راههای مبارزه با استرس و ترسراههای مبارزه با استرس و ترس | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت راههای مبارزه با استرس و ترس را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با راههای مبارزه با استرس و ترس را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

راههای مبارزه با استرس و ترس | مشاوره :

راههای مبارزه با استرس و ترس


راههای مبارزه با استرس و ترس : استراتژی‌هایی که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت، رویکرد کمی متفاوت به احساسات دارند. آن‌ها به شما کمک می‌کنند.

تا احساسات را وارد کنید، آن‌ها را نرم می‌کنند و سرعت آن را کاهش می‌دهند تا بقیه مغز شما – به‌ویژه قشر پیش‌پیشانی شما – زمان لازم را داشته باشد.

راههای مبارزه با استرس و ترس : به یاد داشته باشید که موقعیت آمیگدال در مغز میانی به این معنی است که متوجه عوامل استرس زا می شود.

قبل از اینکه قشر جلوی مغز شما فرصتی برای پردازش اطلاعات پیدا کند، بدن شما را به حالت «جنگ، پرواز، یا انجماد» می فرستد.

راههای مبارزه با استرس و ترس : وقتی سرعت کارها را کاهش می دهید، احتمال اینکه ترس یا خشم ناشی از استرس شما را به سمت یک حرکت تکانشی سوق دهد.

یا ذهن و بدن شما را با هراس سرازیر کند، کاهش می دهید. اجازه دادن و پذیرش احساسات استرس زا، آگاهی ذهنی را با حس کاوش، کنجکاوی و شفقت به خود ترکیب می کند.

راههای مبارزه با استرس و ترس : اجازه دادن به احساسات شامل آگاهی از هرگونه مقاومتی است که در برابر آن احساسات دارید و به تدریج آن را رها می کنید.

پذیرش احساسات به معنای تلاش نکردن برای کنار زدن یا تغییر آنهاست. این بدان معناست که به آنها اجازه دهید در آنجا حضور داشته باشند.

راههای مبارزه با استرس و ترس : در حالی که شما به جای واکنش خودکار، بر روی توجه و توصیف آنها تمرکز می کنید. کلمه دیگر برای پذیرش «میل» است.

پذیرش احساسات به معنای تمایل به تجربه آنهاست، حتی اگر ناراحت کننده یا ناخواسته باشند. آیا حاضرید لحظه حال و همه چیزهایی که با آن همراه است را بپذیرید؟

راههای مبارزه با استرس و ترس : همانطور که اکهارت توله، معلم مقابله با استرس قبل از رانندگی معنوی مشهور جهان گفت: «بپذیرید – سپس عمل کنید. هر آنچه در لحظه حال وجود دارد.

بپذیرید انگار که آن را انتخاب کرده اید. همیشه با آن کار کنید، نه علیه آن. آن را دوست و متحد خود قرار دهید، نه دشمن خود را. این به طور معجزه آسایی کل زندگی شما را حدیث در مورد مقابله با استرس متحول می کند» (۲۰۰۴، ۲۸).

راههای مبارزه با استرس و ترس : مواجهه با احساسات و پذیرش آن ۸۷ “اما چرا احساسات منفی مانند ترس و خشم را بپذیرید؟” ممکن است بپرسید چرا ناراحت باشیم؟

چرا می خواهید اجازه دهید احساساتی که شما را به رفتار راه های جدید مقابله با استرس تکانشی سوق می دهند و سپس با عواقب منفی روبرو می شوید؟ وقتی استرس می‌گیرید.

راههای مبارزه با استرس و ترس : آمیگدال شما موجی از احساسات منفی ایجاد می‌کند که می‌تواند باعث شود کارهایی را انجام دهید که بعداً پشیمان می‌شوید.

مانند فریاد زدن سر رئیس‌تان یا فشار دادن «ارسال» در یک ایمیل یا پیام برای مقابله با استرس چه بخوریم متنی که در حالت عصبانیت نوشته شده است.

راههای مبارزه با استرس و ترس : اگر نتوانید پس از ورود احساسات، جلوی آن را بگیرید و در نهایت در وحشت و پریشانی فرو برید، چه؟

پاسخ به این سوالات ساده است: به هر حال احساسات وجود دارند. شرایط راه حل مقابله با استرس استرس زا باعث می شود که آمیگدال شما حتی قبل از اینکه بقیه مغز شما بدانند چه اتفاقی می افتد.

راههای مبارزه با استرس و ترس : یک آبشار شیمیایی را آغاز کند. محققان مغز دریافته‌اند که ارتباط‌های عصبی بیشتری از مناطق احساسی به فکری مغز نسبت به برعکس وجود دارد.

احساسات اولیه هستند و افکار ثانویه. احساسات با تکامل به مغز شما منتقل می شوند و شما نمی توانید به راحتی این فرآیندهای سخت را تغییر دهید.

راههای مبارزه با استرس و ترس : دوم، اجازه دادن به احساسات به شما کمک می‌کند یاد بگیرید که آنها جنبه‌های تجربه را تغییر می‌دهند تا موجودیت‌های ثابت.

به جای ماندگاری برای همیشه، احساسات رشد می کنند، به اوج می رسند و سپس به تدریج فروکش می کنند.

راههای مبارزه با استرس و ترس : تمایل به تجربه احساسات استرس زا به شما کمک می کند تا به آنها عادت کنید، مسیر آنها را بدانید و با آنها آشنا شوید.

این به مغز شما اجازه می دهد تا آنها را کمتر خطرناک یا ترسناک و قابل کنترل تر و موقتی تر ببیند. شما شروع به کاهش بیزاری خود از آنها می کنید.

راههای مبارزه با استرس و ترس : و این باعث می شود که احتمال اینکه آنها شما را به سمت مارپیچ رو به پایین وحشت و واکنش ترس یا عصبانیت سوق دهند کمتر می شود.

دلیل سوم برای پذیرش احساسات این است که می توانید یاد بگیرید که احساسات را از قضاوت های منفی خود در مورد آن جدا کنید.

راههای مبارزه با استرس و ترس : احساسات دخیل در حالت «جنگ، پرواز، یا انجماد» لزوماً باعث وحشت نمی‌شوند.

اما ممکن است قضاوت‌های شما در مورد آنها. هنگامی که افزایش آدرنالین آمیگدال را احساس می کنید، ممکن است با رگباری از قضاوت های منفی و بیزاری پاسخ دهید.

راههای مبارزه با استرس و ترس : اگر فکر می کنید: خدای من! من نمیتونم این حس رو تحمل کنم! یا نمی توانم خودم را آرام کنم من دیوانه خواهم شد یا آنقدر غرق شده ام که نمی توانم درست فکر کنم.

من فقط کاملاً احساس ناتوانی می کنم! این قضاوت ها تحمل احساسات را سخت تر می کند. ۸۸ مغز مقاوم در برابر استرس دلیل دیگری که باید به احساسات اجازه دهید و بپذیرید این است.

راههای مبارزه با استرس و ترس : که سرکوب عاطفی معمولاً در شرایط استرس زیاد به خوبی کار نمی کند. تلاش برای کنار زدن یا از بین بردن احساسات مرتبط با استرس در زمانی که بسیار تحت استرس هستید.

در واقع با تلاش برای مدیریت استرس تداخل می کند، زیرا سرکوب احساسات می تواند حال شما را بدتر کند و شدت پاسخ استرس شما را افزایش دهد.

راههای مبارزه با استرس و ترس : در یک مطالعه کلاسیک، محققان از یک گروه از شرکت کنندگان خواستند که سعی کنند هنگام صحبت در مورد یک رویداد منفی در زندگی خود ناراحت نشوند.

گروه دوم فقط در مورد رویداد بدون سرکوب احساسات خود صحبت کردند (گروه کنترل). سپس محققان با درخواست از آزمودنی‌ها برای به خاطر سپردن یک عدد نه رقمی در حین صحبت در مورد رویداد، یک عامل استرس‌زا را اضافه کردند.

راههای مبارزه با استرس و ترس : تحت این شرایط استرس روانی، سرکوب عاطفی در واقع میزان عواطف منفی را که شرکت کنندگان در مورد رویداد منفی که توصیف کردند، افزایش داد.

به نظر می رسد که تلاش برای سرکوب احساسات در هنگام برخورد با یک مشکل پیچیده یا موقعیت دشوار ممکن است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *