راههای مقابله با استرس نوجوانانراههای مقابله با استرس نوجوانان | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت راههای مقابله با استرس نوجوانان را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با راههای مقابله با استرس نوجوانان را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

راههای مقابله با استرس نوجوانان | مشاوره :

راههای مقابله با استرس نوجوانان


راههای مقابله با استرس نوجوانان : علاوه بر نوع رویداد، برداشت ها و قضاوت های شما در مورد موقعیت بر پاسخ استرس فیزیولوژیکی شما نیز تأثیر می گذارد.

تمرین زیر به شما کمک می کند تا واکنش استرس خود را بهتر درک کنید، صرف نظر از اینکه با چه نوع عامل استرس زا مواجه هستید.

راههای مقابله با استرس نوجوانان : این به شما کمک می کند تا درک کنید که چرا اینقدر استرس دارید و شما را در تغییر تفکر یا اقدام برای بهبود وضعیت راهنمایی می کند.

همچنین ممکن است به شما کمک کند تا عامل استرس زا و واکنش های خود را در چشم انداز قرار دهید و به جای اجتناب از آنها، با احساسات استرس خود به شیوه ای پیشگیرانه برخورد کنید.

راههای مقابله با استرس نوجوانان : تمرین: درک اینکه چه چیزی برای شما استرس زا است در مورد یک گذار رشدی، رویداد مهم زندگی، استرس مزمن، دردسرهای روزانه یا آسیبی که در حال حاضر با آن دست و پنجه نرم می کنید فکر کنید.

در یک مجله یا روی یک کاغذ جداگانه، یک پاراگراف برای توصیف رویداد بنویسید (یا به توضیحاتی که در تمرین قبلی نوشتید مراجعه کنید).

راههای مقابله با استرس نوجوانان : استرس زاترین جنبه رویداد را شناسایی کنید و توضیح دهید که چرا آنقدر استرس زا بوده است.

سپس سوالات زیر را بخوانید و پاسخ های خود را بنویسید: • در مورد این وضعیت چه احساسی دارید؟

راههای مقابله با استرس نوجوانان : برای مثال، ممکن است یک یا چند مورد از احساسات زیر را داشته باشید: خشم، با چه نوع عامل استرس زا مواجه هستید؟

غم، سردرگمی، تعجب، ترس، شرم، گناه، شادی. سعی کنید احساسات خاصی را که احساس می کنید نام ببرید. آیا احساساتی با یکدیگر در تضاد هستند؟

راههای مقابله با استرس نوجوانان : ضررهای واقعی یا بالقوه در این وضعیت چیست؟ آنها ممکن است شامل روابط، موقعیت یا امنیت، چیزهای مادی، امیدها و رویاها یا انواع دیگر از دست دادن باشند.

از چه پیامدهای منفی می ترسید؟ احتمال این ضررها یا پیامدهای منفی چقدر است و کدام یک از آنها در کنترل شماست؟ • تا چه حد این موقعیت را انتخاب کردید؟

راههای مقابله با استرس نوجوانان : آیا راهی برای پذیرش این وضعیت وجود دارد، حتی اگر آن را انتخاب نکرده باشید؟

آیا می توانید روی پذیرش آن قسمت هایی از موقعیت که خارج از کنترل شما هستند کار کنید؟ برای کنار آمدن با چیزهایی که می توانید کنترل کنید چه کاری می توانید انجام دهید؟

راههای مقابله با استرس نوجوانان : چقدر به خواسته های شرایط استرس زا پاسخ می دهید؟ آیا کار را انجام می دهید و وظایف مورد نیاز خود را تکمیل می کنید؟

آیا احساسات خود را به طور موثر مدیریت می کنید و انتخاب های سالمی می کنید؟ آیا روابط خود را به طور مؤثر برقرار می کنید و مدیریت می کنید؟

راههای مقابله با استرس نوجوانان : چه مهارت هایی (مانند مهارت های جرات ورزی یا مهارت های مدیریت زمان) ممکن است به شما در مقابله کمک کند؟

چگونه می توانید شروع به یادگیری و تمرین این مهارت ها کنید؟ • آیا عوامل استرس زا دیگری وجود دارند که انرژی شما را تخلیه می کنند.

راههای مقابله با استرس نوجوانان : شما را مضطرب تر می کنند یا وضعیت را پیچیده تر می کنند؟ چگونه می توانید بهتر روی یک چیز در یک زمان تمرکز کنید؟

برای مقابله با عامل استرس زا یا تأثیر عاطفی آن به چه نوع کمک یا حمایتی نیاز دارید؟ به عنوان مثال، آیا به کمک عملی، اطلاعات، منابع یا حمایت عاطفی نیاز دارید؟

راههای مقابله با استرس نوجوانان : چه کسی ممکن است بتواند اینها را برای شما فراهم کند؟ ۵۴ مغز مقاوم در برابر استرس • در این موقعیت چه معنای شخصی یا چالش مثبتی می توانید پیدا کنید؟

آیا فرصتی برای شما وجود دارد که خود را توسعه دهید و به عنوان یک شخص رشد کنید، مطابق با ارزش های خود زندگی کنید یا به اهداف شخصی مهم دست یابید؟

راههای مقابله با استرس نوجوانان : پاسخ‌های شما به سؤالات قبلی می‌تواند به شما کمک کند تا بفهمید نسبت به یک عامل استرس‌زا چه احساسی دارید.

چرا برای شما استرس‌زا است، و چه مهارت‌ها، حمایت‌ها و منابعی می‌توانند به شما در مقابله با آن کمک کنند.

راههای مقابله با استرس نوجوانان : هنگامی که عامل استرس زا را به شیوه ای منطقی و گام به گام تجزیه می کنید.

از قشر جلوی مغز خود برای تنظیم پاسخ تهدید آمیگدال خود استفاده می کنید، نه اینکه فقط احساس اضطراب و گیجی کنید.

راههای مقابله با استرس نوجوانان : افکار نهایی در این فصل، با انواع عوامل استرس زا آشنا شدید. ما بحث کردیم.

که چگونه رویدادهای استرس زا می توانند به یکدیگر انباشته یا تغذیه شوند و آمیگدال شما را واکنش پذیرتر کند.

راههای مقابله با استرس نوجوانان : شما یاد گرفتید که پاسخ استرس شما می تواند در اثر ناملایمات یا آسیب های دوران کودکی مختل شود.

رویدادهای گذشته می توانند شما را نسبت به عوامل استرس زای فعلی واکنش نشان دهید. این شیوه‌ها به شما بینش بیشتری در مورد عوامل استرس‌زا، نحوه تعامل یا تجمع عوامل استرس‌زا و اینکه چه نگرش‌ها و اقداماتی می‌تواند.

راههای مقابله با استرس نوجوانان : به بهترین مقابله با استرس مالی شکل به شما کمک کند تا با آن مقابله کنید، می‌دهد. اکنون که متوجه شدید چه نوع عوامل استرس زا دارید.

می توانید تصمیم بگیرید که آیا (الف) تمرین پذیرش و مقابله با استرس وظیفه کدام غده است آرام کردن آمیگدال خود یا (ب) استفاده از قشر جلوی مغز برای تسهیل نگرش ها و اعمال مثبت (یا هر دو) برای شما مؤثرتر است.

راههای مقابله با استرس نوجوانان : در ادامه این کتاب، ابزارهای مقابله با استرس مزمن مختلفی را برای مقابله با استرس مغز خود خواهید آموخت.

بخش ۲ آرام کردن آمیگدال خود فصل ۳ در حال حاضر زمین ماندن مقابله با استرس صحبت در جمع در فصل های ۱ و ۲، شما یاد گرفتید که چگونه آمیگدال مغز شما را به یک پاسخ خودکار “جنگ، پرواز، یا انجماد” به استرس که شامل افکار مضطرب، مواد شیمیایی مغز است، می رباید.

راههای مقابله با استرس نوجوانان : و هورمون های استرس و امواج مبارزه با استرس در عرض دو دقیقه احساسات. برای مدیریت موثر استرس، باید ترس و وحشت آمیگدال خود را آرام کنید.

مجموعه ذهن آگاهی و مهارت‌ها پادزهر برای از بین رفتن یا بی حرکت شدن توسط استرس هستند. ذهن آگاهی یک نگرش باز و دلسوزانه نسبت به تجربیات درونی شماست که فاصله سالمی بین شما و افکار و احساسات استرس زا ایجاد می کند.

راههای مقابله با استرس نوجوانان : به شما این فضا را می دهد تا انتخاب کنید چگونه به آنها پاسخ دهید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *