راههای مقابله با ترس و استرس کودکانراههای مقابله با ترس و استرس کودکان | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت راههای مقابله با ترس و استرس کودکان را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با راههای مقابله با ترس و استرس کودکان را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

راههای مقابله با ترس و استرس کودکان | مشاوره :

راههای مقابله با ترس و استرس کودکان


راههای مقابله با ترس و استرس کودکان : مزایای دیگری برای برخی از استراتژی های زمین وجود دارد. احساسات منفی عمدتاً نیمکره راست مغز شما را درگیر می کند.

حرکت دادن بدن یا انجام یک کار کلامی، منطقی یا سازمانی، عمداً نیمکره چپ مغز شما را درگیر می کند. وقتی از کل مغز خود استفاده می کنیم بهترین فکر را می کنیم.

راههای مقابله با ترس و استرس کودکان : اگر فقط از یک قسمت از مغز خود استفاده کنیم، ممکن است اطلاعات کلیدی در مورد موقعیت یا احساس خود را از دست داده باشیم.

تمرین‌ها: زمانی که احساس استرس می‌کنید، خود را زمین‌گیری کنید استراتژی‌های پایه‌ای زیر می‌توانند به شما کمک کنند زمانی که استرس بر شما غلبه می‌کند.

راههای مقابله با ترس و استرس کودکان : احساس آرامش کنید و فشاری را که «جنگ، پرواز، یا انجماد» بر ذهن و بدن شما وارد می‌کند، بشکنید.

آزمایش کنید و سپس استراتژی هایی را انتخاب کنید که برای شما مناسب تر است. با تمرین، این استراتژی ها موثرتر و آسان تر می شوند.

راههای مقابله با ترس و استرس کودکان : از احساس استرس و غرق بودن خود به عنوان سرنخ استفاده کنید تا به شما یادآوری کند که خودتان را مستقر کنید.

به زودی، احساس آرامش و حضور بیشتری خواهید داشت – قادر خواهید بود احساسات دشوار را مهار کنید. • تصور کنید یک طناب طلایی (یا جریان نور) از پایه ستون فقرات شما به سمت پایین رشد می کند.

راههای مقابله با ترس و استرس کودکان : از طریق تخته های کف، از طریق زمین زیر زمین، تا مرکز مذاب زمین. تصور کنید بند ناف شما با یک لنگر بزرگ به مرکز زمین بسته شده است.

ارتباط بین بدن خود و زمین را احساس کنید. همانطور که نفس خود را به داخل و خارج می کنید، تصور کنید که نفس خود را بالا و پایین می کند و شما را به زمین متصل می کند.

راههای مقابله با ترس و استرس کودکان : مغز ضد استرس • کفش های خود را در بیاورید و به آرامی در اتاق راه بروید و با هر قدم ارتباط بین پاهای خود و فرش را احساس کنید.

اتصال انگشتان پا، کف پا و پاشنه پای خود را با فرش احساس کنید. • خود را به عنوان یک درخت بزرگ تصور کنید.

راههای مقابله با ترس و استرس کودکان : دستان خود را به سمت آسمان دراز کنید و شاخه ها و برگ ها را تصور کنید.

پاهای خود را در زمین فرو کنید و تصور کنید که در حال رشد هستند. • از یک پا تا پای دیگر را تکان دهید. همانطور که تکان می‌خورید.

راههای مقابله با ترس و استرس کودکان : به انگشتان پا، پد پایتان، وسط پایتان، کناره‌های پایتان، بالای پایتان، پاشنه پا، مچ پا، ساق پا، ساق پایتان و بالای ساق پایتان توجه کنید.

سه چیز را در اتاق از نظر کیفیت حسی (رنگ، شکل، بافت، اندازه، بو و غیره) توصیف کنید. • بدن خود را تکان دهید. با تکان دادن انگشتان پا، سپس مچ پا، ساق پا و قسمت بالای پا شروع کنید.

راههای مقابله با ترس و استرس کودکان : سپس همین کار را با بازوها، دست ها و انگشتان خود انجام دهید. • برای شمارش ۴ نفس بکشید، نفس خود را تا چهار شمارش کنید.

نفس خود را با شمارش ۴ بیرون دهید و سپس برای شمارش ۴ مکث کنید. سعی کنید هر بار نفس خود را کند کنید.

راههای مقابله با ترس و استرس کودکان : سعی کنید با هر بار دم شکم خود را به سمت بیرون حرکت دهید و با هر بازدم آن را خالی کنید.

تصور کنید در مکانی آرام و نزدیک به طبیعت هستید. خود را در ساحل، مشرف به خلیج، در جنگل، در مسیر پیاده‌روی یا در پارک یا باغ تجسم کنید.

راههای مقابله با ترس و استرس کودکان : یک فنجان چای را به آرامی بنوشید. ابتدا گرمای فنجان را احساس کنید. سپس عطر را استشمام کنید.

به رنگ و بافت چای توجه کنید. یک جرعه کوچک بنوشید و آن را در دهان بچرخانید. حالا قورت بده به طعم و حس چای در حین جاری شدن آن در گلو توجه کنید.

راههای مقابله با ترس و استرس کودکان : مواجهه با احساسات خود و پذیرش آن ۸۵ • مقداری اسطوخودوس را بو کنید یا نعناع فلفلی را بمکید.

الگوی (ماندالا، گل، هنر انتزاعی و غیره) را بکشید، رنگ کنید یا رنگ کنید. (می توانید در بسیاری از کتابفروشی ها و آنلاین کتاب های رنگ آمیزی برای بزرگسالان بخرید.) • حیوانی را نوازش کنید یا در آغوش بگیرید.

راههای مقابله با ترس و استرس کودکان : یا سگ یا گربه خود را روی بغل خود بگیرید. به صورت حیوان نگاه کنید، به تنفس او توجه کنید و گرمای او را احساس کنید.

یک کار سازمانی کوچک انجام دهید. • حمام یا دوش آب گرم بگیرید یا با پتو و جوراب گرم در آغوش بگیرید. • به موسیقی آرام بخش گوش دهید یا شعر بخوانید.

راههای مقابله با ترس و استرس کودکان : یک کیسه یخ زیر گردن خود قرار دهید، یا یک پارچه سرد روی پیشانی خود قرار دهید. • یک پازل انجام دهید.

در محله خود یا جایی که بتوانید نزدیک به طبیعت باشید، قدم بزنید. • با پای برهنه در ساحل یا روی چمن راه بروید. هنگامی که احساس کردید مستحکم و محکم هستید.

راههای مقابله با ترس و استرس کودکان : می توانید به موقعیت استرس زا و احساسات خود در مورد آن نگاه کنید، بدون اینکه احساس کنید تا این حد تحت فشار و هرج و مرج باشید.

ممکن است متوجه شوید که چیزهای خنثی یا آرامش بخشی در دنیا وجود دارد که می توانید برای مقابله با احساسات مرتبط با استرس خود روی آنها تمرکز کنید.

راههای مقابله با ترس و استرس کودکان : تصویرسازی ذهنی یا استفاده از حواس برای آرام شدن می تواند حس صلابت و آرامش را در مغز و بدن شما ایجاد کند.

تمرینات زمینی به آمیگدال شما نشان می دهد که در مقابله با استرس و تپش قلب لحظه حال ایمن هستید و به آن اجازه می دهد تا پاسخ “جنگ، پرواز یا یخ زدن” شما را ترمز کند.

راههای مقابله با ترس و استرس کودکان : سیستم عصبی راه حل برای مقابله با استرس سمپاتیک شما شروع به غیرفعال شدن می کند یا انجماد شما شروع به ذوب شدن می کند.

نفس شما طولانی می شود و ضربان قلب شما کاهش می یابد مقابله با استرس محیط کار زیرا سیستم عصبی پاراسمپاتیک شما را به حالت آرامش باز می گرداند.

راههای مقابله با ترس و استرس کودکان : اجازه دادن و پذیرش راههای مقابله با استرس قبل از بارداری احساسات استرس زا توسط مغز، راهبردهای پایه گذاری به شما کمک می کند.

تا زمانی که تحت فشار شدید قرار می گیرید، احساس امنیت و عادی بودن را به دست آورید. آنها نه بر خود احساس بلکه بر حواس، تخیل یا ذهن منطقی شما تمرکز می کنند.

راههای مقابله با ترس و استرس کودکان : هم زمینه سازی و هم مقابله با استرس قبل از مسابقه ذهن آگاهی همان چیزی است که محقق جیمز گراس آن را «استراتژی های تخصیص توجه» می نامد (گراس و تامپسون ۲۰۰۷).

وقتی احساس شدیدی دارید، این استراتژی‌ها می‌توانند با تغییر عمدی احساسات شما را از گرفتار شدن در آن باز دارند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *