راههای مبارزه با استرس و اضطرابراههای مبارزه با استرس و اضطراب | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت راههای مبارزه با استرس و اضطراب را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با راههای مبارزه با استرس و اضطراب را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

راههای مبارزه با استرس و اضطراب | مشاوره :

راههای مبارزه با استرس و اضطراب


راههای مبارزه با استرس و اضطراب : علاوه بر تخمین بیش از حد بد بودن یک رویداد و دست کم گرفتن توانایی خود برای مقابله، تله های فکری دیگری نیز وجود دارد که می توانید.

در هنگام استرس گرفتار آن شوید. استرس باعث می‌شود که ما از نظر شناختی انعطاف‌پذیری کمتری داشته باشیم و احتمال اینکه چیزها را به روش‌های «همه یا هیچ» ببینیم، بیشتر می‌شود.

راههای مبارزه با استرس و اضطراب : در زیر چند تله فکری رایج وجود دارد که ممکن است باعث شود احساس بدتری نسبت به وضعیت خود داشته باشید.

تفکر سیاه و سفید. آیا چیزها را سیاه و سفید می بینید و خاکستری را فراموش می کنید؟ این نوع تفکر به شما می گوید که یا چیزها عالی هستند یا وحشتناک.

راههای مبارزه با استرس و اضطراب : شما یا یک موفق هستید یا یک شکست – هیچ چیزی در این بین وجود ندارد.

استدلال عاطفی. آیا چیزی را فقط به این دلیل که درست به نظر می رسد درست فرض می کنید؟ به عنوان مثال، شما فکر می کنید.

راههای مبارزه با استرس و اضطراب : بازنده یا دوست داشتنی نیستید زیرا این احساس را دارید. زمانی که احساس ناراحتی می کنید یا طرد شده اید.

به احتمال زیاد خود و دیگران را منفی می بینید بدون اینکه هیچ مدرکی برای حمایت از نظرات شما وجود داشته باشد.

راههای مبارزه با استرس و اضطراب : دید تونلی. آیا احساسات شما در مورد عامل استرس زا بر زندگی شما مسلط است، تا جایی که می توانید روی آن تمرکز کنید؟

آیا جنبه هایی از زندگی خود را فراموش می کنید که عامل استرس زا بر آنها تأثیر نمی گذارد؟ هنگامی که آمیگدال شما زنگ خطر را به صدا در می آورد.

راههای مبارزه با استرس و اضطراب : توجه شما را به شدت بر روی عامل استرس زا متمرکز می کند. شما درگیر برنامه ریزی برای چیزی بد می شوید یا ۱۵۶ مغز ضد استرس سعی می کند.

از وقوع آن جلوگیری کند. ممکن است برای نشانه هایی که در حال حاضر اتفاق افتاده است، بسیار هوشیار باشید.

راههای مبارزه با استرس و اضطراب : در نتیجه، جنبه های مثبت زندگی شما در مغز شما اولویت کمتری دارد که منجر به سوگیری منفی می شود.

آرزومندی. آیا به جای اینکه برای نتایج ممکن متفاوت آماده شوید، زندگی خود را بر اساس آنچه امیدوارید اتفاق بیفتد سازماندهی می کنید؟

راههای مبارزه با استرس و اضطراب : آیا برنامه پشتیبان ندارید؟ به عنوان مثال، شما در حال جمع آوری بدهی کارت اعتباری هستید.

به این امید که در آینده پول بیشتری به دست آورید. یا برای امتحان درس نمی خوانید و فقط امیدوار هستید که موفق شوید.

راههای مبارزه با استرس و اضطراب : آرزومندی نوعی مقابله منفعلانه است که در آن با واقعیت آنچه واقعاً در حال رخ دادن است روبرو نمی شوید.

در کوتاه مدت کمتر احساس استرس می کنید، اما عدم برنامه ریزی شما می تواند استرس را بعدا بدتر کند. در زیر افکار واهی، احتمالاً اضطراب زیادی دارید.

راههای مبارزه با استرس و اضطراب : شخصی سازی. آیا عامل استرس زا را خیلی شخصی تفسیر می کنید و خود را مسئول آن می بینید، بدون هیچ مدرکی؟

اغلب عوامل استرس زا به دلیل عوامل خارج از کنترل شما اتفاق می افتند. فقط به این دلیل که سرطان می گیرید به این معنی نیست که مراقب سلامتی خود نبوده اید.

راههای مبارزه با استرس و اضطراب : ممکن است به دلیل وضعیت اقتصادی اخراج شوید یا شغلی پیدا نکنید، نه به این دلیل که به اندازه کافی خوب نیستید.

شریک زندگی شما ممکن است شما را ترک کند زیرا مشکلات تعهدی دارد، نه به خاطر کاری که شما انجام داده اید یا انجام نداده اید.

راههای مبارزه با استرس و اضطراب : شخصی‌سازی شما را به این باور می‌رساند که کار اشتباهی انجام داده‌اید تا نتیجه‌ای منفی داشته باشید.

اما ممکن است اینطور نباشد. سرزنش خود یا دیگران. آیا به جای تمرکز بر وضعیت فعلی و کارهایی که می توانید در مورد آن انجام دهید.

راههای مبارزه با استرس و اضطراب : خود را به خاطر تصمیمات گذشته که نتیجه نداده اند سرزنش می کنید؟ یا دیگران را سرزنش می کنید.

بدون اینکه مسئولیت مشارکت خود را در این مشکل بر عهده بگیرید؟ سرزنش عموماً یک طرز فکر غیر مفید است، زیرا اکثر مشکلات چند وجهی هستند.

راههای مبارزه با استرس و اضطراب : سرزنش نیز به جای تمرکز بر حال، بر گذشته متمرکز است، که باعث می شود خشم و سایر احساسات منفی را حفظ کنید.

اگر با توجه به آنچه در آن زمان می‌دانستید، بهترین تصمیم را گرفته‌اید، در صورت عدم موفقیت، دلیلی برای سرزنش خود ندارید.

راههای مبارزه با استرس و اضطراب : از نظر شناختی انعطاف پذیر ۱۵۷ احساس گناه و پشیمانی. احساس گناه و پشیمانی هیچ فایده ای ندارد مگر اینکه بتواند به شما کمک کند.

موقعیت یا رفتارتان را در زمان حال تغییر دهید. اگر برخلاف ارزش‌هایتان عمل کرده‌اید یا به خود و افرادی که دوستشان دارید آسیب رسانده‌اید.

راههای مبارزه با استرس و اضطراب : احساس گناه می‌تواند به شما کمک کند تا جبران کنید. اما وقتی جبران کردید، باید خودتان را ببخشید.

در غیر این صورت احساس گناه شما را از حضور ذهنی برای افرادی که دوستشان دارید باز می دارد. اگر از تصمیم قبلی پشیمان هستید.

راههای مبارزه با استرس و اضطراب : آیا شرایط قبلی را در نظر می گیرید؟ دید پسین ۲۰/۲۰ است. ممکن است اکنون خیلی بیشتر از آن زمان بدانید.

در زمانی که تصمیم گرفتید، ممکن است همان اطلاعاتی که اکنون دارید را نداشته باشید. بدبینی. وقتی به عامل استرس زا خود فکر می کنید.

راههای مبارزه با استرس و اضطراب : آیا نیمه خالی لیوان را می بینید؟ وقتی احساس استرس می کنید، خلق و خوی منفی شما ممکن است مانع از دیدن جنبه های مثبت یا خنثی موقعیت شود.

تفکر بدبینانه باعث می شود احساس کنید که می خواهید تسلیم شوید زیرا همه چیز از دست رفته است، اما عمدتاً اینطور نیست.

راههای مبارزه با استرس و اضطراب : وقتی فقط روی جنبه های مقابله با استرس قبل از عمل منفی یک موقعیت استرس زا تمرکز می کنید، ممکن است احساس افسردگی کنید.

یا کل تصویر را به درستی نبینید. بیش از حد به چیزها فکر کنید راههای مقابله با استرس خواستگاری و خودتان را حدس بزنید. آیا هر بار که سعی می کنید تصمیمی بگیرید.

راههای مبارزه با استرس و اضطراب : یا اقدامی انجام دهید، به برای مقابله با استرس چه بخوریم خود شک می کنید؟ آیا شروع به فکر کردن به تمام نکات منفی یا چیزهایی می کنید که ممکن است اشتباه پیش بروند؟

فکر کردن بیش از حد به چیزها و حدس زدن مجدد مهارت های مقابله با استرس و کنترل خشم خود می تواند باعث شود احساس گیرکردن کنید. به خود یادآوری کنید که لازم نیست قبل از اقدام برای پاسخ کامل منتظر بمانید.

راههای مبارزه با استرس و اضطراب : مقایسه های مقابله با استرس در جمع بی فایده آیا خودتان را با دیگرانی مقایسه می کنید که به نظر می رسد بهتر عمل می کنند یا بهتر با استرس کنار می آیند؟


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *