راههای مقابله با استرس شدیدراههای مقابله با استرس شدید | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت راههای مقابله با استرس شدید را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با راههای مقابله با استرس شدید را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

راههای مقابله با استرس شدید | مشاوره :

راههای مقابله با استرس شدید


راههای مقابله با استرس شدید : هرگز شکست نمی خورد: وقتی آخر هفته فرا می رسد، یا زمانی که زمان رفتن به تعطیلات است، یا در شروع یک تعطیلات طولانی – این همان لحظه ای است که ما بیمار می شویم!

من می توانم به شما اطمینان دهم که این پدیده عجیب یک موضوع بدشانسی نیست. یک توضیح کاملاً علمی برای آن وجود دارد.

راههای مقابله با استرس شدید : توضیحی که در اثرات استرس مزمن بر سیستم ایمنی یافت می شود. همانطور که دیدیم وقتی فردی در معرض استرس مزمن قرار می گیرد.

تولید هورمون استرس کورتیزول مزمن افزایش می یابد. کورتیزول تأثیر مستقیمی بر توانایی سیستم ایمنی برای محافظت در برابر ویروس ها و سایر عوامل خارجی دارد.

راههای مقابله با استرس شدید : هنگامی که کورتیزول در دوره های طولانی تولید می شود، اثر آن کاهش توانایی سیستم ایمنی بدن ما برای دفاع در برابر حملات خارجی است.

ممکن است بگویید این توضیح خوبی است. اما به سختی توضیح می دهد که چرا ما همیشه در تعطیلات آخر هفته یا درست قبل از رفتن به تعطیلات رویایی خود در ساحل آفتاب گرفته در مکزیک مریض می شویم.

راههای مقابله با استرس شدید : بار دیگر، ما اغلب در تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات مریض هستیم زیرا بدن ما بهترین دوست ما است و هر کاری انجام می دهد.

تا ما را در مواجهه با استرس مزمن حفظ کند. تحقیقات علمی در مورد اثرات هورمون های استرس بر سیستم ایمنی یکی از پیچیده ترین زمینه ها برای توصیف است.

راههای مقابله با استرس شدید : با ده ها هورمون در زنجیره رویدادهایی که در طول استرس مزمن رخ می دهد.

با این حال، مربی و دوست من دکتر بروس مک اوون از دانشگاه راکفلر در نیویورک زمانی بهترین تصویر را برای توضیح اثرات استرس مزمن بر سیستم ایمنی به زبان ساده به من ارائه داد.

راههای مقابله با استرس شدید : من تصویر دکتر مک یوون را با شما به اشتراک خواهم گذاشت. استرس را مانند هالتر ۱۰ پوندی در نظر بگیرید که روی شانه های خود حمل می کنید.

اغلب گفته می شود که استرس ناشی از عدم تعادل است. این کاملا درست نیست در واقع، استرس ناشی از سیستمی است که بیش از حد متعادل است.

راههای مقابله با استرس شدید : هر کاری برای حفظ این تعادل و در نتیجه تضمین بقای شما انجام می دهد. اگر یک هالتر ۱۰ پوندی را روی شانه های شما بگذارم.

فکر می کنید چه اتفاقی می افتد؟ آیا فکر می کنید ناگهان به چپ یا راست خم شوید؟ نه. شما صاف ایستاده می‌مانید و هالتر به درستی در وسط کمر قرار می‌گیرد.

راههای مقابله با استرس شدید : تا وزن آن به طور مساوی روی هر دو شانه تقسیم شود. شما با استرس حاد خود کنار می آیید.

سپس، هفته بعد، ۱۰ پوند دیگر به هالتری که از قبل روی شانه های خود دارید اضافه می کنم. استرس شما شروع به احساس می کند که هرگز پایان نخواهد یافت.

راههای مقابله با استرس شدید : شما اکنون ۲۰ پوند روی شانه هایتان توزیع شده است. با این وزن اضافه، فکر می کنید چه کاری انجام خواهید داد؟

آیا ناگهان شروع به خم شدن به چپ یا راست خواهید کرد؟ نه. شما همچنان قائم خواهید بود، اما زانوهایتان در زیر این وزن اضافی کمی خم می شوند.

راههای مقابله با استرس شدید : یک هفته بعد، ۱۰ پوند دیگر به هالتر اضافه می کنم. باز هم، شما همچنان صاف ایستاده اید، اما زانوهایتان کمی بیشتر خم می شوند.

این نشان دهنده تلاش سیستم ایمنی بدن شما در پاسخ به استرسی است که مزمن می شود. این سیستم به شما امکان می دهد صاف و متعادل بمانید.

راههای مقابله با استرس شدید : اما هزینه ای که می پردازید خم شدن جزئی زانوها است. حالا بیایید به هفته پنجاه و یکم، هفته دوم و آخر سال، چند روز قبل از هفته تعطیلاتی که خود را در یک ویلای پنج ستاره در مکزیک پیشنهاد داده اید، برویم.

اکنون وزن روی شانه های شما بسیار زیاد است (۵۱۰ پوند: شما بسیار قوی هستید!). اما تو هنوز ایستاده ای، گرچه خیلی پایین خم شده ای، نزدیک به زمین. سیستم ایمنی بدن شما همچنان پابرجاست.

راههای مقابله با استرس شدید : شما هنوز به دلیل استرس مزمن بیمار نشده اید. سپس آخرین روز کاری شما قبل از تعطیلات، درست قبل از عزیمت شما برای یک هفته بدون استرس فرا می رسد.

من درست پشت سرت می آیم (تو هنوز خم شده ای، نزدیک به زمین، با ۵۱۰ پوند استرس روی شانه هایت)، و این بار بزرگ را به یکباره از روی شانه هایت برمی دارم (زمان تعطیلات شروع می شود) . به نظر شما چه اتفاقی خواهد افتاد؟

راههای مقابله با استرس شدید : درست است. تعادل خود را از دست می دهید و به پشت می افتید، زیرا آنقدر به زمین خم شده اید که برداشتن وزنه تعادل شما را از بین می برد.

این دقیقاً همان چیزی است که برای سیستم ایمنی رخ می دهد. در بیشتر دوره‌های استرس مزمن، سیستم ایمنی برای مقابله با استرس چه کنیم هر کاری که در توان دارد انجام می‌دهد.

راههای مقابله با استرس شدید : تا شما را قادر سازد راه های مقابله با استرس در محیط کار تا با وزن استرس روی شانه‌هایتان کار کنید. با این حال، وقتی استرس را پایان دهید و وزن را از روی دوش خود بردارید.

برای جلوگیری از از دست دادن تعادل و شروع بیماری، بیش از راههای مقابله با استرس و دلشوره حد پیش رفته اید. یک بار شنیدم که دختر جوانی در آسانسور به دوستش می گوید: «من آنقدر سالم هستم که حتی وقتی استرس دارم مریض نمی شوم!» اگر آداب و رسومی که پدرم به من یاد داد.

راههای مقابله با استرس شدید : که با غریبه ها استفاده کنم خوراکی برای مقابله با استرس مانعم نمی شد، به سرعت جواب می دادم: «دست نگه دار! داره میاد به کار خود ادامه دهید.

خوب خواهید شد. اما به تعطیلات بروید و بعد ببینید چه اتفاقی می‌افتد!» در راههای مقابله با استرس در محل کار مورد این وضعیت کار زیادی نمی‌توانیم انجام دهیم، به جز اینکه یاد بگیریم.

راههای مقابله با استرس شدید : چگونه از شروع استرس مزمن جلوگیری کنیم، همانطور که در قسمت آخر این کتاب خواهیم دید. همانطور که من اغلب از گفتن در سخنرانی ها لذت می برم.

در مواجهه با این وضعیت، شما دو انتخاب دارید: یا هرگز به مرخصی دیگری نروید و از مریض شدن اجتناب کنید، یا دو هفته متوالی تعطیلات را بگذرانید.

راههای مقابله با استرس شدید : شما از هفته اول برای مریض شدن استفاده می کنید و از هفته دوم برای رفتن به مکزیک!


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *