مهارت مقابله با استرس از منظر قرانمهارت مقابله با استرس از منظر قران | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت مهارت مقابله با استرس از منظر قران را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با مهارت مقابله با استرس از منظر قران را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

مهارت مقابله با استرس از منظر قران | مشاوره :

مهارت مقابله با استرس از منظر قران


مهارت مقابله با استرس از منظر قران : بسیاری از رفتارهای اعتیادآور، مانند نوشیدن الکل، سیگار کشیدن، مصرف مواد مخدر، پرخوری، و زیاده روی در خرید یا رابطه جنسی، در ریشه خود تلاش هایی برای اجتناب از احساس احساسات ناراحت کننده مرتبط با استرس هستند.

به عنوان مثال، افراد مبتلا به پرخوری عصبی (که پرخوری و پاکسازی می‌شوند) نسبت به افرادی که اختلال خوردن و پذیرش احساسات خود را ندارند.

مهارت مقابله با استرس از منظر قران : کمتر از احساسات خود آگاه هستند. اجتناب از احساسات می تواند در بهبودی پس از سوء مصرف مواد اختلال ایجاد کند.

اگر بتوانید تحمل ترس، غم و خشم را یاد بگیرید، دیگر مجبور نخواهید بود وقتی آن احساسات ظاهر می شوند سعی کنید خود را بی حس کنید.

مهارت مقابله با استرس از منظر قران : این میزان انتخاب شما را در مورد نحوه واکنش شما افزایش می دهد و احتمال انتخاب سالم را بیشتر می کند.

در یک موقعیت استرس زا، پذیرش آگاهانه احساسات ناراحت کننده به شما کمک می کند آرام و حاضر باشید و تمایل شما به فرار یا منطقه را کاهش دهد.

مهارت مقابله با استرس از منظر قران : این به شما کمک می‌کند تا احساس واقعی‌تری داشته باشید و بتوانید تصویر کاملی از احساسات مثبت و منفی را ببینید.

این به شما امکان می دهد تمام انرژی خود را صرف اهداف مربوط به مقابله با موقعیت کنید. از سوی دیگر، اگر از پذیرش احساسات ناراحت کننده امتناع کنید.

مهارت مقابله با استرس از منظر قران : ممکن است منفعل و اجتنابی شوید، به این معنی که در صورت وجود احتمال احساس ناخوشایند، ممکن است تمایلی به پذیرش خطرات معقول، تحمل ناراحتی یا شرکت در فعالیت های خاصی نداشته باشید.

یا ممکن است تصمیمات کمتر موثری بگیرید زیرا احساسات خود را در نظر نمی گیرید. اجازه دادن به افکار و احساسات شما را راهنمایی می کند.

مهارت مقابله با استرس از منظر قران : می تواند به شما کمک کند تا به طور موثرتری با عوامل استرس زا مانند بیکاری، تنهایی یا ترک یک رابطه مشکل دار کنار بیایید.

جنبه عملکردی احساسات نظریه پردازان تکاملی بر این باورند که هر احساسی جنبه ای کاربردی برای اجداد ما داشته و به همین دلیل است که مغز ما برای تجربه آن ها سیم کشی شده است.

مهارت مقابله با استرس از منظر قران : ترس به شما هشدار می دهد که یک تهدید وجود دارد و به شما انرژی و انگیزه می دهد تا دور شوید.

خشم به شما کمک می کند از مرزهای فیزیکی راههای مقابله با استرس نوجوانان و روانی خود محافظت کنید و از خود دفاع کنید. شرم و پشیمانی به شما انگیزه می دهد.

مهارت مقابله با استرس از منظر قران : که انتخاب های متفاوتی خوراکی برای مقابله با استرس داشته باشید یا از تکرار الگوهای منفی خودداری کنید.

غم و اندوه به شما کمک می کند تا انرژی خود را حفظ کنید تا بتوانید برای مبارزه با استرس چه باید کرد غمگین شوید. زمانی که تحت استرس هستید.

مهارت مقابله با استرس از منظر قران : احتمالاً بیشتر، اگر نه همه، این راه حل مقابله با استرس احساسات را تجربه خواهید کرد، و می‌تواند مفید باشد.

که آنها را به‌عنوان تلاش‌های مغزتان (گاهی اوقات اشتباه) برای ایمن مقابله با استرس قبل از امتحان نگه‌داشتن شما، به جای تهدیدهایی که نیاز به انجام آن‌ها دارند، در نظر بگیرید.

مهارت مقابله با استرس از منظر قران : حذف شود. از نظر اجداد ما، کسانی که با جنگیدن یا فرار سریع‌تر به ببر پشت بوته واکنش نشان می‌دادند.

احتمال بیشتری داشت که تا ۹۰ مغز مقاوم در برابر استرس زندگی کنند و فرزندانشان زنده بمانند. بنابراین، آمیگدال فعال در دنیایی که منابع اصلی استرس حیوانات وحشی و قحطی بودند.

مهارت مقابله با استرس از منظر قران : به آنها مزیت تکاملی داد. با گذشت زمان، حالت «جنگ، پرواز یا یخ زدن» به عنوان پاسخی خودکار به شرایط استرس زا در مغز ما جا افتاد.

اگر آمیگدال ما برای محافظت از ما وجود دارد، چرا نمی توانیم فقط به پیام هشدار آن گوش دهیم و انگیزه آن را برای عمل دنبال کنیم؟

مهارت مقابله با استرس از منظر قران : اگرچه این استراتژی ممکن است در موقعیت‌های شدید مؤثر باشد – مانند زمانی که در یک کوچه تاریک در شب دنبال می‌شوید.

یا وقتی با یک مار زنگی مواجه می‌شوید – در موقعیت‌های دیگر، اطاعت کورکورانه از آمیگدال ممکن است شما را از اهداف بلندمدت خود منحرف کند.

مهارت مقابله با استرس از منظر قران : مشکل این است که آمیگدال شما دارای یک کلید “روشن” و “خاموش” است نه یک شماره گیری مدرج. به روشی “همه یا هیچ” واکنش نشان می دهد. اما استرس های دنیای مدرن پیچیده است.

فرار کردن، دعوا کردن یا یخ زدن وقتی با یک عامل استرس زا مانند تنهایی، بیکاری، صورتحساب های پرداخت نشده یا مذاکرات دشوار روبرو هستید.

مهارت مقابله با استرس از منظر قران : به شما کمک نمی کند. اما اگر بتوانید احساسات را بدون رفتار تکانشی یا کنار زدن آنها اجازه دهید.

آنها می توانند شما را نسبت به تهدید یا عامل مهمی که باید به آن توجه کنید، آگاه کنند. در مکانی ساکت بنشینید و بگذارید نفستان آرام شود.

مهارت مقابله با استرس از منظر قران : چند نفس بکشید و در حین دم و بازدم نفس خود را از طریق بدن دنبال کنید. اکنون در مورد یک موقعیت استرس زا که در حال حاضر با آن روبرو هستید فکر کنید.

تصویری را در ذهن خود پیدا کنید که نشان دهنده بدترین یا مهم ترین جنبه از موقعیت باشد – برای مثال، انبوهی از صورت حساب های پرداخت نشده یا چهره یک رئیس خشمگین را مجسم کنید.

مهارت مقابله با استرس از منظر قران : روی تصویر تمرکز کنید تا زمانی که واقعا واضح شود. حال توجه کنید که این تصویر چه احساسی را در بدنتان ایجاد می کند.

اکنون با بدن خود چک کنید و متوجه هر گونه ناراحتی، سفتی یا سوزن سوزن شدن شوید. ممکن است این احساسات را در سر، گردن، شانه ها، قفسه سینه، شبکه خورشیدی، شکم، پاها یا سایر قسمت های بدن خود مشاهده کنید.

مهارت مقابله با استرس از منظر قران : به هر گونه احساس اضطراب، وحشت، یا “تسریع” در مواجهه و پذیرش احساسات خود توجه کنید ۹۱ (مانند تپش قلب یا کم عمق شدن نفس شما).

اینها نشانه هایی هستند که نشان می دهد آمیگدال شما سیستم عصبی سمپاتیک شما را به حالت “جنگ، گریز یا انجماد” فرستاده است.

مهارت مقابله با استرس از منظر قران : اکنون سعی کنید این احساسات را نام ببرید – برای مثال، بی صدا (یا با صدای بلند) بگویید “سینه من تنگ است” یا “در شکمم پروانه ها را احساس می کنم.” اکنون سعی کنید یک کلمه احساسی را به این احساسات بدن بچسبانید.

آیا احساس ترس، خشم، غم، گناه، شرم یا ترکیبی از اینها دارید؟


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *