تکنیک مقابله با استرستکنیک مقابله با استرس | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت تکنیک مقابله با استرس را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با تکنیک مقابله با استرس را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

تکنیک مقابله با استرس | مشاوره :

تکنیک مقابله با استرس


تکنیک مقابله با استرس : تمرین مکرر ذهن آگاهی در طول هفته ها یا ماه ها حتی ممکن است ساختار آمیگدال شما را تغییر دهد.

در مطالعه ای که توسط محققان دانشکده پزشکی هاروارد (Hölzel و همکاران ۲۰۱۱) انجام شد، یک دوره هشت هفته ای ذهن آگاهی ۷۸ مغز ضد استرس نه تنها منجر به کاهش استرس و اضطراب شد، بلکه منجر به تغییراتی در مغز شد.

تکنیک مقابله با استرس : میزان سلول های عصبی و عصبی. اتصالات در آمیگدال کاهش یافت اما در هیپوکامپ افزایش یافت. هیچ یک از این تغییرات مغزی در گروه کنترل یافت نشد.

دانشمندان داده های بیش از بیست مطالعه را گردآوری کرده اند (فاکس و همکاران ۲۰۱۴) تا نشان دهند که ذهن آگاهی حداقل بر هشت ناحیه مختلف مغز مرتبط با خودتنظیمی، حافظه، تمرکز، انگیزه، شفقت و انعطاف پذیری تأثیر می گذارد.

تکنیک مقابله با استرس : به طور خاص، تمرکز حواس می تواند هیپوکامپ شما را تقویت کند، ناحیه ای که گیرنده های کورتیزول زیادی دارد و ممکن است در اثر استرس مزمن آسیب ببیند.

هیپوکامپ شما می تواند به شما کمک کند تا از نظر ذهنی خاطرات استرس زا را پردازش کرده و از بین ببرید تا احتمال اینکه بعداً تحریک شوند کمتر شود.

تکنیک مقابله با استرس : این نشان می دهد که ذهن آگاهی می تواند مغز شما را در برابر استرس انعطاف پذیرتر کند.

این نتایج تحقیقات هیجان‌انگیز هستند، زیرا ثابت می‌کنند که لازم نیست در صومعه یا قله کوه زندگی کنید تا آمیگدال خود را آرام کنید و هیپوکامپ خود را با تمرکز حواس تقویت کنید.

تکنیک مقابله با استرس : تمرین تمرکز حواس در طول زمان باعث می شود آمیگدال شما نسبت به رویدادهای منفی یا عدم اطمینان در محیط شما واکنش کمتری نشان دهد.

به هیپوکامپ کمک می کند تا رویدادهای استرس زا را به طور موثرتری پردازش کند. افکار نهایی در این فصل، شما در مورد تمرکز حواس به عنوان تمرین و رویکردی برای زندگی که می تواند.

تکنیک مقابله با استرس : به شما در مقابله بهتر با استرس کمک کند، یاد گرفتید. ذهن آگاهی ریشه در فلسفه بودایی باستان دارد، اما برای استفاده غربی اقتباس شده است.

آگاه بودن به معنای داشتن نگرش باز، پذیرنده و دلسوزانه نسبت به تجربه خود در لحظه حال، هر چه که باشد.

تکنیک مقابله با استرس : این به معنای اجازه دادن است، نه از بین بردن تجربه درونی شما. این به معنای در لحظه بودن است، نه اینکه دائماً نگران باشید یا عجله کنید.

مداخلات مبتنی بر ذهن آگاهی به کاهش احساس استرس افراد، کاهش فشار خون و بهبود مقاومت آنها در برابر بیماری کمک کرده است.

تکنیک مقابله با استرس : متخصصان بهداشت روان از چنین مداخلاتی برای درمان افسردگی، اضطراب و سوء مصرف مواد استفاده می کنند.

همچنین نشان داده شده است که ذهن آگاهی آمیگدال (مرکز هشدار مغز) را کوچک می کند و از هیپوکامپ در برابر آسیب دیدن استرس محافظت می کند.

تکنیک مقابله با استرس : تمرین‌های تمرکز حواس در این فصل می‌تواند به شما کمک کند واکنش‌پذیری خود را نسبت به استرس کاهش دهید.

تا جایی که می توانید آنها را انجام دهید! فصل ۴ مواجهه با احساسات و پذیرش آن‌ها هنگامی که استرس می‌گیرید و آمیگدال شما را به حالت «جنگ، گریز، یا انجماد» می‌فرستد.

تکنیک مقابله با استرس : ممکن است احساس ترس، وحشت یا خشم کنید. این احساسات می تواند ناراحت کننده باشد و مقابله با آنها دشوار باشد.

آنها ممکن است باعث شوند که شما احساس بی قراری و بی اساس بودن کنید. ممکن است احساس بی حرکتی کنید و قادر به تمرکز یا تصمیم گیری نباشید.

تکنیک مقابله با استرس : یا ممکن است با عجله در اطراف چرخ های خود بدون پیشرفت واقعی بچرخید. ممکن است با عصبانیت بر شریک زندگی خود، فرزندان یا حیوانات خانگی خود، احساسات را به اشتباه هدایت کنید.

یا ممکن است عصبانی شوید و از خودتان انتقاد کنید که چرا همه چیز را تحت کنترل ندارید. اگرچه احساسات مرتبط با استرس می توانند ناراحت کننده باشند.

تکنیک مقابله با استرس : اما حاوی اطلاعات ارزشمندی در مورد اهداف شما و چیزهای مهمی هستند که باید به آنها توجه کنید.

در این فصل، شما یاد خواهید گرفت که آمیگدال خود را با پذیرش و تسکین احساسات مرتبط با استرس آرام کنید تا به شما کمک کنند تا به جای اینکه شما را از مسیر خارج کنند.

تکنیک مقابله با استرس : عوامل استرس زا را مدیریت کنید. چگونه دیدگاه‌های فرهنگی از احساسات می‌توانند سر راه شما قرار بگیرند در مدرسه هیچ دوره‌ای درباره مقابله با احساسات وجود ندارد (اگرچه باید وجود داشته باشد!).

بسیاری از ما بهترین کار را انجام می دهیم و آنچه را که از والدین، خواهر و برادرها و همسالان خود آموخته ایم الگوبرداری می کنیم.

تکنیک مقابله با استرس : شما ممکن است طوری تربیت شده باشید که «قوی بمانید» و هیچ گونه احساسات منفی (به جز خشم) را نشان ندهید.

ابراز نکنید یا حتی تجربه نکنید. بنابراین وقتی احساسات به وجود می‌آیند، آنها را به عقب برمی‌دارید و از آگاهی خارج می‌شوید.

تکنیک مقابله با استرس : بدون اینکه مغز ضد استرس آن‌ها را تصدیق کند یا از تأثیر آنها بر رفتار شما آگاه شود. با وجود نداشتن اطلاعات مقابله با استرس در محیط کار کلیدی در مورد وضعیت، ممکن است بلافاصله سعی کنید مسائل را اصلاح کنید. اگر احساس خود را نادیده بگیرید.

ممکن است استرس را به جای مقابله مقابله با استرس موقع امتحان با آن بپذیرید یا ممکن است انتخاب هایی داشته باشید که بعداً پشیمان شوید.

تکنیک مقابله با استرس : پایین انداختن احساسات باعث از بین رفتن آنها نمی شود. آنها در نهایت دوباره ظاهر می شوند، اغلب با شدت بیشتر، و مقابله با استرس صحبت در جمع مدیریت آنها را دشوارتر از آنچه در وهله اول بودند، می کند.

آمیگدال شما طوری طراحی شده است که زنگ خطر را به صدا راه حل های مقابله با استرس درآورد و موقعیتی را به شما یادآوری کند که می تواند پیامد منفی یا از نظر احساسی مهمی داشته باشد.

تکنیک مقابله با استرس : و این کار را تا زمانی که شما را وادار به راههای مبارزه با استرس در نوجوانان گوش دادن کند ادامه خواهد داد! من از بسیاری از مشتریان شنیده ام که می گویند می ترسند.

به خود اجازه دهند احساسات خود را احساس کنند، در صورتی که احساسات “متوقف نشوند” یا منجر به از دست دادن کنترل شوند. این ترس ها به طور کلی بی اساس هستند.

تکنیک مقابله با استرس : احساسات، رویدادهای ذهنی و جسمانی هستند، و اگر بتوانید بدون اینکه آنها را پایین بیاندازید یا اجازه دهید شما را از بین ببرند، آنها را تصدیق کنید، شروع به عبور خواهند کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *