راههای مبارزه با استرس در بارداریراههای مبارزه با استرس در بارداری | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت راههای مبارزه با استرس در بارداری را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با راههای مبارزه با استرس در بارداری را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

راههای مبارزه با استرس در بارداری | مشاوره :

راههای مبارزه با استرس در بارداری


راههای مبارزه با استرس در بارداری : هورمون استرس کورتیزول به سیستم ایمنی بدن شما سیگنال می‌دهد تا برای مبارزه با باکتری‌ها یا التیام آسیب‌ها آماده شود و همچنین پس از پایان استرس به حالت اولیه بازگردد.

التهاب حاد پاسخ طبیعی و محافظتی بدن شما به استرس فیزیکی یا احساسی است. با این حال، استرس مزمن می تواند.

راههای مبارزه با استرس در بارداری : اثربخشی کورتیزول را در تنظیم پاسخ ایمنی بدن و کاهش التهاب پس از پایان عامل استرس زا کاهش دهد.

بافت های شما ممکن است نسبت به عملکرد سیگنالینگ کورتیزول حساسیت کمتری داشته باشند و باعث خارج شدن التهاب از کنترل شوند.

راههای مبارزه با استرس در بارداری : التهاب فراری می تواند به ایجاد افسردگی، بیماری قلبی، دیابت یا سرطان و همچنین آسم و آلرژی کمک کند.

اما همانطور که در این فصل خواهید دید، ورزش، تغذیه سالم و مدیریت استرس می تواند التهاب ناشی از استرس را کاهش دهد.

راههای مبارزه با استرس در بارداری : ۱۹۰ استرس مزمن مغزی ضد استرس و افزایش وزن آیا تا به حال متوجه شده اید که در حال خوردن یک وان بستنی در حالی که در مورد آخرین طرد عاشقانه خود فکر می کنید.

یا یک همبرگر و سیب زمینی سرخ کرده جلوی رایانه خود می خورید در حالی که با عصبانیت سعی می کنید به یک ضرب الاجل کاری برسید.

راههای مبارزه با استرس در بارداری : شاید شما مادر پرمشغله‌ای هستید و در حالی که بچه‌ها را به یک سری از فعالیت‌ها به این سو و آن سو می‌فرستید.

در ماشینتان کلوچه می‌خورید. استرسی که برای مدت طولانی ادامه می‌یابد یک ضربه سه‌گانه برای وزن است – اشتهای شما را افزایش می‌دهد.

راههای مبارزه با استرس در بارداری : باعث می‌شود بدن شما چربی‌ها را حفظ کند، و در اراده شما برای اجرای یک سبک زندگی سالم اختلال ایجاد می‌کند.

تحت شرایط استرس زا، مغز شما مجموعه ای از مواد شیمیایی از جمله آدرنالین و کورتیزول را آزاد می کند. در کوتاه مدت، آدرنالین به شما کمک می کند تا احساس گرسنگی کمتری داشته باشید.

راههای مبارزه با استرس در بارداری : زیرا خون شما از اندام های داخلی شما دور می شود و به عضلات بزرگ شما می رسد تا شما را برای مبارزه یا فرار آماده کند.

با این حال، هنگامی که اثرات آدرنالین از بین رفت، کورتیزول در اطراف آویزان می شود و به بدن شما سیگنال می دهد تا مواد غذایی خود را دوباره پر کند.

راههای مبارزه با استرس در بارداری : مبارزه با حیوانات وحشی، مانند اجداد ما، انرژی زیادی مصرف می کرد، بنابراین بدن آنها به ذخایر چربی و گلوکز بیشتری نیاز داشت.

انسان‌های امروزی که اغلب روی کاناپه می‌نشینند و نگران نحوه پرداخت صورت‌حساب‌ها هستند یا ساعت‌های طولانی پشت کامپیوتر کار می‌کنند.

راههای مبارزه با استرس در بارداری : اصلاً انرژی زیادی برای مقابله با عوامل استرس‌زا مصرف نمی‌کنند! متأسفانه، ما درگیر یک سیستم عصبی غدد درون ریز هستیم که به‌روزرسانی را دریافت نکرده است.

بنابراین مغز شما به شما می‌گوید که در هر صورت به آن بشقاب کوکی‌ها برسید. همانطور که در فصل ۱ ذکر شد.

راههای مبارزه با استرس در بارداری : استرس همچنین می تواند باعث شود که بدن شما به چربی های شکم چسبیده باشد.

در روزهایی که اجداد ما با ببرها و قحطی می جنگیدند، بدن آنها با یادگیری ذخیره ذخایر چربی برای مدت طولانی سازگار شد.

راههای مبارزه با استرس در بارداری : نتیجه تاسف بار این است که وقتی به طور مزمن استرس دارید، مستعد ایجاد یک لایه اضافی از “چربی احشایی” در عمق شکم خود هستید.

این چربی اضافی شکم ناسالم است و به سختی می توان از شر آن خلاص شد. مواد شیمیایی را آزاد می کند که باعث التهاب می شود.

راههای مبارزه با استرس در بارداری : کورتیزول اضافی متابولیسم شما را نیز کند می کند، زیرا بدن شما می خواهد ذخایر کافی گلوکز را برای کار سخت ذهنی و جسمی مقابله با تهدید حفظ کند.

این بدان معناست که بدن شما کالری را آهسته تر می سوزاند و شما را بیشتر مستعد افزایش وزن می کند. زندگی سالم در مواجهه با استرس ۱۹۱ استرس همچنین می تواند منجر به احساس اضطراب شود.

راههای مبارزه با استرس در بارداری : آدرنالین دلیل احساس “سیمی” است که در هنگام استرس ایجاد می کنید.

اگرچه ممکن است با بی قراری یا دویدن در اطراف تمیز کردن مقداری کالری بسوزانید، زیرا نمی توانید یک جا بنشینید.

راههای مبارزه با استرس در بارداری : اما اضطراب می تواند باعث “غذا خوردن احساسی” شود. پرخوری یا خوردن غذاهای ناسالم در پاسخ به استرس یا به عنوان راهی برای آرامش بسیار رایج است.

در نظرسنجی «استرس در آمریکا» در سال ۲۰۱۵ انجمن روان‌شناسی آمریکا، تقریباً ۴۰ درصد از پاسخ‌دهندگان گزارش دادند که با استرس به این روش برخورد می‌کنند.

راههای مبارزه با استرس در بارداری : درگیر شدن در فعالیت های کم تحرک برای مقابله با استرس نیز بسیار رایج است.

حدود دو نفر از هر پنج پاسخ دهندگان (۳۹ درصد) گزارش کردند که برای مقابله با استرس بیش از دو ساعت در روز تلویزیون تماشا می کنند.

راههای مبارزه با استرس در بارداری : در حالی که ۴۰ درصد مقابله با اضطراب کودکان گزارش کرده اند که آنلاین یا گشت و گذار در اینترنت دارند.

سیب زمینی کاناپه بودن وسوسه پرخوری را افزایش می دهد. گشت و گذار مبارزه با استرس کاری در اینترنت یا تماشای تلویزیون نیز می تواند باعث شود «بی خیال» غذا بخورید.

راههای مبارزه با استرس در بارداری : بدون اینکه واقعاً متوجه مزه غذا، مقدار غذا حدیث در مورد مقابله با استرس خوردنتان یا زمانی که احساس سیری می کنید.

وقتی بدون فکر غذا می خورید، احتمالا بیشتر می خورید و در عین حال کمتر مقابله با استرس قبل از رانندگی احساس سیری می کنید. وقتی استرس مزمن داریم، هوس «غذاهای راحت» مانند یک کیسه چیپس سیب زمینی یا یک وان بستنی می کنیم.

راههای مبارزه با استرس در بارداری : راههای مبارزه با استرس در بارداری : خوردن این غذاها آسان، فرآوری شده و سرشار از چربی، شکر یا نمک است. یک مطالعه تحقیقاتی مقابله با اضطراب در کودکان و نوجوانان دانشگاه پنسیلوانیا (Teegarden and Bale 2008) نشان داد.

که موش هایی که توسط آزمایشگران “استرس” شده بودند، گلوله های غذایی با محتوای چربی بیشتری را انتخاب کردند.

راههای مبارزه با استرس در بارداری : علاوه بر این، ممکن است غذاهای خاصی را از دوران کودکی خود با آرامش و راحتی مرتبط کنید. آن کلوچه های تازه پخته شده در خانه مادربزرگ را به خاطر دارید؟


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *