شیوه های مقابله با استرسشیوه های مقابله با استرس | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت شیوه های مقابله با استرس را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با شیوه های مقابله با استرس را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

شیوه های مقابله با استرس | مشاوره :

شیوه های مقابله با استرس


شیوه های مقابله با استرس : آنها تصور می کنند که این یک فاجعه خواهد بود یا پول خود را از دست می دهند، شغل خود را از دست می دهند یا روابط خود را از دست می دهند.

پادزهر این امر استفاده از استراتژی رفتاری «معرض قرار گرفتن» است. تصمیم بگیرید که چه اشتباهی را عمداً مرتکب خواهید شد.

شیوه های مقابله با استرس : قبل از اینکه مرتکب اشتباه شوید، آنچه را که فکر می کنید در نتیجه اتفاق می افتد بنویسید.

سپس توجه کنید که واقعا چه اتفاقی می افتد و آن را با پیش بینی خود مقایسه کنید. آیا عواقب آن به همان اندازه وخیم بود که پیش بینی می کردید؟

شیوه های مقابله با استرس : اگر نه، چه چیزی به شما یاد می دهد؟ ۱۳۰ مغز مقاوم در برابر استرس ۸. اگر به دلیل اینکه فکر نمی کنید.

کارتان را به اندازه کافی خوب انجام خواهید داد به تعویق می افتید، فقط شروع کنید. اگر می خواهید کتاب بنویسید، یک هدف کوچک برای خود تعیین کنید.

شیوه های مقابله با استرس : مثلاً هر روز یک صفحه بنویسید. یا بدون نگرانی در مورد املا یا دستور زبان بنویسید. وقتی هدف خود را به پایان رساندید.

احساس خود را بررسی کنید و تصمیم بگیرید که آیا می خواهید کارهای بیشتری انجام دهید یا خیر. هنگامی که چیزی نوشته شده یا یک پیش نویس اولیه دارید.

شیوه های مقابله با استرس : ادامه دادن به آن بسیار آسان تر است. یا می توانید کاری را انجام دهید که دوست من در زمان نوشتن پایان نامه دکتری خود انجام داد.

او یک ساعت زودتر از همیشه از خواب بیدار شد، یک فنجان قهوه خورد و در حالی که لباس خوابش را پوشیده بود.

شیوه های مقابله با استرس : نوشت قبل از اینکه وقتش را پیدا کند که حوصله این کار را ندارد! ۹. هنگامی که کار خود را ارزیابی می کنید.

یک قدم به عقب بردارید و فردی را که دوست دارید، مانند مادربزرگ، بهترین دوست یا معلم مورد علاقه خود تصور کنید.

شیوه های مقابله با استرس : آن شخص در مورد تلاش های شما چه می گوید؟ سپس نقش‌ها را عوض کنید و تصور کنید که اگر آن شخص این کار را انجام می‌داد چه فکر می‌کردید و می‌گفتید.

با نگاه کردن به کار خود از طریق “چشم های عاشقانه”، می توانید یاد بگیرید که استانداردهای سفت و سخت و انتقاد از خود را کاهش دهید. ۱۰. اگر احساس انتقاد از خود می کنید.

شیوه های مقابله با استرس : توجه داشته باشید که آیا به روشی «سیاه و سفید» به وضعیت فکر می کنید.

کمال گرایان اغلب چیزها را به صورت همه چیز می بینند: اگر بهترین نیست، باید بدترین باشد. سعی کنید خاکستری را پیدا کنید.

شیوه های مقابله با استرس : راه های دیگری را برای دیدن وضعیت در نظر بگیرید. محدودیت‌های موقعیتی و موانعی که با آن‌ها روبرو بودید را در نظر بگیرید.

با توجه به این چالش ها، چقدر خوب عمل کردید؟ سعی کنید تلاش های خود را در زمینه قضاوت کنید، نه اینکه همیشه انتظار کمال داشته باشید.

شیوه های مقابله با استرس : با خود دلسوزتر باشید در بخش قبل، یاد گرفتید که چگونه به خود اجازه استراحت بدهید و با تمایلات خود قضاوتی خود مبارزه کنید.

اکنون یاد خواهید گرفت که چگونه از نگرش شفقت به خود برای آرام کردن پاسخ خودکار «جنگ، گریز، یا انجماد» آمیگدال خود به استرس استفاده کنید.

شیوه های مقابله با استرس : یادگیری شفقت به خود ۱۳۱ مفهوم شفقت به خود ریشه در آموزه های بودایی دارد (براچ ۲۰۰۳؛ کورنفیلد ۱۹۹۳؛ سالزبرگ ۲۰۰۲).

اخیراً، کریستین نف، محققی در دانشگاه تگزاس، پژوهشی را در زمینه شفقت به خود به عنوان ابزاری برای ارتقای رفاه و کاهش استرس آغاز کرد (نف ۲۰۱۱).

شیوه های مقابله با استرس : او شفقت به خود را در مقابل عزت نفس قرار می دهد. بر خلاف عزت نفس، شفقت به خود ما را ملزم نمی کند.

که خود را بالاتر از دیگران قرار دهیم و با آنها رقابت کنیم. در حالی که عزت نفس بالا به طور کلی مبتنی بر شواهد موفقیت برتر است.

شیوه های مقابله با استرس : شفقت به خود یک ویژگی شخصی ثابت تر است، که در آن ما برای خود ارزش قائلیم و فقط به این دلیل که انسان هستیم با مهربانی با خود رفتار می کنیم.

این نگرش مراقبتی نسبت به خود به ما کمک می کند تا شباهت و ارتباط خود را با انسان های دیگر تشخیص دهیم. همه ما آرزوهای مشترک و منابع مشترک رنج داریم.

شیوه های مقابله با استرس : شفقت به خود مانند Mindfulness Plus است. هوشیار بودن به این معناست که به آرامی به آنچه در حال حاضر فکر می‌کنید.

احساس می‌کنید و انجام می‌دهید، توجه کنید، نه اینکه با خلبان خودکار کار کنید. این شامل پرسیدن “آیا این همان چیزی است که می خواهید به آن فکر کنید و انجام دهید.

شیوه های مقابله با استرس : یا باید یک قدم به عقب بردارید؟” به گفته روانشناس کریستوفر گرمر (۲۰۰۹)، شفقت به خود این موضوع را با پرسیدن “چه چیزی نیاز دارید؟” گسترش می دهد. نیازهای برآورده نشده برای استراحت، لذت، آرامش، همراهی، تصدیق، راحتی، معنا، پول، غذا یا رابطه جنسی باعث ایجاد رنج عاطفی می شود.

که در توانایی ما برای هدف گرا بودن اختلال ایجاد راههای مقابله با استرس و نگرانی می کند. شفقت به خود این نیازها را تصدیق می کند و ما را تشویق می کند که به روش های فعال از آنها مراقبت کنیم.

شیوه های مقابله با استرس : تا کمتر در تلاش های ما برای راه حل های مقابله با استرس مدیریت استرس دخالت کنند. علاوه بر ذهن آگاهی، دو جنبه دیگر از شفقت به خود وجود دارد.

مهربانی با خود و انسانیت مشترک. مهربانی با خود به این معناست شیوه های مقابله با استرس مقاله که با خود مهربان تر و مهربان تر باشید – همان دلسوزی را نسبت به خود بسط دهید.

شیوه های مقابله با استرس : که نسبت به هر موجودی که تحت برای مقابله با استرس چه بخوریم استرس یا رنج است می خواهید. ممکن است درک و بخشش دیگران برای شما آسان باشد.

اما به دلیل احساس استرس، به خاطر نرسیدن به اهدافتان یا مهارت مقابله با استرس از منظر قران تصمیمات گذشته که شما را در این موقعیت استرس زا قرار داده است.

شیوه های مقابله با استرس : خود را مورد ضرب و شتم قرار دهید. شما حتی ممکن است خود را به خاطر رویدادهای تصادفی یا رفتار بد دیگران ۱۳۲ مورد ضرب و شتم قرار دهید.

مهربانی با خود باعث می شود که یک قدم به عقب بردارید و موقعیت استرس زا و تلاش های مقابله ای خود را با دیدی دلسوزانه تر ببینید.

شیوه های مقابله با استرس : همه گاهی اوقات به هم می ریزند. لازم نیست کامل باشید؛ فقط باید انسان باشی این نگرش می تواند به کاهش احساس استرس، اضطراب و انتقاد از خود کمک کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *