راه های مقابله با استرس و وسواس فکریراه های مقابله با استرس و وسواس فکری | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت راه های مقابله با استرس و وسواس فکری را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با راه های مقابله با استرس و وسواس فکری را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

راه های مقابله با استرس و وسواس فکری | مشاوره :

راه های مقابله با استرس و وسواس فکری


راه های مقابله با استرس و وسواس فکری : مشکل معمولاً از مرحله ۲ شروع می شود. با نگاه کردن به موقعیت های دشوار زندگی خود، ممکن است بتوانید مرحله ۱، محرک را شناسایی کنید: مردی در بزرگراه حرفم را قطع کرد.

و مرحله ۳، احساس: من عصبانی هستم. . اما چقدر خوب می‌توانید آنچه را که در این بین اتفاق افتاده است مشخص کنید: در مرحله ۲؟

راه های مقابله با استرس و وسواس فکری : بعد از محرک و قبل از احساس – گاهی آنقدر سریع که حتی آن را ثبت نمی کنید – یک فکر وجود داشت.

در واقع، احتمالاً چندین مورد وجود داشته است: آن پسر یک احمق است. فکر می کند مالک جاده است. او فکر می کند بهتر از من است.

راه های مقابله با استرس و وسواس فکری : من مجبور نیستم این را تحمل کنم. منصفانه نیست اغلب اوقات، احتمالاً از آنچه ذهن شما واقعاً در حال انجام است، آگاه نیستید.

بنابراین وقتی احساسی ایجاد می‌شود، نمی‌توانید زنجیره رویدادهایی را که منجر به آن شده‌اند ببینید. بعداً مهارت های مشاهده ذهن خود را یاد خواهید گرفت.

راه های مقابله با استرس و وسواس فکری : اما در حال حاضر، اجازه دهید با یک مثال شروع کنیم. (ممکن است مثال‌های این کتاب کار کاملاً مناسب شما نباشد.

تجربیات هر کس متفاوت است. با این حال، احتمالاً شباهت‌هایی وجود خواهد داشت. سعی کنید به جای اینکه به دنبال راه‌هایی باشید که خودتان را متفاوت ببینید.) داستان ساندرا هیچ برنامه ای برای آخر هفته ندارد.

راه های مقابله با استرس و وسواس فکری : در شب جمعه او از هفته کاری خسته می شود و فقط به خوردن شام، نوشیدن یک بطری شراب و رفتن به رختخواب بسنده می کند.

شنبه صبح او کمی می خوابد و بعداً وقت دارد تا کارهایی را انجام دهد. همه چیز خوب پیش می رود تا زمانی که به این فکر می کند که شنبه تمام روز را تنها بوده است.

راه های مقابله با استرس و وسواس فکری : او شروع به احساس تنهایی می کند. بنابراین، اینجاست: یک احساس. شاید ساندرا برخی از استراتژی‌هایی را که شما یاد می‌گیرید.

یاد گرفته باشد و بتواند این احساس را همان طور که هست بپذیرد و تحمل کند. اما بیایید فرض کنیم که او در الگوی معمول و غیرمفید بسیاری از مردم گرفتار شده است.

راه های مقابله با استرس و وسواس فکری : آن وقت چه اتفاقی می‌افتد؟ در پاسخ به این احساس، ذهن ساندرا وارد عمل می شود و سعی می کند مفید باشد.

سعی می‌کند توضیح دهد که چرا او همان چیزی را که احساس می‌کند (در این مورد، تنهاست) با انداختن فکر روی فکر در موقعیت.

راه های مقابله با استرس و وسواس فکری : در اینجا فقط چند مورد از بسیاری از افکاری است که در ذهن ساندرا شروع به ادغام می‌کنند: • بقیه در حال انجام کاری سرگرم‌کننده هستند. • چرا هیچ دوستی ندارم؟ چه مرگمه؟

افکار ۲۹ • اگر من فقط کارها را متفاوت انجام می دادم … • باید خیلی خسته کننده یا غیر جذاب باشم. • هر کس دیگری در حال حاضر کسی را دارد که با او وقت بگذراند و من تنها هستم.

راه های مقابله با استرس و وسواس فکری : بازم میگم چه بلایی سرم اومده؟ • هیچ کس مرا دوست ندارد. حق با آن بچه کلاس چهارم بود.

من یک بازنده ام. • من نمی توانم تا آخر عمرم هر آخر هفته را اینگونه بگذرانم. چه کسی می تواند آن گونه زندگی کند؟ من همیشه بدبخت خواهم شد! • فایده ای ندارد که با کسی تماس بگیرید.

راه های مقابله با استرس و وسواس فکری : آنها نمی خواهند با من وقت بگذرانند. من نیازی به احساس طرد شدن بیش از هر چیز دیگری ندارم!

در این مرحله ساندرا به این نتیجه رسیده است که در حال حاضر احساس تنهایی می کند و برای همیشه تنها خواهد بود.

راه های مقابله با استرس و وسواس فکری : و به دلیل معانی ذهن او به این احساس تنهایی، ساندرا احتمالاً اقداماتی را انجام خواهد داد که ممکن است باعث شود باور او بیش از پیش به واقعیت تبدیل شود.

وقتی روی رفتارها در فصل ۳ تمرکز می‌کنیم، درباره ساندرا و اقداماتی که این مارپیچ منفی را حفظ می‌کنند، بیشتر خواهید آموخت.

راه های مقابله با استرس و وسواس فکری : در حال حاضر، بیایید بیشتر به این نگاه کنیم که ذهن ساندرا چه چیزی را دنبال می‌کند.

افکار مکرر و مجرم کنایه آمیز این است که وقتی ذهن ساندرا برای رسیدگی به تنهایی او وارد عمل می شود، واقعاً تمام تلاش خود را می کند تا اوضاع را برای ساندرا بهتر کند.

راه های مقابله با استرس و وسواس فکری : تشخیص می دهد که مشکلی وجود دارد و به طور سیستماتیک به دنبال پاسخ است.

می‌خواهد بفهمد چه چیزی با ساندرا “اشتباه” دارد تا بتواند آن را برطرف کند. البته مشکل این است که ذهن ساندرا ممکن است در جهت کاملاً اشتباهی نگاه کند.

راه های مقابله با استرس و وسواس فکری : ذهن او منبع “مشکل” را به خودش محدود کرده است، به ویژه به آنچه که او به عنوان عیب های خود درک می کند.

از آنجایی که او احتمالاً هزاران بار قبلاً به همین افکار فکر کرده است، مسیرهای ذهن او از قبل به گونه‌ای به هم متصل شده‌اند که در هر موقعیت جدید به سمت آن افکار هدایت می‌شوند.

راه های مقابله با استرس و وسواس فکری : آنها افکار “رفتن به” او هستند. و از آنجایی که ذهن او قبلاً این افکار را دارد که باید به سمت آنها برود.

دیگر به دنبال هر گونه افکار جدید، واقع بینانه و جایگزین نیست. دیگر نگاه کردن به تصویر بزرگ را متوقف کرده است. در یک روش سخت و باریک برای مشاهده اشیا قفل شده است.

راه های مقابله با استرس و وسواس فکری : همه ما برای مقابله با استرس چه کنیم دیدگاه های عمیقی داریم که باورهای اصلی ما را در مورد خودمان، در مورد روابطمان و درباره دنیای اطرافمان می سازد.

این باورهای اصلی می توانند مثبت باشند. اگر بیشتر نظرات راه حل های مقابله با استرس شما مثبت باشد، به احتمال زیاد احساس آرامش و راحتی در دنیا دارید.

راه های مقابله با استرس و وسواس فکری : شما یاد گرفتید راه حل برای مقابله با استرس که دنیا معمولا مکانی امن و شاد است که در آن می توان به مردم اعتماد کرد و برای شما ارزش قائل شد و دوست داشت.

افرادی که باورهای اصلی آنها مثبت است، این حس را دارند که همه چیز راههای مقابله با استرس بچه ها درست است. افکار آنها نیز منعکس کننده این دیدگاه مثبت است.

راه های مقابله با استرس و وسواس فکری : کتاب کار ذهن آگاهی حل مسئله مقابله با استرس برای اعتیاد ۳۰ همه چیز درست خواهد شد. می توانم از پسش بربیایم.

شاید منظور او آنطور که به نظر می رسید این نبود. من باید او را از شک بهره ببرم و از او بخواهم. با این حال، برای بسیاری از مردم، باورهای اصلی منفی هستند.

راه های مقابله با استرس و وسواس فکری : این باورهای اصلی منفی همراه با افکار منفی تکراری هستند که از آنها به عنوان مجرمان تکراری یاد می کنیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *