راههای مقابله با استرس و فشار روانیراههای مقابله با استرس و فشار روانی | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت راههای مقابله با استرس و فشار روانی را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با راههای مقابله با استرس و فشار روانی را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

راههای مقابله با استرس و فشار روانی | مشاوره :

راههای مقابله با استرس و فشار روانی


راههای مقابله با استرس و فشار روانی : به یاد داشته باشید، مجرمان مکرر ما، به دلیل ماهیت خود، نادرست هستند.

این نوع افکار ممکن است حواس شما را پرت کرده و مانع از نزدیک شدن شما به هدفتان شوند. افکار منحرف کننده می توانند شما را منحرف کنند و شما را به مسیری اشتباه سوق دهند.

راههای مقابله با استرس و فشار روانی : این افکار شما را از رسیدن به پتانسیل کامل خود منحرف می کند. به همین دلیل است که مشاهده و شناسایی افکار مزاحم شما بسیار مهم است.

دانشمندان علوم اعصاب در مؤسسه Kavli برای علوم اعصاب سیستمی در دانشگاه علم و صنعت نروژ، آنچه را که مغز برای فیلتر کردن افکار مزاحم و تمرکز روی یک بیت اطلاعات استفاده می‌کند، یافته‌اند.

راههای مقابله با استرس و فشار روانی : آنها مغز شما را با رادیو مقایسه می کنند. شما دکمه را می چرخانید تا ایستگاه رادیویی مورد علاقه خود را پیدا کنید.

اما دستگیره مسدود می شود و در گوش دادن به آن صدای مبهم بین ایستگاه ها گیر می کنید. این فوق العاده خسته کننده است.

راههای مقابله با استرس و فشار روانی : به گفته محقق لورا کولگین و همکارانش (۲۰۰۹)، تنظیم فرکانس مناسب تنها راه برای شنیدن واقعی چیزی است که می خواهید بشنوید.

این نیاز به تمرکز و تمرین دارد. با شناسایی و تغییر افکار مزاحم خود، در واقع نحوه عملکرد مغز خود را تغییر می دهید.

راههای مقابله با استرس و فشار روانی : شما در حال هماهنگ کردن با افکاری هستید که می خواهید روی آنها تمرکز کنید و افکار مزاحم خود را تنظیم می کنید.

داری نظرت عوض میشه! آگاهی از انواع افکار منحرف کننده مفید است. به پنج «مزاحمات فکری» رایج که در ادامه می آیند نگاهی بیندازید.

راههای مقابله با استرس و فشار روانی : به مواردی که برای شما آشنا به نظر می رسند توجه کنید. همه چیز خوب یا همه بد فکر شما همه چیز را در یکی از دو دسته می بینید.

چیزی یا کسی یا همه خوب است یا همه بد. هیچ چیزی در این میان وجود ندارد. اگر رئیستان این افزایش حقوق را به شما ندهد، او همه بد است.

راههای مقابله با استرس و فشار روانی : حتی اگر سال گذشته زمانی که پدرتان بیمار بود از مرخصی شما حمایت کرد. تصور اینکه یک فرد یا تجربه دارای ویژگی های خوب و نه چندان خوب باشد.

شما را شگفت زده می کند. آیا تفکر “همه خوب یا همه بد” شما را از استفاده حداکثری از تجربیات و روابط خود منحرف می کند؟

راههای مقابله با استرس و فشار روانی : نمونه‌هایی از تفکر «همه خوب یا همه بد» خود را یادداشت کنید: کتاب کار ذهن آگاهی برای اعتیاد ۴۲ تفکر پتوی خیس شما یک پتوی بزرگ و سنگین از منفی‌گرایی را روی همه رویدادها، صرف نظر از نتیجه، قرار می‌دهید.

اگر پسر عموی شما پولی را که به او قرض داده اید به شما بازپرداخت نمی کند، فکر می کنید، هیچ کس هرگز وام را بازپرداخت نمی کند، پس چرا به کسی کمک کنید؟

راههای مقابله با استرس و فشار روانی : برای بیرون آمدن از زیر یک پتوی سنگین و خیس انرژی زیادی لازم است. راحت‌تر است که خود را تحت پوشش منفی قرار دهید.

آیا این نوع تفکر شما را از مسیر درست منحرف می کند؟ نمونه‌هایی از تفکر «پتوی خیس» خود را بنویسید: نمی‌توان تفکر وارونه را دید.

راههای مقابله با استرس و فشار روانی : شما معمولاً می توانید یک استدلال قوی برای حمایت از باورهای منفی خود ارائه دهید. اگر امروز یکی از همکارانتان درباره کارتان تعریف و تمجید می کند.

اولین فکرتان این است که این تکلیف یک شوخی بود. شما در ذهن خود جایی برای قرار دادن تجربیات مثبت یا تعامل ندارید. برای ایجاد فضا برای چیزهای مثبت، باید از چیزهای منفی چشم پوشی کنید.

راههای مقابله با استرس و فشار روانی : مطمئن نیستید که بخواهید از “املاک و مستغلات” منفی چشم پوشی کنید.

آیا این نوع تفکر شما را از شناخت نقاط قوت خود منحرف می کند؟ مثال‌هایی از تفکر «نمی‌توانم دید مثبت» خود را بنویسید: افکار ۴۳ پیش‌بینی‌کننده فاجعه شما به سرعت و مستقیماً خود را با یک فکر منفی تنبیه می‌کنید.

راههای مقابله با استرس و فشار روانی : شما حتی فرصتی برای کاهش سرعت و بررسی گزینه های دیگر نداشته اید. به نظر می رسد که شما قبلاً به نتیجه منفی رسیده اید.

حتی بدون همه واقعیت ها. اگر فکر می‌کنید که پزشکتان می‌خواهد خبر بدی در مورد بیماریتان به شما بدهد، بدون اینکه منتظر شنیدن حقایق باشید، به یک نتیجه منفی می‌رسید.

راههای مقابله با استرس و فشار روانی : آیا این نوع تفکر شما را از نگاه کردن به همه واقعیت ها در یک موقعیت منحرف می کند؟ نمونه‌هایی از تفکر «اول به خط پایان» خود را بنویسید: باید یا نباید فکر می‌کنید شما سعی می‌کنید با «بایدها» و «نبایدها» به خودتان انگیزه بدهید.

گویی که قبل از اینکه از شما انتظار داشته باشد باید نظم و انضباط داشته باشید. هر چیزی. «بایدها» و «بایدها» نیز می توانند افکاری باشند که با اضطراب و ترس حواس شما را پرت می کنند.

راههای مقابله با استرس و فشار روانی : وقتی جملات «باید» را به سمت دیگران هدایت می کنید، احساس خشم، ناامیدی و رنجش می کنید.

و هنگامی که آنها را به سمت خود هدایت می کنید – برای مثال اگر فکر می کنید باید پول بیشتری در حساب پس انداز خود داشته باشید اما به خرید چیزهایی که نیاز ندارید ادامه می دهید.

راههای مقابله با استرس و فشار روانی : افکار تنبیهی به وجود می آیند. به جای اینکه برای خود دلسوزی داشته باشید و یاد بگیرید چگونه پول خود را مدیریت کنید.

خود را به صورت روزانه، اگر نه ساعتی، مورد ضرب و شتم قرار می دهید. همه این «بایدها» و «نبایدها» به خشم و اندوه منجر می شود.

راههای مقابله با استرس و فشار روانی : آیا این نوع تفکر شما را از پیگیری برنامه های موفقیت منحرف می کند؟ مثال‌هایی از تفکر «باید یا نباید» خود را بنویسید: کتاب کار ذهن آگاهی برای اعتیاد ۴۴ فکر کردن «البته من مسئول هستم» شما خود را دلیل وقوع یک رویداد بد می‌دانید.

راههای مقابله با استرس و فشار روانی : در حالی که در واقع این اتفاق کم و یا هیچ ربطی به تو نداره اینکه خود را مسئول تمام رویدادهای منفی بدانید.

در واقع به شما این توهم را می دهد که کنترل خود را در دست دارید. اما یک عوارض وجود دارد: شما احساس خستگی و حتی افسردگی خواهید کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *