راه های مقابله با استرس در نوجوانانراه های مقابله با استرس در نوجوانان | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت راه های مقابله با استرس در نوجوانان را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با راه های مقابله با استرس در نوجوانان را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

راه های مقابله با استرس در نوجوانان | مشاوره :

راه های مقابله با استرس در نوجوانان


راه های مقابله با استرس در نوجوانان : ذهن آگاهی را هم به عنوان یک نگرش به زندگی و هم به عنوان یک مهارت مغزی انعطاف پذیر در نظر بگیرید که واکنش آمیگدال شما را کاهش می دهد.

جان کابات زین ذهن آگاهی را راهی برای توجه هدفمند و با پذیرش بدون قضاوت به تجربه لحظه حال خود تعریف کرد (۱۹۹۴).

راه های مقابله با استرس در نوجوانان : وقتی موضع ذهن آگاهی را نسبت به تجربه خود در لحظه اتخاذ می کنید، هر چه که باشد.

فضایی را برای نشستن و بررسی افکار، احساسات یا احساسات بدن خود باز می کنید، به جای پیروی از دستورالعمل های آمیگدال خود برای فرار. غرق شوند.

راه های مقابله با استرس در نوجوانان : یا واکنش تکانشی نشان دهند. شما ترس از تجربه درونی خود را با یک نگرش کنجکاو، ملایم و خوشایند جایگزین می کنید.

عاری از قضاوت، سرزنش خود و بیزاری. مهارت تمرکز حواس به شما این امکان را می‌دهد که حتی زمانی که مغز ضد استرس با استرس‌های سختی مواجه می‌شوید.

راه های مقابله با استرس در نوجوانان : در لحظه کنونی ثابت بمانید، به طوری که احساسات استرس‌زای شما قابل کنترل‌تر یا کمتر طاقت‌فرسا باشد.

حالت ذهن آگاهانه روشی عمدی، هدفمند و متمرکز برای نگاه کردن به تجربه شما در زمان حال است. به جای تجربه استرس یا اضطراب در خلبان خودکار، وقتی حواس تان باشد.

راه های مقابله با استرس در نوجوانان : به احساسات استرس خود از نقطه نظر ناظر نگاه می کنید. شما از استرسی که در ذهن و بدن شما جریان دارد بدون اینکه احساس کنید کاملاً با آن ادغام شده اید.

آگاه هستید. شما این آگاهی را حفظ می کنید که استرس حالتی متحرک و پویا است که در شما جریان دارد، اما این همه آن چیزی نیست که هستید.

راه های مقابله با استرس در نوجوانان : شما بیشتر از هر چیزی هستید که در حال حاضر در ذهن و بدن شما اتفاق می افتد.

معلمان ذهن آگاهی اغلب از این استعاره استفاده می کنند که شما آسمان هستید و افکار و احساسات شما ابر هستند.

راه های مقابله با استرس در نوجوانان : ابرها شناورند، اما آسمان همیشه آنجاست. آسمان بوم را برای شناور شدن ابرها فراهم می کند.

بنابراین شما آسمان هستید و احساس استرس شما ابرها هستند. شما می توانید از طوفان بنشینید تا زمانی که آسمان صاف شود!

راه های مقابله با استرس در نوجوانان : رایج ترین لنگر مورد استفاده در آموزش ذهن آگاهی نفس شماست. وقتی استرس می گیرید.

تنفس شما سریع تر و سطحی تر می شود زیرا سیستم عصبی سمپاتیک بدن شما را برای مبارزه یا فرار آماده می کند. هنگامی که وضعیت استرس زا به پایان می رسد.

راه های مقابله با استرس در نوجوانان : سیستم عصبی پاراسمپاتیک شما شروع به کند کردن تنفس و ضربان قلب شما می کند تا واکنش استرس شما را متوقف کند.

با تمرکز حواس، شما عمداً روی نفس خود تمرکز می کنید به گونه ای که آن را کند می کند، حتی اگر این هدف صریح نباشد – هدف فقط تماشای نفس است.

راه های مقابله با استرس در نوجوانان : با تمرین تمرکز حواس، تنفس شما کندتر و ریتمیک تر می شود که ضربان قلب شما را کندتر می کند. بخش‌هایی از مغز که مسئول حس حرکت و تنفس هستند.

سیگنال‌هایی را به آمیگدال می‌فرستند که تهدید به پایان رسیده است و کل سیستم شروع به آرام شدن می‌کند. بهترین راه برای درک اینکه بدن شما چگونه به ذهن آگاهی واکنش نشان می دهد.

راه های مقابله با استرس در نوجوانان : تجربه آن است. تمرین زیر به شما می آموزد که به روشی آگاهانه روی نفس خود تمرکز کنید.

هرچه بیشتر این نوع تمرین‌ها را انجام دهید، سریع‌تر نگرش ذهن‌آگاهی ایجاد می‌کنید. در لحظه حال روی زمین بمانید ۶۳ تمرین: یک مدیتیشن ساده هوشیاری نفس در اینجا چند دستورالعمل برای مدیتیشن هوشیاری اولیه تنفس آورده شده است.

راه های مقابله با استرس در نوجوانان : این کار را یک یا دو بار در روز به مدت دو هفته انجام دهید و ببینید چه اتفاقی می افتد.

هیچ راه درست یا غلطی برای انجام این تمرین راههای مقابله با اضطراب کودکان وجود ندارد. سعی کنید هر تجربه فردی خود را بپذیرید. هدف دستیابی به تمرکز کامل روی نفس شما نیست.

راه های مقابله با استرس در نوجوانان : بلکه یادگیری مقابله با استرس و تپش قلب نحوه عملکرد ذهن شماست! طبیعی است که ذهن شما سرگردان باشد.

اما زمانی که ذهن خود را در حال سرگردانی می گیرید راه های مقابله با استرس سر جلسه امتحان و عمداً آن را برمی گردانید، یاد می گیرید که تمرکز تمرکز خود را به طور آگاهانه کنترل کنید.

راه های مقابله با استرس در نوجوانان : مکانی راحت و ساکت را راه های مقابله با استرس مزمن انتخاب کنید که مزاحمتی برای شما ایجاد نشود.

در حالی که ستون فقرات خود را به صورت عمودی راههای خانگی مقابله با استرس روی یک بالشتک روی زمین یا یک صندلی قرار دهید بنشینید.

راه های مقابله با استرس در نوجوانان : اگر از صندلی استفاده می کنید، مطمئن شوید که پاهایتان با زمین تماس دارند.

چشمان خود را ببندید یا نگاهی نرم و بدون تمرکز داشته باشید. ۳. به تنفس خود توجه کنید. سعی کنید نگرش باز و کنجکاو را حفظ کنید.

راه های مقابله با استرس در نوجوانان : توجه کنید که نفس شما هنگام ورود و خروج از بدن به کجا می رود. ۴. به هیچ وجه سعی نکنید نفس خود را به زور یا تغییر دهید.

ممکن است با مشاهده آن به طور طبیعی تغییر کند. ۵. اگر ذهن شما سرگردان است، به کاری که انجام می دهد توجه کنید و سپس به آرامی توجه خود را به نفس خود برگردانید.

راه های مقابله با استرس در نوجوانان : به مدت هشت تا ده دقیقه به تنفس خود ادامه دهید. در پایان تمرین، به احساس ذهن و بدن خود توجه کنید.

سپس به آرامی به اتاق بازگردید. همانطور که این تمرین را به مدت دو هفته ادامه می دهید، متوجه شوید که آیا ذهن شما با ایجاد افکار قضاوتی مانند اینکه نمی توانم آن را ادامه دهم یا اینکه هیچ فایده ای ندارد.

راه های مقابله با استرس در نوجوانان : در برابر ایده تغییر مقاومت می کند. لازم نیست افکار قضاوتی خود را باور کنید.

فقط به آنها توجه کنید سعی کنید نگرش قضاوتی خود را با کنجکاوی جایگزین کنید و ذهنی باز داشته باشید تا تجربیات خود را زودتر از موعد محدود نکنید.

راه های مقابله با استرس در نوجوانان : علاوه بر توجه به شیوه ای باز و بدون قضاوت، ویژگی های دیگری از حالت ذهنی ذهنی وجود دارد که تغییر قدرتمندی در عملکرد مغز ایجاد می کند.

در بخش بعدی به تفصیل در مورد آنها صحبت خواهیم کرد. ویژگی های یک حالت ذهنی ذهن آگاه بودن بیش از مدیتیشن است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *