راهکارهای مقابله با استرس کنکورراهکارهای مقابله با استرس کنکور | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت راهکارهای مقابله با استرس کنکور را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با راهکارهای مقابله با استرس کنکور را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

راهکارهای مقابله با استرس کنکور | مشاوره :

راهکارهای مقابله با استرس کنکور


راهکارهای مقابله با استرس کنکور : جایی در خانه خود پیدا کنید که عاری از حواس پرتی باشد. می توانید روی یک صندلی بنشینید و هر دو پای خود را روی زمین قرار دهید و دستان خود را روی ران خود قرار دهید.

یا می توانید روی زمین بنشینید و پاهای خود را روی هم قرار دهید و دستان خود را در دامان خود قرار دهید. نحوه نشستن شما به اندازه نشستن مهم نیست.

راهکارهای مقابله با استرس کنکور : هر بار با پنج دقیقه شروع می کنیم. به راحتی یک ساعت یا ساعت را در نزدیکی خود قرار دهید تا بتوانید پنج دقیقه زمان خود را تعیین کنید.

چشماتو ببند اگر افکار شروع به سرازیر شدن در ذهن شما کنند، اشکالی ندارد. وظیفه ذهن شما داشتن افکار است.

راهکارهای مقابله با استرس کنکور : یکی یکی، اجازه دهید هر فکری در کنار آن شناور باشد. مانند برگی که در یک رودخانه شناور است.

برگ را در حال شناور شدن در رودخانه تجسم کنید. آیا می توانید برگ را ببینید؟ چه رنگی است؟ چقدر بزرگ است؟

راهکارهای مقابله با استرس کنکور : به احتمال زیاد در ابتدا ممکن است افکار انتقادی و احساسات ناخوشایند داشته باشید: این احمقانه است.

بگذار فکر مثل برگ در جویبار شناور باشد. من کارهای زیادی برای انجام دادن دارم؛ چرا من اینجا نشسته ام؟ برگ در پایین رودخانه شناور است.

راهکارهای مقابله با استرس کنکور : این طولانی ترین پنج دقیقه زندگی من است. برگ در پایین رودخانه شناور است.

هر فکری برگ مخصوص به خود را می گیرد. هر احساسی برگ مخصوص به خود را می گیرد. برگ های کافی برای تمام افکار و احساسات شما وجود دارد.

راهکارهای مقابله با استرس کنکور : یکی یکی اجازه دهید هر فکر و احساسی روی برگ خودش شناور باشد. یک لذت ساده در شناور شدن فکر در جریان است.

هر فکر آزادانه حرکت می کند. هیچ مانعی برای جلوگیری از حرکت برگ وجود ندارد. رودخانه به آرامی جریان دارد: فکر بعدی، برگ بعدی، احساس بعدی، برگ بعدی – برگ شناور در پایین رودخانه. هر روز یک یا دو بار نشستن را تمرین کنید.

راهکارهای مقابله با استرس کنکور : هر بار با پنج دقیقه شروع کنید. به یاد داشته باشید که از مهارت‌های خود برای کاهش سرعت استفاده کنید.

زمانی را انتخاب کنید که برای شما مناسب باشد. آیا صبح بهترین زمان، قبل از شروع روز شماست؟ آیا می توانید این کار را هر روز پنج دقیقه در محل کار خود انجام دهید؟

راهکارهای مقابله با استرس کنکور : آیا عصر زمان مناسبی برای تمرین است؟ پس از یک ماه نشستن به مدت پنج دقیقه در هر روز، شما آماده حرکت تا ده دقیقه خواهید بود.

عجله نکنید حتی با چند دقیقه نشستن هر روز تغییراتی را متوجه خواهید شد. به یاد داشته باشید، برای تمام افکار و احساسات شما برگ های کافی وجود دارد.

راهکارهای مقابله با استرس کنکور : کتاب کار ذهن آگاهی برای اعتیاد ۱۴۸ پذیرش رادیکال مورد بازبینی قرار گرفت همانطور که ممکن است در طول تمرین “جریان را رها می کند” تجربه کرده باشید.

ذهن شما شروع به آرام شدن می کند. در فصل ۴، شما در مورد پذیرش رادیکال به عنوان راهی برای حضور در جهان بدون قضاوت آموختید.

راهکارهای مقابله با استرس کنکور : اکنون ایده پذیرش چیزها را همانطور که هستند مرور می کنیم. شاید این ایده برای شما عجیب باشد. ممکن است فکر کنید.

چگونه می توانم چیزی را بپذیرم که از آن عصبانی هستم؟ چگونه می توانم چیزی را بپذیرم که از آن خجالت می کشم؟ بله، در ابتدا این ایده ممکن است عجیب به نظر برسد.

راهکارهای مقابله با استرس کنکور : بیایید به داستان کارولین برگردیم. کارولین از تصادف رانندگی گیج، صدمه دیده و عصبانی است. اگر او این تجربه و احساسات خود را بپذیرد.

احتمالاً در ابتدا احساس عجیبی می‌کند. بیایید این را یک قدم جلوتر ببریم. چه می شود اگر نه تنها بپذیرید بلکه بتوانید آن قسمت هایی از خود را که دوست ندارید نیز در آغوش بگیرید؟

راهکارهای مقابله با استرس کنکور : اگر بتوان آن قسمت ها را به عنوان هدیه بسته بندی کرد و به شما پس داد، چه؟ اینجا هدیه سردرگمی است.

از این موهبت سردرگمی در مورد خودم چه یاد بگیرم. اینجا هدیه احساس صدمه است. چه چیزی می توانم در مورد خودم از این هدیه احساس صدمه یاد بگیرم؟

راهکارهای مقابله با استرس کنکور : اینجا هدیه خشم است. از این هدیه خشم چه چیزی می توانم در مورد خودم یاد بگیرم؟ شما دیگر در برابر احساسات مقاومت نمی کنید.

بلکه آنها را در آغوش می گیرید. چه چیزی را متوجه می شوید؟ آیا احساسات بزرگتر می شوند یا کوچکتر؟ آیا مدیریت احساسات آسان تر است یا سخت تر؟

راهکارهای مقابله با استرس کنکور : چه احساسی دارید که با احساسات خود مبارزه نکنید؟ ممکن است متوجه دلسوزی کمی برای خود شوید. اندکی مهربانی راه درازی می کند.

آیا تا به حال متوجه شده اید که با همه به جز خودتان مهربان هستید؟ خوب، این تمرین بعدی با نزدیک‌تر کردن شما به پذیرش عمیق از طریق تمرین هدیه دادن دنیای عاطفی به خود، شرایط را تغییر می‌دهد.

راهکارهای مقابله با استرس کنکور : آیا حاضرید این را امتحان کنید؟ غمگینی ۱۴۹ تمرین ۸.۴ هدیه به خودتان چند دقیقه وقت بگذارید و در مورد مشکل یا موقعیتی فکر کنید که شما را آزار داده است.

شاید این مشکل یا موقعیت در گذشته شما را به سمت رفتارهای مخرب یا اعتیاد آور سوق داده باشد. ۱. مشکل یا موقعیت را یادداشت کنید: ۲. اکنون احساسات خود را در مورد مشکل یا موقعیت یادداشت کنید: ۳. سپس جملات زیر را با استفاده از فهرست احساسات خود از مرحله ۲ تکمیل کنید: به خودم هدیه می دهم. من به خودم هدیه می دهم .

راهکارهای مقابله با استرس کنکور : من به خودم هدیه می دهم . ۴. تجسم هدیه: اکنون که احساسات خود را فهرست کرده اید، وقت آن است که از تجسم برای رساندن پیام به خانه استفاده کنید.

چشماتو ببند یک هدیه با بسته بندی فوق العاده را تجسم کنید. یک نفر باید واقعا شما را بشناسد. این هدیه در کاغذ پیچیده شده است که لبخند را بر لبان شما می آورد.

راهکارهای مقابله با استرس کنکور : در صورت تمایل برو و لبخند بزن. هدیه را با دو دست بگیرید و جلوی خود بگذارید. به آرامی به خاطر هدیه تشکر کنید.

با چشمان بسته، شروع به باز کردن هدیه کنید و به آرامی کاغذ بسته بندی را بردارید. درب را باز کنید. نگاه در داخل. چی میبینی؟

راهکارهای مقابله با استرس کنکور : این احساسات شماست: خشم، سردرگمی، گوشه گیری، اندوه، اندوه.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *