راههای مقابله با استرس و نگرانیراههای مقابله با استرس و نگرانی | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت راههای مقابله با استرس و نگرانی را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با راههای مقابله با استرس و نگرانی را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

راههای مقابله با استرس و نگرانی | مشاوره :

راههای مقابله با استرس و نگرانی


راههای مقابله با استرس و نگرانی : ذهن آگاهی را هم به عنوان یک نگرش به زندگی و هم به عنوان یک مهارت مغزی انعطاف پذیر در نظر بگیرید که واکنش آمیگدال شما را کاهش می دهد.

جان کابات زین ذهن آگاهی را راهی برای توجه هدفمند و با پذیرش بدون قضاوت به تجربه لحظه حال خود تعریف کرد (۱۹۹۴). وقتی موضع ذهن آگاهی را نسبت به تجربه خود در لحظه اتخاذ می کنید.

راههای مقابله با استرس و نگرانی : هر چه که باشد، فضایی را برای نشستن و بررسی افکار، احساسات یا احساسات بدن خود باز می کنید.

به جای پیروی از دستورالعمل های آمیگدال خود برای فرار. غرق شوند، یا واکنش تکانشی نشان دهند. شما ترس از تجربه درونی خود را با یک نگرش کنجکاو، ملایم و خوشایند جایگزین می کنید.

راههای مقابله با استرس و نگرانی : عاری از قضاوت، سرزنش خود و بیزاری. مهارت تمرکز حواس به شما این امکان را می‌دهد.

که حتی زمانی که مغز ضد استرس با استرس‌های سختی مواجه می‌شوید، در لحظه کنونی ثابت بمانید، به طوری که احساسات استرس‌زای شما قابل کنترل‌تر یا کمتر طاقت‌فرسا باشد.

راههای مقابله با استرس و نگرانی : حالت ذهن آگاهانه روشی عمدی، هدفمند و متمرکز برای نگاه کردن به تجربه شما در زمان حال است.

به جای تجربه استرس یا اضطراب در خلبان خودکار، وقتی حواس تان باشد به احساسات استرس خود از نقطه نظر ناظر نگاه می کنید.

راههای مقابله با استرس و نگرانی : شما از استرسی که در ذهن و بدن شما جریان دارد بدون اینکه احساس کنید کاملاً با آن ادغام شده اید، آگاه هستید.

شما این آگاهی را حفظ می کنید که استرس حالتی متحرک و پویا است که در شما جریان دارد، اما این همه آن چیزی نیست که هستید.

راههای مقابله با استرس و نگرانی : شما بیشتر از هر چیزی هستید که در حال حاضر در ذهن و بدن شما اتفاق می افتد.

معلمان ذهن آگاهی اغلب از این استعاره استفاده می کنند که شما آسمان هستید و افکار و احساسات شما ابر هستند.

راههای مقابله با استرس و نگرانی : ابرها شناورند، اما آسمان همیشه آنجاست. آسمان بوم را برای شناور شدن ابرها فراهم می کند.

بنابراین شما آسمان هستید و احساس استرس شما ابرها هستند. شما می توانید از طوفان بنشینید تا زمانی که آسمان صاف شود!

راههای مقابله با استرس و نگرانی : رایج ترین لنگر مورد استفاده در آموزش ذهن آگاهی نفس شماست. وقتی استرس می گیرید.

تنفس شما سریع تر و سطحی تر می شود زیرا سیستم عصبی سمپاتیک بدن شما را برای مبارزه یا فرار آماده می کند.

راههای مقابله با استرس و نگرانی : هنگامی که وضعیت استرس زا به پایان می رسد، سیستم عصبی پاراسمپاتیک شما شروع به کند کردن تنفس و ضربان قلب شما می کند.

تا واکنش استرس شما را متوقف کند. با تمرکز حواس، شما عمداً روی نفس خود تمرکز می کنید به گونه ای که آن را کند می کند، حتی اگر این هدف صریح نباشد.

راههای مقابله با استرس و نگرانی : هدف فقط تماشای نفس است. با تمرین تمرکز حواس، تنفس شما کندتر و ریتمیک تر می شود که ضربان قلب شما را کندتر می کند.

بخش‌هایی از مغز که مسئول حس حرکت و تنفس هستند، سیگنال‌هایی را به آمیگدال می‌فرستند که تهدید به پایان رسیده است و کل سیستم شروع به آرام شدن می‌کند.

راههای مقابله با استرس و نگرانی : بهترین راه برای درک اینکه بدن شما چگونه به ذهن آگاهی واکنش نشان می دهد، تجربه آن است.

تمرین زیر به شما می آموزد که به روشی آگاهانه روی نفس خود تمرکز کنید. هرچه بیشتر این نوع تمرین‌ها را انجام دهید، سریع‌تر نگرش ذهن‌آگاهی ایجاد می‌کنید.

راههای مقابله با استرس و نگرانی : در لحظه حال روی زمین بمانید ۶۳ تمرین: یک مدیتیشن ساده هوشیاری نفس در اینجا چند دستورالعمل برای مدیتیشن هوشیاری اولیه تنفس آورده شده است.

این کار را یک یا دو بار در روز به مدت دو هفته انجام دهید و ببینید چه اتفاقی می افتد. هیچ راه درست یا غلطی برای انجام این تمرین وجود ندارد.

راههای مقابله با استرس و نگرانی : سعی کنید هر تجربه فردی خود را بپذیرید. هدف دستیابی به تمرکز کامل روی نفس شما نیست، بلکه یادگیری نحوه عملکرد ذهن شماست!

طبیعی است که ذهن شما سرگردان باشد، اما زمانی که ذهن خود را در حال سرگردانی می گیرید و عمداً آن را برمی گردانید.

راههای مقابله با استرس و نگرانی : یاد می گیرید که تمرکز تمرکز خود را به طور آگاهانه کنترل کنید. ۱. مکانی راحت و ساکت را انتخاب کنید که مزاحمتی برای شما ایجاد نشود.

در حالی که ستون فقرات خود را به صورت عمودی روی یک بالشتک روی زمین یا یک صندلی قرار دهید بنشینید. اگر از صندلی استفاده می کنید.

راههای مقابله با استرس و نگرانی : مطمئن شوید که پاهایتان با زمین تماس دارند. چشمان خود را ببندید یا نگاهی نرم و بدون تمرکز داشته باشید.

به تنفس خود توجه کنید. سعی کنید نگرش باز و کنجکاو را حفظ کنید. توجه کنید که نفس شما هنگام ورود و خروج از بدن به کجا می رود.

راههای مقابله با استرس و نگرانی : به هیچ وجه سعی نکنید نفس خود را به زور یا تغییر دهید. ممکن است با مشاهده آن به طور طبیعی تغییر کند.

اگر ذهن شما سرگردان است، به کاری که انجام می دهد مقابله با استرس در جمع توجه کنید و سپس به آرامی توجه خود را به نفس خود برگردانید.

راههای مقابله با استرس و نگرانی : به مدت هشت تا ده دقیقه راه حل مقابله با استرس به تنفس خود ادامه دهید. در پایان تمرین، به احساس ذهن و بدن خود توجه کنید.

سپس به آرامی به اتاق بازگردید. همانطور که این تمرین را به مدت دو هفته ادامه می دهید، متوجه شوید که آیا ذهن شما با ایجاد افکار قضاوتی مانند اینکه نمی توانم مقابله با استرس در محیط کار آن را ادامه دهم یا اینکه هیچ فایده ای ندارد.

راههای مقابله با استرس و نگرانی : در برابر ایده تغییر مقاومت راه حل برای مقابله با استرس می کند. لازم نیست افکار قضاوتی خود را باور کنید. فقط به آنها توجه کنید سعی کنید.

نگرش قضاوتی خود را با کنجکاوی جایگزین کنید و ذهنی باز داشته راههای مقابله با استرس بچه ها باشید تا تجربیات خود را زودتر از موعد محدود نکنید.

راههای مقابله با استرس و نگرانی : علاوه بر توجه به شیوه ای باز و بدون قضاوت، ویژگی های دیگری از حالت ذهنی ذهنی وجود دارد.

که تغییر قدرتمندی در عملکرد مغز ایجاد می کند. در بخش بعدی به تفصیل در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *