روشهای مقابله با استرس و اضطرابروشهای مقابله با استرس و اضطراب | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت روشهای مقابله با استرس و اضطراب را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با روشهای مقابله با استرس و اضطراب را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

روشهای مقابله با استرس و اضطراب | مشاوره :

روشهای مقابله با استرس و اضطراب


روشهای مقابله با استرس و اضطراب : در این فصل، یاد گرفتید که چگونه قشر جلوی مغز و آمیگدال شما با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند تا واکنش استرس شما را تشدید یا آرام کنند.

همچنین یاد گرفتید که چگونه تجارب دلبستگی ایمن در دوران کودکی یا بزرگسالی می‌تواند پاسخ مغزی انعطاف‌پذیرتر و یکپارچه‌تری به استرس ایجاد کند.

روشهای مقابله با استرس و اضطراب : مانند خاک رس ذهنی به جای ماسه یا سیمان ذهنی. انعطاف پذیری شناختی یک ظرفیت ذهنی است.

که به شما کمک می کند اطلاعات متناقض را پردازش کنید یا به یک موقعیت از منظرهای مختلف نگاه کنید. این به شما کمک می کند.

روشهای مقابله با استرس و اضطراب : زمانی که روش قبلی کار نمی کند، یک روش جدید را انتخاب کنید. شما یاد گرفتید که چگونه نگرانی و نشخوار فکری می تواند.

پاسخ استرس شما را افزایش دهد و چگونه از فاجعه سازی خودداری کنید و در پیش بینی های خود واقع بینانه تر باشید.

روشهای مقابله با استرس و اضطراب : شما همچنین در مورد تله های فکری مختلف و نحوه غلبه بر آنها یاد گرفتید.

فصل ۸ وارد کردن موارد مثبت همانطور که در فصل های قبلی آموختید، استرس بر طرز فکر شما در مورد مشکلاتتان تأثیر می گذارد.

روشهای مقابله با استرس و اضطراب : احساس استرس مغز شما را سوگیری می کند تا به جای اینکه چه چیزی می توانید از موقعیت به دست آورید یا از آن بیاموزید.

به دوری از تهدید و ضرر فکر کند. همچنین می‌تواند دید تونلی را در زمانی که مغز شما در معرض خطر قرار می‌گیرد به شما بدهد.

روشهای مقابله با استرس و اضطراب : در این فصل، یاد برای مقابله با استرس چه کنیم خواهید گرفت که چگونه استرس می تواند باعث ایجاد ذهنیت کمبود شود و چگونه بر آن غلبه کنید.

همچنین یاد خواهید گرفت که وقتی تحت استرس هستید، مثبت اندیشی ایجاد کنید، با استفاده از قشر جلوی مغز خود به آمیگدال خود بگویید.

روشهای مقابله با استرس و اضطراب : که وضعیت امن است و مقابله با استرس قبل از عمل خاموش کردن حالت «جنگ، پرواز، یا انجماد» اشکالی ندارد.

غلبه بر هوشیاری بیش از حد هنگامی که احساس اضطراب یا استرس می کنید، توجه شما محدود می شود تا روی موقعیت تهدید کننده یا نتیجه وحشتناک تمرکز کنید.

روشهای مقابله با استرس و اضطراب : تا بتوانید نحوه پیشگیری از خوراکی های مقابله با استرس آن یا به حداقل رساندن درد و رنج خود را بیابید.

از نظر تکاملی، اجداد ما اگر مراقب نشانه‌های شیر بودند، بیشتر زنده می‌ماندند و توسط شیرها خورده نمی‌شدند.

روشهای مقابله با استرس و اضطراب : در طول صدها هزار سال، این مقابله با استرس وظیفه کدام غده است تمرکز محدود بر منبع تهدید به عنوان واکنشی به استرس وارد مغز ما شد.

مشکل اینجاست که استرس‌هایی که امروز با آن‌ها مواجه خواهید شد، بسیار پیچیده‌تر و پیچیده‌تر از آن‌هایی هستند که اجدادتان با آن‌ها مواجه بودند.

روشهای مقابله با استرس و اضطراب : به احتمال زیاد با قبض‌های پرداخت نشده، تنهایی، طرد شدن، بیکاری و سایر موقعیت‌هایی که فوراً حل نمی‌شوند سروکار دارید.

مغز مقاوم در برابر استرس همانطور که در فصل ۱ آموختید، نگرانی و هوشیاری مداوم می تواند یک عامل استرس زا حاد را به یک استرس زای مزمن تبدیل کند.

روشهای مقابله با استرس و اضطراب : مغز و بدن شما فرصتی برای استراحت یا بهبودی ندارند، بنابراین احتمالاً فرسوده خواهید شد.

تجارب سو نشان می دهد که چگونه هوشیاری بیش از حد می تواند مانع از مقابله با یک موقعیت استرس زا شود.

روشهای مقابله با استرس و اضطراب : سو راه های مقابله با استرس پرواز دوران پر استرسی را در رابطه اش سپری می کرد. او و دوست پسرش خیلی دعوا می کردند.

او با این فکر که دوست پسرش به او خیانت می کند وسواس پیدا کرد. او شروع به ارسال ده بار در روز به او کرد تا ببیند کجاست، وسایلش را زیر و رو می‌کرد و ایمیل‌هایش را می‌خواند.

روشهای مقابله با استرس و اضطراب : او مدام دعوا می کرد و او را متهم می کرد که او را دوست ندارد. او نمی‌توانست روی کارش تمرکز کند و شروع به اشتباه کرد و با رئیسش دچار مشکل شد.

او دیگر دوستانش را نمی بیند و با اعضای خانواده اش تماس نمی گیرد و آنها از او عصبانی می شوند. در نهایت، دوست پسر او خسته شد و گفت که می خواهد از رابطه جدا شود.

روشهای مقابله با استرس و اضطراب : تمرکز مداوم سو بر تهدید به خیانت دوست پسرش (که اتفاقاً درست نبود) اثر مورد نظر را نداشت: مانع از پایان رابطه نشد.

در واقع ممکن است نابودی رابطه را تسریع کرده باشد. همچنین او را ناامن تر کرد و او را از دوستان، اعضای خانواده و کار دور کرد.

روشهای مقابله با استرس و اضطراب : تمرکز دائمی او بر خیانت احتمالی دوست پسرش، او را از لذت بردن از جنبه های مثبت رابطه یا ایجاد یک پیوند محبت آمیز تر و محبت آمیز تر باز داشت.

آیا استرس شما را نسبت به تهدید یا طرد شدن بیش از حد هوشیار می کند؟ آیا منتظر افتادن کفش دیگر هستید.

روشهای مقابله با استرس و اضطراب : احساس می کنید حتی برای یک دقیقه نمی توانید آن را رها کنید؟ به خود یادآوری کنید که مغز شما طوری طراحی شده است.

که کار متناوب با استراحت را انجام دهد. این برنامه طوری طراحی نشده بود که برای مدت طولانی در حالت «جنگ، پرواز یا یخ زدن» هیپ باقی بماند.

روشهای مقابله با استرس و اضطراب : باید راه هایی بیابید که حواس خود را پرت کنید و در مقابل میل به کنترل همه چیز مقاومت کنید.

در اینجا سه مهارت مقابله ای وجود دارد که می تواند کمک کند. آوردن مثبت ۱۶۵ اجازه دادن به آن. چگونه ممکن است برای شما اجازه دهید.

روشهای مقابله با استرس و اضطراب : که وضعیت همانطور که هست باشد، بدون اینکه مجبور باشید کاری در مورد آن انجام دهید یا همیشه آن را تحت نظر داشته باشید؟

هنگامی که آمیگدال بدن شما را به حالت «جنگ، پرواز یا یخ زدن» می‌فرستد، تمایل دارید که فوراً اقدام کنید، حتی اگر این بهترین کار نباشد.

روشهای مقابله با استرس و اضطراب : چند نفس عمیق بکشید و سرعت کار را کم کنید. اگر تلاش برای کنترل موقعیت ثمربخش نیست.

یک قدم به عقب بردارید و اجازه دهید آن را آشکار کند. سعی کنید باور داشته باشید که در زمان و در صورت نیاز می توانید با هر اتفاقی که می افتد کنار بیایید.

روشهای مقابله با استرس و اضطراب : یا دوست یا محبوب مورد اعتماد خود را پیدا کنید تا با او صحبت کنید تا میل خود را برای عمل (در این مورد صحبت کنید) برآورده کنید.

بدون اینکه هیچ آسیبی از طریق رفتار تکانشی ایجاد کنید. پیدا کردن عوامل حواس پرتی به جای اینکه همیشه عوامل استرس زا را زیر نظر داشته باشید.

روشهای مقابله با استرس و اضطراب : چیز دیگری برای تمرکز بر روی آن پیدا کنید. این ممکن است یک فعالیت سرگرم کننده، یک کار چالش برانگیز مانند یک بازی با کلمات، یا یک سرگرمی از این قبیل باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *