارتباط با حواس شما همچنین می تواند راهی باشد برای آنچه که روانشناس ریک هانسون (۲۰۰۹) آن را دریافت خوب یا هدایت عمدی مغز خود به تمرکز بر چیزهای آرامش بخش یا دلپذیر به روشی که به آرام کردن پاسخ استرس شما کمک می کند، باشد.

تغذیه مناسب برای مقابله با استرس : پیاده روی در طبیعت یک راه فوق العاده برای تمرین حواس و تمرکز حواس است. بیرون از منزل بودن و نزدیک به طبیعت تاثیر آرام بخشی بر مغز و بدن شما دارد.

وقتی نمی‌توانید بیرون بروید، همچنان می‌توانید با تنظیم تمرین زیر با موقعیت خود، مراقب حواس خود باشید. می توانید روی عرشه خود یا در باغ خود بنشینید یا حتی از پنجره به بیرون نگاه کنید.

تغذیه مناسب برای مقابله با استرس : یا می توانید به تصاویر یا عکس هایی از مناظر طبیعت نگاه کنید. تحقیقات جدید هیجان انگیز نشان می دهد.

که پیاده روی در فضای سبز یا حتی تماشای مناظر طبیعت می تواند انعطاف پذیری ذهن و بدن شما را در برابر استرس افزایش دهد.

تغذیه مناسب برای مقابله با استرس : مطالعه ای بر روی دانشجویان (براتمن و همکاران ۲۰۱۵) نشان داد که پیاده روی در پارک پردیس سبز، اضطراب و نگرانی را بیشتر از راه رفتن در یک خیابان شلوغ کاهش می دهد و فواید شناختی نیز دارد.

در مطالعه دیگری (وان دن برگ و همکاران ۲۰۱۵)، یکی از دو نوع تصویر به دانش آموزان نشان داده شد: یا صحنه های طبیعت، با درختان و مسیرهای خالی، یا صحنه های شهری، با ماشین ها و مردم. سپس یک آزمون ریاضی پر استرس به آنها داده شد.

تغذیه مناسب برای مقابله با استرس : کسانی که تصاویر درختان به آنها نشان داده شده بود، نسبت به کسانی که صحنه های شهری را مشاهده کرده بودند.

بهبود قلبی عروقی سریع تری مقابله با استرس قبل از ازدواج داشتند (به عنوان مثال، ضربان قلب آنها پس از پایان آزمایش سریعتر به حالت عادی بازگشت).

تغذیه مناسب برای مقابله با استرس : اندازه‌گیری‌های برای مقابله با استرس در محل کار تون واگ نشان داد که سیستم عصبی پاراسمپاتیک آنها بهتر می‌تواند روی واکنش «جنگ یا گریز» آنها ترمز کند.

ثابت ماندن در لحظه حال ۷۱ تمرین: توجه به حواس خود در طبیعت همانطور که در طبیعت راه می روید یا می نشینید، به طور کلی به محیط اطراف خود توجه مقابله با استرس مدرسه کنید.

تغذیه مناسب برای مقابله با استرس : همچنین متوجه احساس خود در این محیط شوید. توجه داشته باشید که شما تنها نیستید – شما بخشی از ریتم و سرعت مقابله با استرس در محیط کار طبیعت هستید.

توجه خود را به آرامی به آنچه می بینید جلب کنید. به رنگ‌ها راه های مقابله با استرس مزمن توجه کنید: قهوه‌ای غنی زمین، سبز درختان یا آبی آسمان یا آب. رنگ ها روشن هستند یا خاموش؟

تغذیه مناسب برای مقابله با استرس : توجه کنید که کدامیک توجه شما را جلب می کند. به نور و سایه ها، شکل ها و بافت ها توجه کنید.

کدام سطوح صاف و کدام ناهموار هستند؟ کدام براق هستند و کدام کسل کننده هستند؟ کدام زوایای تیز و کدام گرد است؟ فقط به همه چیزهایی که می بینید توجه کنید.

تغذیه مناسب برای مقابله با استرس : اکنون به یک شی – شاید یک درخت یا یک گل – توجه ویژه ای داشته باشید و به رنگ، شکل و بافت آن توجه کنید. ۲. بر آنچه می شنوید تمرکز کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *