راههای مقابله با استرس مالیراههای مقابله با استرس مالی | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت راههای مقابله با استرس مالی را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با راههای مقابله با استرس مالی را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

راههای مقابله با استرس مالی | مشاوره :

راههای مقابله با استرس مالی


راههای مقابله با استرس مالی : چرا تد از احتمال از دست دادن شغلش اینقدر ترس و عصبانیت داشت؟ و چرا او پس از یک دوره طولانی عدم اطمینان احساس افسردگی کرد؟

احساسات ترس و خشم توسط پاسخ استرس فیزیولوژیکی بدن شما، همراه با درک شما از موقعیت به عنوان یک تهدید ایجاد می شود.

راههای مقابله با استرس مالی : همانطور که گفته شد، هنگامی که آمیگدال شما تهدیدی را درک می کند، یک برنامه خودکار را اجرا می کند تا بدن شما را برای مبارزه یا فرار آماده کند.

این به این دلیل است که اجداد شما با شیرها و ببرها روبرو بودند و باید می توانستند خیلی سریع واکنش فیزیکی نشان دهند.

راههای مقابله با استرس مالی : بنابراین امروزه، وقتی آمیگدال شما تهدیدی را درک می‌کند، حالت «جنگ یا گریز» را آغاز می‌کند.

ارسال گلوکز به مغز برای فکر کردن سریع، باعث می‌شود قلب شما ۱۴ مغز ضد استرس را سریع‌تر پمپاژ کند، و جریان خون را به عضلات بزرگ بازوها افزایش می‌دهد.

راههای مقابله با استرس مالی : و پاها را برای آماده کردن بدن برای مبارزه یا فرار. ترس و خشم تجربه ذهنی شما از پاسخ “جنگ یا گریز” مغز شماست.

ترس واکنش حادتری است که اغلب متوجه یک موضوع یا موقعیت خاص است (مانند احتمال از دست دادن شغل). اضطراب شبیه به ترس است.

راههای مقابله با استرس مالی : اما پراکنده تر و طولانی تر است (مانند اضطراب در مورد آنچه بعد از از دست دادن شغل شما اتفاق می افتد).

(در این کتاب، من از اصطلاحات «اضطراب» و «ترس» تا حدودی به جای یکدیگر استفاده می‌کنم.) اگر یک عامل استرس‌زا برای مدت طولانی ادامه داشته باشد.

راههای مقابله با استرس مالی : یا با یک سری عوامل استرس‌زا، یکی پس از دیگری مواجه شوید، ممکن است احساس افسردگی کنید.

به عنوان یک واکنش ذهن و بدن به موقعیتی که از نظر شما غیرقابل کنترل و طاقت فرسا است، افسردگی مانند یک واکنش «انجمادی» به استرس است.

راههای مقابله با استرس مالی : بعداً در این مورد با جزئیات بیشتر بحث خواهیم کرد. در بخش بعدی، در مورد ساختارها و فرآیندهای مغزتان که پاسخ شما به استرس را تعیین می‌کند، آشنا خواهید شد.

پاسخ مغز شما به استرس بخش‌هایی از مغز که پاسخ عاطفی و رفتاری شما را به موقعیت‌های استرس‌زا شکل می‌دهند شامل آمیگدال، هیپوتالاموس، هیپوکامپ و قشر جلوی مغز است.

راههای مقابله با استرس مالی : من هر یک از این ساختارهای مغز و عملکرد آنها را در زیر توضیح خواهم داد. اگرچه ما اغلب از آمیگدال و هیپوکامپ به عنوان ساختارهای منفرد صحبت می کنیم.

در واقع دو بخش در هر کدام وجود دارد، یک نیمه در هر نیمکره مغز شما. • آمیگدال: مرکز هشدار مغز شما. تهدیدها و سایر اطلاعات مهم احساسی را حس می کند و پاسخ استرس را آغاز می کند.

راههای مقابله با استرس مالی : هیپوتالاموس: مدیر عملیات مغز شما. ترشح هورمون های استرس را هماهنگ می کند تا بدن شما را برای جنگیدن یا فرار آماده کند.

هیپوکامپ: زندگی نامه نویس مغز شما. خاطرات آگاهانه در مورد وضعیت فعلی و همچنین پاسخ استرس مغز شما ۱۵ استرس قبلی که تجربه کرده اید.

راههای مقابله با استرس مالی : نحوه واکنش شما و نتایج حاصل را ذخیره و بازیابی می کند. این به شما امکان می دهد از تجربیات گذشته درس بگیرید و آنچه را که احتمال وقوع دارد پیش بینی کنید.

قشر جلوی مغز: مدیر عامل مغز شما. این اطلاعات از آمیگدال و هیپوکامپ شما را برای ایجاد یک پاسخ برنامه ریزی شده و با انگیزه به استرس جمع می کند.

راههای مقابله با استرس مالی : با آشکار شدن عامل استرس زا، با آمیگدال به عقب و جلو ارتباط برقرار می کند تا پاسخ شما را اصلاح کند. آمیگدال شما آمیگدال شما یک ساختار کوچک بادام شکل (حدود ۰.۵ اینچ) است.

که به عنوان سیستم هشدار مغز شما عمل می کند. اطلاعات حسی را دریافت می کند و تصمیم می گیرد که آیا یک رویداد از نظر احساسی مهم است یا خیر.

راههای مقابله با استرس مالی : اگر آمیگدال شما تهدیدی را احساس کند، “زنگ هشدار ذهنی” را به صدا در می آورد تا به هیپوتالاموس شما بگوید که بدن شما را برای واکنش آماده کند.

آمیگدال شما این کار را خیلی سریع انجام راههای مقابله با استرس در محل کار می دهد. ممکن است قبل از اینکه بتوانید آن را نام ببرید، نسبت به یک شی یا موقعیت واکنش احساسی نشان دهید.

راههای مقابله با استرس مالی : به عنوان مثال، ممکن است با دیدن یک شی مار مانند در مسیر پیاده‌گردی، بپرید – قبل از اینکه مغزتان به کلمه «مار» فکر کند.

از نظر استرس، آمیگدال شما می‌تواند مغز شما را از کاری که انجام می‌دهید ربوده و هنگامی که با یک عامل استرس‌زا مواجه می‌شوید، به حالت اضطراری برود.

راههای مقابله با استرس مالی : اگر آمیگدال شما موقعیت استرس زا را به عنوان یک تهدید بالقوه برای امنیت، وضعیت یا رفاه شما ببیند، مغز و بدن شما را در حالت آماده باش قرار می دهد.

هیپوتالاموس شما هیپوتالاموس شما مدیر عملیات مغز شما است و مسئول شروع و هماهنگی پاسخ هورمونی شما به استرس است.

راههای مقابله با استرس مالی : هنگامی که آمیگدال شما هشدار می دهد، هیپوتالاموس شما هورمون آزاد کننده کورتیکوتروپین (CRH) را آزاد می کند.

CRH به نوبه خود به غده هیپوفیز شما سیگنال می دهد که هورمون آدرنوکورتیکوتروپیک (ACTH) 16 مغز ضد استرس را در جریان خون شما ترشح کند.

راههای مقابله با استرس مالی : جایی که باعث می شود غدد فوق کلیوی شما کورتیزول ترشح کنند. کورتیزول در بدن شما گردش می کند و عضلات و اندام های شما را برای واکنش اضطراری آماده می کند.

یک حلقه بازخورد منفی برای بازگرداندن بدن چگونه با استرس خود مقابله کنیم به تعادل وجود دارد: زمانی که سطح کورتیزول در گردش شما بیش از حد بالا می‌رود.

راههای مقابله با استرس مالی : به هیپوتالاموس مقابله با استرس وظیفه کدام غده است شما سیگنال می‌دهند که ترشح CRH را متوقف کند، که منجر به تولید کمتر کورتیزول می‌شود و سیستم به حالت بدون استرس باز می‌گردد.

هیپوکامپ شما هیپوکامپ شما یک ساختار کوچک مقابله با استرس قبل از عمل به شکل اسب دریایی است که خاطرات آگاهانه شما را به روشی سازمان یافته ذخیره می کند.

راههای مقابله با استرس مالی : خاطراتی از گذشته را که راههای مقابله با استرس بچه ها ممکن است به عامل استرس زا شما مرتبط باشد بازیابی می کند.

قشر جلوی مغز شما به این خاطرات دسترسی پیدا می کند تا بتوانید از تجربیات گذشته برای اطلاع رسانی پاسخ خود به استرس استفاده کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *