راههای مبارزه با استرس در نوجوانانراههای مبارزه با استرس در نوجوانان | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت راههای مبارزه با استرس در نوجوانان را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با راههای مبارزه با استرس در نوجوانان را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

راههای مبارزه با استرس در نوجوانان | مشاوره :

راههای مبارزه با استرس در نوجوانان


راههای مبارزه با استرس در نوجوانان : در این فصل، شما در مورد تمرکز حواس، تاریخچه آن در فلسفه بودایی باستان، و استفاده کنونی آن در غرب به عنوان یک تمرین ذهنی-بدنی به طور گسترده پذیرفته شده و مؤثر خواهید آموخت.

شما ویژگی‌های یک ذهن‌آگاهی را یاد خواهید گرفت و چگونه می‌توانید ذهن خود را از طریق تمرین مدیتیشن و تغییر در ذهنیت بیشتر آموزش دهید.

راههای مبارزه با استرس در نوجوانان : در ادامه بخوانید و بیاموزید که چرا “انقلاب آگاهانه”، همانطور که مجله تایم آن را نامگذاری کرده است، کلید مدیریت استرس شما است!

ریشه های ذهن آگاهی ذهن آگاهی هم مهارت و هم نگرش نسبت به زندگی است که هزاران سال پیش به عنوان بخشی از فلسفه بودایی سرچشمه گرفته است.

راههای مبارزه با استرس در نوجوانان : به گفته بودا، رنج روانی (یا استرس درونی) به این دلیل اتفاق می‌افتد که ما به تجربیات مثبت می‌چسبیم.

نمی‌خواهیم آنها پایان یابد، و تلاش می‌کنیم از درد، غم و اندوه و سایر تجربیات منفی دوری کنیم. این تلاش برای کنترل تجربیات ذهنی و جسمانی ما نادرست است و با واقعیت زندگی خارج است.

راههای مبارزه با استرس در نوجوانان : ما هرگز نمی توانیم از دست دادن و رنج فرار کنیم، زیرا اینها بخش های طبیعی زندگی هستند. تجربیات ما همیشه در حال تغییر است.

موجودات زنده پژمرده می شوند و می میرند تا جانداران جدید جایگزین شوند. نیروهای طبیعت خارج از کنترل انسان هستند. بودا معتقد بود که گرچه درد اجتناب ناپذیر است.

راههای مبارزه با استرس در نوجوانان : اما رنج اجتناب ناپذیر است. رنج ناشی از تلاش ما برای چسبیدن به لذت و دور کردن درد است.

آموزه های بودایی رنج را بر اساس پرتاب دو تیر توصیف می کند. اولین تیر، درد و استرس است که جزء اجتناب ناپذیر انسان بودن است.

راههای مبارزه با استرس در نوجوانان : این نوع عوامل استرس زا، مانند پیری، بیماری و مرگ، خارج از کنترل ما هستند.

تیر دوم همان تیری است که با واکنش به تجربه طبیعی رنج (یا استرس) انسان با بیزاری و اعتراض به پای خود شلیک می کنیم.

راههای مبارزه با استرس در نوجوانان : انگار از احساسات خودمان فوبیک شده ایم! وقتی شروع به احساس استرس می کنیم.

داستان های ذهنی نگرانی و پشیمانی ایجاد می کنیم که رنج روانی ما را تشدید می کند. ما گرفتار باورهای منفی درباره خود، پشیمانی از گذشته یا نگرانی در مورد آینده می شویم.

راههای مبارزه با استرس در نوجوانان : که ما را از لحظه حال خارج می کند. یا سعی می کنیم از طریق اعتیاد و اجتناب از احساسات استرس خود دور کنیم.

این استراتژی ها فقط اوضاع را بدتر می کند. همانطور که یکی از عاقل ترین ناظران من زمانی گفت: “پوشاندن از جنایت بدتر است!” بودا همچنین معتقد بود که اگر بتوانیم ماهیت رنج را درک کنیم و یاد بگیریم که درد و فقدان را با دلسوزی بپذیریم (به جای فرار از آنها)، رنج روانی ما کاهش می یابد.

راههای مبارزه با استرس در نوجوانان : شاید نتوانیم از تیر اول درد و اندوه اجتناب ناپذیر خلاص شویم، اما می توانیم از تیر دوم رنج روحی و روانی خودساخته خلاص شویم.

با نگاه کردن به تجربیات درونی خود با نگرش کنجکاو، بدون قضاوت و استقبال، می‌توانیم یاد بگیریم که حالات منفی ذهنی (مانند احساس استرس) را بهتر تحمل کنیم.

راههای مبارزه با استرس در نوجوانان : با این تجربیات به شیوه‌ای مهربان‌تر و پذیرنده ارتباط برقرار کنیم. حقیقت دیگری در مورد رنج که بودا درک کرد این است که افکار، احساسات و احساسات فیزیکی ما، مانند سایر جنبه های زندگی، گذرا و دائماً در حال تغییر هستند.

وقتی مستقیماً با تجربیات منفی روبرو می شویم و آنها را می پذیریم، آنها به جای اینکه گیر بیفتند، از ما عبور می کنند.

راههای مبارزه با استرس در نوجوانان : بودا همچنین بر این باور بود که زندگی با صلح، انضباط شخصی، خدمت و شفقت باعث پایان دادن به رنج در سطحی بالاتر خواهد شد.

جان کابات زین، استاد بازنشسته دانشکده پزشکی دانشگاه ماساچوست، رویایی بود که اولین بار ذهن آگاهی را به نهاد پزشکی غرب معرفی کرد.

راههای مبارزه با استرس در نوجوانان : او مفاهیم بودایی را با استفاده از اصطلاحات علمی بازنگری کرد، برخی تمرینات مدیتیشن و حرکات کششی یوگا را اضافه کرد و یک برنامه فشرده کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی (MBSR) هشت تا ده هفته ای ایجاد کرد که شامل چهل دقیقه تمرین مدیتیشن در هر روز به عنوان تکلیف بود.

او گروهی از بیماران درد مزمن را که به درمان های پزشکی معمولی پاسخ نمی دادند، در این برنامه استخدام کرد.

راههای مبارزه با استرس در نوجوانان : به طور باورنکردنی، این راههای مقابله با استرس مالی شرکت کنندگان از ابتدا تا پایان برنامه درد کمتر، خلق و خوی بهبود یافته و سلامت روانی بهتری را گزارش کردند (Kabat-Zinn 1982؛ KabatZinn، Lipworth و Burney 1985)، و در مقایسه با گروهی از بیمارانی که در کلینیک دریافت می کردند.

وضعیت طبیعی داشتند. مراقبت (Kabat-Zinn، Lipworth و Burney 1985). و راه حل برای مقابله با استرس به این ترتیب انقلاب ذهن آگاه متولد شد.

راههای مبارزه با استرس در نوجوانان : مغز ضد استرس امروزه مداخلات مبتنی بر ذهن آگاهی برای درد، استرس، افسردگی، اضطراب، سرطان، اعتیاد و بیماری مزمن در مقابله با استرس مزمن سراسر جهان پذیرفته شده است.

اعتبار ذهن‌آگاهی به‌عنوان مداخله‌ای برای استرس و بیماری‌های مقابله با استرس در جمع مرتبط با استرس با پایگاه قوی علم اعصاب آن افزایش یافته است.

راههای مبارزه با استرس در نوجوانان : ریچی دیویدسون، استاد راههای مقابله با اضطراب کودکان روانشناسی و روانپزشکی دانشگاه ویسکانسین در نشان دادن نحوه عملکرد ذهن آگاهی در مغز و چگونگی تغییر ساختار و عملکرد مغز برای تسهیل انعطاف پذیری در برابر استرس و سلامت روان نقش مهمی داشته است.

راههای مبارزه با استرس در نوجوانان : تیم تحقیقاتی دکتر دیویدسون از فناوری تصویربرداری مغز برای مطالعه ذهن آگاهی در راهبان بودایی و مراقبه‌گران تازه کار استفاده کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *