مهارت مقابله با استرس در کودکانمهارت مقابله با استرس در کودکان | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت مهارت مقابله با استرس در کودکان را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با مهارت مقابله با استرس در کودکان را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

مهارت مقابله با استرس در کودکان | مشاوره :

مهارت مقابله با استرس در کودکان


مهارت مقابله با استرس در کودکان : هر دوی این اقدامات نیاز به انرژی دارند. دو هورمون استرس به ما انرژی می‌دهند تا با تهدید مبارزه کنیم.

یا اگر خطر خیلی زیاد است فرار کنیم. این واکنش شگفت انگیز است که به ما امکان داد ماموت ها را در دوران ماقبل تاریخ شکار کنیم.

مهارت مقابله با استرس در کودکان : یا زمانی که خیلی بزرگ بودند با موفقیت فرار کنیم. با این حال، تحقیقات همچنین نشان داده است.

که وقتی این هورمون‌ها ترشح می‌شوند، این ظرفیت را دارند که به مغز برگردند و با تأثیر بر روی مناطقی از مغز که در این عملکردها نقش دارند.

مهارت مقابله با استرس در کودکان : بر حافظه و کنترل هیجانی ما تأثیر بگذارند. به دلیل تأثیر هورمون های استرس بر بدن و مغز، تولید مداوم و قابل توجه این هورمون ها اساس اختلالات مختلف جسمی و روانی مرتبط با استرس مزمن را تشکیل می دهد.

و در اینجا مهمترین اطلاعاتی است که از مطالعه علمی استرس در قرن گذشته به دست آمده است. محققان نشان داده‌اند.

مهارت مقابله با استرس در کودکان : که یک موقعیت باید حداقل یکی از چهار ویژگی را داشته باشد تا واکنش استرسی را القا کند که می‌تواند اثرات مضر طولانی‌مدتی داشته باشد.

با هر یک از این چهار ویژگی، فرقی نمی‌کند که چه کسی هستید، جنسیت، سن یا شغلتان هر چه باشد، هورمون استرس تولید خواهید کرد و هر بار این کار را انجام خواهید داد.

مهارت مقابله با استرس در کودکان : محققان همچنین نشان دادند که یک موقعیت لزوماً نیازی به هر چهار ویژگی برای القای پاسخ استرس ندارد.

اما تولید هورمون های استرس هر چه یک موقعیت دارای این عناصر بیشتر باشد افزایش می یابد. این چهار ویژگی در سراسر این کتاب مورد بحث قرار گرفته است.

مهارت مقابله با استرس در کودکان : و امیدوارم که آنها ابزاری موثر برای کاهش میزان واکنش شما به استرس باشند.

فصل ۲ استرس واقعاً مزخرف است همانطور که اغلب از اشاره کردن به آن لذت می برم، واقعاً کار عجیبی دارم. در آزمایشگاه، کار من این است که مردم را هر روز تحت فشار قرار دهم.

مهارت مقابله با استرس در کودکان : و برای این کار حقوق می‌گیرم! به هر حال، زمانی که شرکت‌کنندگان در معرض عوامل استرس‌زا قرار می‌گیرند.

ما همیشه با یک یا چند ویژگی از چهار ویژگی چنین موقعیت‌هایی بازی می‌کنیم و هورمون‌های استرس ناشی از آن را اندازه‌گیری می‌کنیم.

مهارت مقابله با استرس در کودکان : به طور خلاصه، افراد زمانی که در معرض هر یک از این ویژگی‌ها قرار می‌گیرند، یک پاسخ استرس بیولوژیکی ایجاد می‌کنند.

تازگی: موقعیت برای شما جدید است. غیرقابل پیش بینی بودن: موقعیت را غیر منتظره یا غیر قابل پیش بینی می بینید. تهدید برای نفس شما: وضعیت برای نفس شما تهدید کننده است.

مهارت مقابله با استرس در کودکان : احساس کنترل کم: این تصور را دارید که کنترلی بر موقعیت ندارید. این ویژگی ها مخفف NUTS را تشکیل می دهند که ممکن است.

راه آسان تری برای به خاطر سپردن آنها باشد. من شما را به چالش می کشم تا موقعیتی را بیابید که به شما استرس وارد می کند و نمی توانید از طریق یک یا چند مورد از این ویژگی ها توضیح دهید.

مهارت مقابله با استرس در کودکان : نزدیک به ۲۰ سال است که در آزمایشگاه خود و از طریق تحقیقات تجربی تلاش کرده ام تا ویژگی پنجم را بیابم، اما موفق نشدم.

به نوبه خود، سعی کنید واکنش های استرس خود را بر اساس این چهار پارامتر تجزیه و تحلیل کنید، و به درجات مختلف و در ترکیب های مختلف خواهید دید که آنها منبع واقعی پاسخ استرس شما هستند.

مهارت مقابله با استرس در کودکان : نکته ای در مورد ایگو ایگو چیزی است که شخصیت ما را در مقایسه با شخصیت دیگران مشخص می کند.

اگر از شما بخواهم خودتان را توصیف کنید، می دانید چه باید بگویید. برای مثال می توانید به من بگویید که فردی سخاوتمند، شوخ طبع و ورزشکار هستید.

مهارت مقابله با استرس در کودکان : هر بار که با کسی تعامل می کنیم، همیشه این خطر وجود دارد که نفس ما تهدید شود.

در اینجا یک مثال آورده شده است: شما در محل کار در دستگاه قهوه‌خوری هستید و یکی از همکاران توانایی شما در انجام درست کارتان را در مقابل دو نفر از رئیس‌هایتان زیر سوال می‌برد.

مهارت مقابله با استرس در کودکان : احساسی که هنگام بازگشت به دفتر خود تجربه می کنید (تنش دست ها، احساس گرما و ضربان قلب سریع تر) یک پاسخ استرس است.

همانطور که دوست دارم بگویم، ماشین قهوه در محل کار گاهی اوقات می تواند برای نفس خطرناک باشد! در مورد فشار زمان چطور؟

مهارت مقابله با استرس در کودکان : بیایید به فشارهای زمانی برگردیم که بسیاری از مردم آن را دلیل استرس خود می دانند. هنگامی که این عامل را عمیق‌تر بررسی می‌کنیم.

متوجه می‌شویم که فشارهای زمانی عامل استرس ما نیستند، بلکه تصور از دست دادن کنترل بر زمان ما هستند.

مهارت مقابله با استرس در کودکان : ممکن است این حس را داشته باشید که کنترل زمان خود را از دست می دهید، همانطور که ممکن است.

این حس را داشته باشید که کنترل شغل، خانواده یا راه مقابله با اضطراب کودکان سلامت خود را از دست می دهید. این احساس از دست دادن کنترل، مانند هر یک از سه ویژگی دیگر، برای ایجاد یک پاسخ استرس فیزیولوژیکی در بدن شما کافی است.

مهارت مقابله با استرس در کودکان : اما باید توجه داشته باشید که چگونه با استرس خود مقابله کنیم من در اینجا در مورد “حس” از دست دادن کنترل صحبت می کنم و نه در واقع از دست دادن کنترل.

واقعاً نیازی نیست که کنترل ازدواج خود را از دست بدهید تا واکنش راه مقابله با استرس کاری استرسی نشان دهید. فقط داشتن این تصور که کنترل ازدواج خود را از دست می دهید (مشاهده کردن بیش از حد معمول، احساس اینکه همسرتان اهمیتی نمی دهد و غیره) باعث تولید مقادیر زیادی هورمون استرس می شود.

مهارت مقابله با استرس در کودکان : این تمایز بین تصور و واقعیت این راه حل مقابله با استرس است که آیا شما کنترل دارید یا خیر، ضروری است.

این در این واقعیت نهفته است که هر یک از ما دستور العمل استرس مقابله با استرس صحبت در جمع خود را داریم زیرا رویدادهای استرس زا را مطابق با دید خود درک می کنیم.

مهارت مقابله با استرس در کودکان : کشف این موضوع به ما امکان می دهد تا این پدیده را بهتر درک کنیم، همانطور که دانستن مواد تشکیل دهنده یک دستور سوپ به ما کمک می کند تا بفهمیم چرا سوپ باعث واکنش آلرژیک می شود و چگونه از آن اجتناب کنیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *