راهای مقابله با استرسراهای مقابله با استرس | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت راهای مقابله با استرس را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با راهای مقابله با استرس را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

راهای مقابله با استرس | مشاوره :

راهای مقابله با استرس


راهای مقابله با استرس : اگر بعد از واکسن سالانه بعدی دچار آنفولانزا شدید، از خود بپرسید که آیا قبل از واکسینه شدن در دوره استرس مزمن بوده اید یا خیر!

چندین سال پیش، من در یک دوره کاری بسیار پر استرس و پر استرس بودم و این شانس را داشتم که در محل کارم واکسن آنفولانزا بزنم.

راهای مقابله با استرس : من در آن زمان آن را رد کردم، زیرا به خوبی می دانستم که استرس مزمن من به طور قابل توجهی خطر ابتلا به آنفولانزا را در من افزایش می دهد.

این باعث می شد کاری را که باعث ایجاد استرس زیادی در من می شد به پایان نرسانم. من موفق شدم آن را کامل کنم.

راهای مقابله با استرس : چند روز صبر کردم تا ببینم آیا بیمار خواهم شد یا نه (با بار آلوستاتیکی که باید تشکر کنم!) و سپس واکسن آنفولانزای خود را دریافت کردم.

زمستان را بدون آنفولانزا گذراندم. فصل ۵ اندازه گیری وزن استرس مزمن: باتری بار آلوستاتیک در فصل آخر، دیدیم.

راهای مقابله با استرس : که قرار گرفتن در معرض استرس مزمن می تواند باعث اختلال در سیستم های مختلف بدن شما شود.

در سال ۱۹۹۷، دو محقق مشهور، دکتر ترزا سیمن از دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس و دکتر بروس مک اوون از دانشگاه راکفلر در نیویورک، برای ایجاد روشی برای اندازه گیری بار آلوستاتیک با یکدیگر همکاری کردند.

راهای مقابله با استرس : با استفاده از پارامترهای بیولوژیکی مختلف، محققان به دنبال تعیین سطح بی نظمی مرتبط با استرس مزمن در انسان بودند.

برای این منظور، آنها از داده‌های مطالعه پیری موفقیت‌آمیز مک آرتور استفاده کردند. این یکی از گسترده ترین مطالعات در مورد این موضوع با ۱۳۱۳ سالمند به عنوان شرکت کننده بود.

راهای مقابله با استرس : متغیرهای بیولوژیکی مختلفی را که قبلاً بررسی کردیم اندازه گیری کرد. هدف دکتر سیمن و دکتر مک یوون یافتن ابزاری برای اندازه‌گیری چگونگی شروع اختلال در بدن، حتی قبل از ظهور یک بیماری بود.

همانطور که قبلا دیدیم، یک محدوده نرمال برای هر متغیر بیولوژیکی وجود دارد. سطح گلوکز را مثال بزنید. بیایید خودسرانه محدوده طبیعی گلوکز را ۴ و ۶ میلی مول در لیتر تعریف کنیم.

راهای مقابله با استرس : تنها زمانی که غلظت‌هایی بیش از محدوده طبیعی تولید می‌کنید، پزشک دارویی برای بازگرداندن تولید گلوکز به حالت عادی تجویز می‌کند.

به عنوان مثال، اگر معاینه سالانه بعدی شما نشان دهد که در سطح ۹ میلی مول در لیتر آن را تولید می کنید، پزشک ممکن است به دیابت مشکوک شود.

راهای مقابله با استرس : دارو یا رژیم غذایی خاصی را تجویز کند. اگر میزان گلوکز شما در محدوده طبیعی ۴ تا ۶ باشد، پزشک نتیجه می گیرد که همه چیز خوب است.

تحقیقات روی بار آلوستاتیک نشان داده است که سیستم‌های مختلف بیولوژیکی بدن به تدریج شروع به ناپایداری می‌کنند.

راهای مقابله با استرس : هنگامی که اثر دومینوی عدم تنظیم این سیستم ها شروع به افزایش سرعت می کند، متوقف کردن این روند بسیار سخت می شود.

به جای اینکه منتظر بمانید تا یک متغیر بیولوژیکی از محدوده طبیعی خود قبل از اقدام خارج شود، محققان خاطرنشان کرده اند.

راهای مقابله با استرس : که بهتر است به مجموعه ای از متغیرهای بیولوژیکی مرتبط با استرس مزمن (کلسترول، گلوکز، انسولین، نسبت دور کمر به باسن، سیتوکین ها، کورتیزول و غیره) زمانی که بدون غیر طبیعی بودن بالا باشند.

از آنجایی که متغیرهای بیولوژیکی بیشتر و بیشتر مرتبط با استرس مزمن در بالاترین حد نرمال قرار دارند، فرد مورد نظر به طور فزاینده ای حالتی از استرس مزمن را نشان می دهد.

راهای مقابله با استرس : که شروع به ایجاد اختلال در سیستم های مختلف بیولوژیکی کرده است. یک مثال کوچک می تواند درک بهتری از بار آلوستاتیک به شما بدهد.

بیایید چهار متغیر بیولوژیکی مرتبط با استرس مزمن را اندازه گیری کنیم، مثلاً گلوکز، کلسترول، کورتیزول و نسبت دور کمر به باسن.

راهای مقابله با استرس : به خاطر این مثال، بیایید خودسرانه محدوده نرمال را بین ۱ و ۱۰ قرار دهیم. ما دو نفر داریم که آزمون ها مقادیر جدول را برای این متغیرها به دست می آورند.

داده های بیولوژیکی فرد اول فرد دوم گلوکز ۴ ۹ کلسترول ۶ ۹ کورتیزول ۸ ۸ نسبت دور کمر به باسن ۳ ۸ محدوده طبیعی برای هر اندازه گیری: ۱ تا ۱۰ چارک بالایی: ۷.۷۵ یا بالاتر در اینجا می بینیم.

راهای مقابله با استرس : که مقادیر برای فرد اول در راه حل مقابله با استرس سطوح متوسط است ، نزدیک به ۵. اما نفر دوم مقادیر بسیار نزدیک به حد بالای محدوده طبیعی، نزدیک به ۱۰ را نشان می دهد.

از آنجایی که هیچ یک از این مقادیر خارج از محدوده مقابله با استرس قبل از عمل طبیعی (یعنی بیشتر از ۱۰) نیستند، پزشک دلیلی برای تشخیص نمی بیند. یک بیماری و بر اساس آن عمل کنید.

راهای مقابله با استرس : با این حال، محققان متخصص در علم برای مقابله با استرس چه بخوریم استرس می‌دانند که از آنجایی که این مقادیر بسیار نزدیک به مرزهای طبیعی طبیعی هستند.

نشان می‌دهند که بدن به تدریج شروع به اختلال در تنظیم سیستم‌های مختلف خود در پاسخ به استرس مزمن کرده است.

راهای مقابله با استرس : بنابراین، محققان در تلاش خود راه مقابله با استرس کاری برای توسعه یک اندازه گیری بیولوژیکی استرس مزمن، باتری بار آلوستاتیک را ابداع کردند.

برای این منظور، آنها متغیرهای بیولوژیکی مختلفی را که در طول دوره‌های استرس مزمن به هم می‌ریزند، اندازه‌گیری کردند.

مانند: غلظت کورتیزول (هورمون استرس و جنگنده خط مقدم). غلظت مبارزه با استرس مزمن آدرنالین (هورمون استرس و جنگنده خط مقدم)؛ غلظت نوراپی نفرین (هورمون استرس و جنگنده خط مقدم)؛ غلظت کلسترول تام (جنگنده محافظ عقب)؛ غلظت لیپوپروتئین راهای مقابله با استرس : با چگالی بالا (کلسترول خوب، یک جنگنده محافظ عقب)؛ غلظت هموگلوبین گلیکوزیله (اندازه گیری غیر مستقیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *