راه های مقابله با استرس در محیط کارراه های مقابله با استرس در محیط کار | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت راه های مقابله با استرس در محیط کار را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با راه های مقابله با استرس در محیط کار را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

راه های مقابله با استرس در محیط کار | مشاوره :

راه های مقابله با استرس در محیط کار


راه های مقابله با استرس در محیط کار : مهارت‌هایی که در این کتاب خواهید آموخت به شما کمک می‌کند واکنش استرس خودکار مغزتان را همراه با اضطراب و عصبانیت مفرط آرام کنید.

به طوری که بخش‌های منطقی‌تر مغز شما زمان لازم را برای کار کردن و فرموله کردن واکنش آگاهانه‌تر داشته باشند.

راه های مقابله با استرس در محیط کار : با تمرین مکرر تمرین های این کتاب، مغز شما یاد می گیرد که استرس را به طور موثر مدیریت کند.

تا عوامل استرس زا زندگی به چالش های قابل کنترل تبدیل شوند تا تهدیدهای غیرقابل حل. حتی ممکن است در مورد تسلط بر چالش‌هایی که در زندگی با آن‌ها روبرو هستید.

کمی هیجان داشته باشید. اما ابتدا باید درک کنید که مغز و بدن شما چگونه به استرس واکنش نشان می دهند.

راه های مقابله با استرس در محیط کار : همانطور که به مشتریانم می گویم – که بسیاری از آنها با رویدادهای مهم زندگی یا استرس های مزمن مانند تنهایی، استرس رابطه، بیماری، مراقبت، ساختن یک تجارت یا بیکاری مواجه هستند – “وقتی اسمش را می آورید، می توانید آن را رام کنید.” استرس حاد در مقابل استرس مزمن همانطور که گفته شد، پاسخ استرس شما برای کمک به زنده ماندن از تهدیدات فوری طراحی شده است.

راه های مقابله با استرس در محیط کار : هنگامی که از سیستمی که برای استرس حاد و تهدید کننده زندگی در یک دوره طولانی طراحی شده است استفاده می کنید.

می تواند باعث ایجاد “ساییدگی” در ذهن و بدن شما شود. استرس حاد و مزمن فرآیندهای مختلف ذهن و بدن با اثرات متفاوت هستند (Sapolsky 2004).

راه های مقابله با استرس در محیط کار : استرس حاد پاسخی به یک عامل استرس زای کوتاه مدت است، مانند سخنرانی، نوشتن امتحان، رسیدن به یک ضرب الاجل یا رفتن به اولین قرار.

از یک طرف، این نوع استرس می تواند باعث ایجاد اضطراب و علائم روان تنی (مانند سردرد و ناراحتی معده) شود. از سوی دیگر، می تواند به شما احساس هیجان و چالش کند و به شما انرژی می دهد تا بهترین عملکرد خود را داشته باشید.

راه های مقابله با استرس در محیط کار : تسلط بر یک عامل استرس زای حاد می تواند به شما احساس اعتماد به نفس، مهارت و بلوغ بیشتری بدهد.

استرس مزمن پاسخی به یک عامل استرس زا است که بیش از چند ساعت یا چند روز ادامه دارد. برخی از مشاغل، مانند مشاغلی که در مجریان قانون هستند.

راه های مقابله با استرس در محیط کار : می توانند به طور مزمن استرس زا باشند. ضرب‌الاجل‌ها، روابط ناخوشایند، مراقبت از اعضای خانواده و عدم شایستگی در کار خود پاسخ استرس مغز شما ۱۱ نیز می‌تواند استرس‌زا باشد.

استرس مزمن می تواند تأثیرات منفی بر ذهن و بدن شما داشته باشد، به ویژه اگر در تغییر شرایط خود احساس درماندگی می کنید: اگر علیرغم تلاش های خود نمی توانید راه خروج از موقعیت را ببینید، احتمالاً نگران یا افسرده خواهید شد.

راه های مقابله با استرس در محیط کار : استرس مزمن که به درستی مدیریت نمی شود می تواند منجر به خستگی، فشار خون بالا و افزایش وزن شود.

خوشبختانه، شما می توانید یاد بگیرید که استرس خود را چه حاد و چه مزمن مدیریت کنید. شما حتی می توانید احساس استرس را به احساس چالش و انرژی یا احساس پایه و اعتماد به نفس تبدیل کنید.

راه های مقابله با استرس در محیط کار : اگرچه بخشی از پاسخ استرس شما به صورت سخت و خودکار است، شما می توانید نحوه پردازش و تفسیر استرس را در مغز تغییر دهید.

تمرین مکرر روش های جدید تفکر و رفتار در واقع می تواند مسیرهای عصبی و مواد شیمیایی موجود در مغز شما را تغییر دهد.

راه های مقابله با استرس در محیط کار : مغز شما دارای انعطاف پذیری عصبی است مغز شما حاوی میلیاردها نورون است، سلول های تخصصی که با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

با گذشت زمان، نورون‌ها و مسیرهای عصبی که استفاده نمی‌کنید ضعیف می‌شوند و از بین می‌روند، در حالی که آن‌هایی که اغلب استفاده می‌کنید قوی‌تر می‌شوند.

راه های مقابله با استرس در محیط کار : مغز شما همچنین توانایی رشد نورون های جدید از سلول های بنیادی را دارد.

این توانایی تغییر به ساختار و سیم کشی مغز شما اجازه می دهد تا با تجربه شکل بگیرد، کیفیتی که به عنوان نوروپلاستیسیته شناخته می شود.

راه های مقابله با استرس در محیط کار : یک ضرب المثل معروف (منسوب به عصب شناس دونالد هب) این است که “نورون هایی که با هم شلیک می کنند.

به هم متصل می شوند.” وقتی مجموعه‌ای از نورون‌ها فعال می‌شوند، پیوند نزدیک‌تری پیدا می‌کنند، به طوری که احتمال تکرار کل توالی در واکنش به آن نوع موقعیت در آینده بیشتر است.

راه های مقابله با استرس در محیط کار : افکار، احساسات و اعمال شما در واقع می توانند ساختار مغز شما را در طول زمان تغییر دهند.

این توضیح می دهد که چرا محیط کودکی شما می تواند واکنش شما به استرس را چندین دهه بعد تحت تاثیر قرار دهد.

راه های مقابله با استرس در محیط کار : همچنین به شما امکان تغییر رفتارهای قدیمی را می دهد که به شما در مواجهه با چالش های امروزی شما کمک نمی کند.

شما به معنای واقعی کلمه می توانید مغز خود را دوباره سیم کشی کنید! ۱۲ مغز مقاوم در برابر استرس چگونه تد پاسخ خودکار خود را به استرس تغییر داد.

راه های مقابله با استرس در محیط کار : هر وقت در این کتاب درباره مشتریان صحبت می‌کنم، نام و جزئیات را برای حفظ محرمانه بودن تغییر داده‌ام. تد توسط مادری مجرد بزرگ شد که از حقوقی به چک دیگر زندگی می‌کرد.

پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان، مجبور شد وام مقابله با استرس قبل از عمل دانشجویی بگیرد و سی ساعت در هفته کار کند تا هزینه دانشگاه را بپردازد.

راه های مقابله با استرس در محیط کار : او مدرک بازرگانی راه های مقابله با استرس در فوتبال گرفت و در یک شرکت معروف استخدام شد و به لطف وظیفه‌شناسی و اخلاق کاری‌اش، به سرعت ارتقا یافت.

وقتی تد برای درمان به دیدن من آمد، شرکت او در شرف راهکار مقابله با استرس کنکور تصرف یک شرکت بزرگ بود، بنابراین او با احتمال از دست دادن شغل خود یا کنار گذاشته شدن مواجه بود.

راه های مقابله با استرس در محیط کار : مهارت های تد بسیار راه های مقابله با استرس برای کنکور قابل فروش بود و او پول زیادی پس انداز کرده بود. با این حال او وحشت زده بود!

تد دائما نگران این بود که هرگز شغل دیگری پیدا نکند و در نهایت مقابله با استرس کنکور بی خانمان شود. او می ترسید که همسرش او را ترک کند.

راه های مقابله با استرس در محیط کار : اگرچه در واقعیت او دوستش داشت و حمایت می کرد. مغز تد تحت تاثیر استرس دوران کودکی اش برای دیدن عدم قطعیت و قدرت شرطی شده بود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *