راههای مقابله با استرس در بارداریراههای مقابله با استرس در بارداری | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت راههای مقابله با استرس در بارداری را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با راههای مقابله با استرس در بارداری را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

راههای مقابله با استرس در بارداری | مشاوره :

راههای مقابله با استرس در بارداری


راههای مقابله با استرس در بارداری : استرس همچنین ممکن است باعث شود که غذای سالم کمتری بخورید زیرا وقت و انرژی ندارید. وقتی استرس دارید.

به جای صرف وقت و انرژی برای برنامه ریزی و پختن یک وعده غذایی، به احتمال زیاد فست فود می خورید. آمریکایی ها نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر کمتر در خانه شام می پزند و می خورند و همچنین ساعات بیشتری کار می کنند.

راههای مقابله با استرس در بارداری : اگر در یک منطقه شهری کار می کنید، ممکن است یک رفت و آمد طولانی و شلوغ داشته باشید.

که هم استرس شما را افزایش می دهد و هم با اراده شما تداخل می کند زیرا وقتی به خانه می رسید گرسنه تر هستید.

راههای مقابله با استرس در بارداری : مغز مقاوم در برابر استرس بنابراین، برای جمع‌بندی: استرس می‌تواند باعث پرخوری، تغذیه ناسالم، سبک زندگی بی‌تحرک، متابولیسم کندتر و چربی بیشتر شکم شود.

اما شما می توانید این اثرات را با صرف زمان و انرژی در یک برنامه روتین مدیریت استرس که ممکن است شامل ورزش یا مدیتیشن باشد، جبران کنید.

راههای مقابله با استرس در بارداری : و با کمی آمادگی، می توانید شروع به خوردن بهتر کنید. در ادامه این فصل با این استراتژی ها آشنا خواهید شد.

استرس و اختلال خواب طبق نظرسنجی APA در سال ۲۰۱۵ “استرس در آمریکا”، تقریباً نیمی از بزرگسالان آمریکایی (۴۶ درصد) در نتیجه استرس شب ها بیدار می مانند.

راههای مقابله با استرس در بارداری : استرس تعادل بین پاسخ سیستم عصبی سمپاتیک شما “جنگ، پرواز یا یخ زدن” و سیگنال های سیستم عصبی پاراسمپاتیک برای بازگرداندن بدن به حالت اولیه به طوری که شما بتوانید “استراحت و هضم” کنید، به هم می زند.

شما بیش از حد برانگیخته می شوید و نمی توانید پاسخ استرس خود را در پایان روز خاموش کنید. استرس می تواند بر توانایی شما برای به خواب رفتن و به خواب ماندن تأثیر بگذارد.

راههای مقابله با استرس در بارداری : بی خوابی می تواند با تداخل در توانایی مغز برای تمرکز و تنظیم خلق و خوی شما، استرس بیشتری ایجاد کند.

حتی اگر بی خوابی نداشته باشید، استرس می تواند کیفیت خواب شما را مختل کند و باعث آرامش و طراوت کمتر شود.

راههای مقابله با استرس در بارداری : طبق نظرسنجی APA در سال ۲۰۱۵ استرس در آمریکا، تقریباً نیمی از بزرگسالان آمریکایی (۴۶ درصد) گزارش می‌دهند که زمانی که استرس دارند.

خواب کافی یا ضعیف دارند. همچنین ممکن است به دلیل بیدار ماندن تمام شب برای امتحانات یا کار کردن تا ساعات اولیه خواب از دست بدهید.

راههای مقابله با استرس در بارداری : استرس قند خون را کاهش می دهد که منجر به خستگی در طول روز می شود.

اگر برای بیدار ماندن قهوه یا نوشابه های کافئین دار می نوشید، یا اگر الکل می نوشید تا احساس بهتری داشته باشید.

راههای مقابله با استرس در بارداری : چرخه خواب شما بیشتر مختل می شود. کمبود خواب ممکن است عملکرد گرلین و لپتین – مواد شیمیایی که اشتها را کنترل می کنند – مختل کند.

زمانی که از کمبود خواب خسته یا بدخلق هستیم، هوس کربوهیدرات می کنیم. در نهایت، عدم دریافت آن z گرانبها قدرت اراده و توانایی شما برای مقاومت در برابر وسوسه را از بین می برد و بر اثرات منفی کورتیزول بر قشر جلوی مغز شما می افزاید.

راههای مقابله با استرس در بارداری : زندگی سالم در مواجهه با استرس ۱۹۳ استرس و استفاده از الکل یک مطالعه تحقیقاتی (Keyes و همکاران ۲۰۱۲) نشان داد که هم مردان و هم زنانی که سطوح بالاتری از رویدادهای استرس زا زندگی را گزارش کرده بودند، الکل بیشتری مصرف می کردند.

اما مردان بیشتر از زنان به الکل به عنوان وسیله ای برای مقابله با استرس روی آوردند. برای مثال، در میان افرادی که حداقل شش رویداد استرس‌زا در زندگی را تجربه کرده‌اند.

راههای مقابله با استرس در بارداری : درصد مردانی که مشروبات الکلی زیاده‌روی می‌کنند حدود ۱.۵ برابر زنان و اختلالات مصرف الکل در مردان ۲.۵ برابر بیشتر از زنان بود.

مردان ممکن است خروجی های طبیعی کمتری برای ابراز عاطفی نسبت به زنان داشته باشند، که باعث می شود آنها را بیشتر به نوشیدن مشروب به عنوان راهی برای کاهش اضطراب خود یا اینکه به خود اجازه می دهند احساسات فروخورده ناشی از استرس را بیان کنند.

راههای مقابله با استرس در بارداری : شاید یک لیوان شراب گهگاهی بتواند احساس استرس و اضطراب شما را از بین ببرد.

ممکن است باعث شود شما احساس آرامش و شادی بیشتری داشته باشید، راحت تر و اجتماعی تر باشید تا اینکه درگیر مشکلات خود باشید.

راههای مقابله با استرس در بارداری : از طرف دیگر، هر چه بیشتر بنوشید، برای به دست آوردن اثر آرامش بخش، به دوز بیشتری از الکل نیاز دارید.

و مست بودن ممکن است منجر به دعوا با همسرتان، مشکلات قانونی یا افزایش وزن شود. ممکن است شب ها به خوبی نخوابید.

راههای مقابله با استرس در بارداری : روز بعد، ممکن است خماری داشته باشید یا بیشتر احساس افسردگی و اضطراب کنید.

افراط در مصرف مشروبات الکلی راهی برای فرار از مشکلات است، به جای برخورد مستقیم با آنها. بنابراین، الکل بیشتر یک راه حل کوتاه مدت است تا یک راه حل طولانی مدت.

راههای مقابله با استرس در بارداری : مسموم شدن همچنین می تواند استرس و فرسودگی بیشتری را در بدن شما ایجاد کند.

زیرا بدن شما باید انرژی اضافی برای متابولیسم الکل مصرف کند. و هنگامی که مست هستید، بدن شما کورتیزول بیشتری ترشح می کند.

راههای مقابله با استرس در بارداری : حتی اگر در ابتدا احساس شادی بیشتری داشته باشید. برای زنان، نوشیدن زیاد نوشیدنی به صورت مصرف راه مقابله با استرس کاری بیش از سه نوشیدنی در یک زمان و بیش از هفت نوشیدنی در هفته تعریف می شود.

برای مردان، نوشیدن بیش از چهار نوشیدنی در یک زمان مقابله با استرس وظیفه کدام غده است و بیش از چهارده نوشیدنی در هفته تعریف شده است.

راههای مقابله با استرس در بارداری : در دراز مدت، نوشیدن زیاد الکل باعث می شود مغز و بدن شما نسبت به استرس واکنش بیشتری نشان دهند.

این به عنوان یک عامل استرس زای مزمن بر روی بدن شما چگونه با استرس خود مقابله کنیم عمل می کند، در پاسخ استرس عادی شما دخالت می کند و توانایی بدن شما را برای بازگشت به تعادل پس از استرس کاهش می دهد.

راههای مقابله با استرس در بارداری : بنابراین، استرس مزمن مغزی ۱۹۴ ضد راه های مقابله با استرس سر جلسه امتحان استرس همراه با نوشیدن زیاد مشروبات الکلی یک ضربه مضاعف برای سلامتی شما است.

می تواند منجر به پیری زودرس شود. مهم است که مصرف الکل خود را کنترل کنید حل مسئله مقابله با استرس و راه های سالم تری برای آرامش در هنگام استرس بیابید.

راههای مقابله با استرس در بارداری : این به معنای ایجاد عادات جدید است که به زمان، تلاش و پشتکار نیاز دارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *